דימונה
סמל למ״ס 2200 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז הדרום · אוכלוסייה 37,210 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 78.8% (ארצי 44.0%), ירידה של 2.9 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | דימונה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 51.9% | 20.5% | 969593 | 49 מתוך 1,19249 מתוך 1,03818 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 12.5% | 5.7% | 848172 | 196 מתוך 1,192195 מתוך 1,03875 מתוך 261 |
| ישר! | 8.5% | 16.1% | 302235 | 829 מתוך 1,192804 מתוך 1,038170 מתוך 261 |
| ש״ס | 6.1% | 5.3% | 908885 | 124 מתוך 1,192122 מתוך 1,03839 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 5.1% | 5.9% | 717073 | 323 מתוך 1,192295 מתוך 1,03866 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.6% | 5.1% | 554952 | 520 מתוך 1,192516 מתוך 1,038123 מתוך 261 |
| ביחד | 3.2% | 9.3% | 261630 | 880 מתוך 1,192865 מתוך 1,038182 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 3.1% | 5.5% | 969696 | 49 מתוך 1,19246 מתוך 1,03811 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.3% | 2.7% | 383036 | 712 מתוך 1,192707 מתוך 1,038162 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.4% | 1.7% | 423441 | 656 מתוך 1,192650 מתוך 1,038146 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 0.9% | 6.4% | 212031 | 925 מתוך 1,192817 מתוך 1,038176 מתוך 261 |
| רע״ם | 0.6% | 5.9% | 799075 | 226 מתוך 1,19281 מתוך 1,03860 מתוך 261 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.2% | 767473 | 228 מתוך 1,192224 מתוך 1,03862 מתוך 261 |
| הרשימה המשותפת | 0.1% | 8.8% | 485659 | 535 מתוך 1,192382 מתוך 1,03899 מתוך 261 |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.5% | 0.8% | 697570 | 286 מתוך 1,192197 מתוך 1,03865 מתוך 261 |
| גוש ביבי | 78.8% | 44.0% | 817878 | 229 מתוך 1,192228 מתוך 1,03858 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 17.7% | 37.8% | 292337 | 842 מתוך 1,192803 מתוך 1,038166 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 0.7% | 14.7% | 708169 | 321 מתוך 1,192168 מתוך 1,03873 מתוך 261 |
| לא התחייבו לגוש | 2.4% | 2.8% | 403238 | 699 מתוך 1,192691 מתוך 1,038158 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 68.7% | 78.0% | 9813 | 1,078 מתוך 1,192951 מתוך 1,038226 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 20,976 | 5,690,682 | 959697 | 56 מתוך 1,19242 מתוך 1,0388 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 60.1% | 34.7% | 0.2% | 3.6% | 49.0% | 12,100 | ישראל ביתנו 22.7% |
| 2009 | 75.6%▲15.4 | 21.9%▼12.8 | 0.3%▲0.1 | 0.2%▼3.3 | 47.6% | 12,092 | הליכוד 28.2% |
| 2013 | 67.6%▼8.0 | 24.8%▲2.9 | 0.3%▼0.1 | 3.9%▲3.6 | 53.0% | 13,881 | הליכוד ביתנו 31.8% |
| 2015 | 73.8%▲6.3 | 17.1%▼7.7 | 0.2%▼0.1 | 8.5%▲4.6 | 60.7% | 16,111 | הליכוד 41.1% |
| אפר׳ 2019 | 80.0%▲6.2 | 14.3%▼2.8 | 0.2%±0.0 | 4.7%▼3.9 | 60.1% | 16,588 | הליכוד 56.3% |
| ספט׳ 2019 | 74.4%▼5.6 | 16.6%▲2.3 | 0.2%±0.0 | 8.3%▲3.7 | 60.2% | 16,730 | הליכוד 55.2% |
| 2020 | 78.2%▲3.8 | 21.3%▲4.7 | 0.3%±0.0 | – | 62.2% | 17,404 | הליכוד 61.8% |
| 2021 | 76.8%▼1.4 | 21.9%▲0.6 | 0.2%±0.0 | – | 56.3% | 15,979 | הליכוד 54.9% |
| 2022 | 81.7%▲4.9 | 16.8%▼5.0 | 0.3%±0.0 | 0.0% | 63.6% | 18,471 | הליכוד 50.9% |
| 2026 | 78.8%▼2.9 | 17.7%▲0.8 | 0.7%▲0.4 | 2.4%▲2.3 | 68.7% | 20,976 | הליכוד 51.9% |
מפקד 2022
| דימונה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 37,210 | 9,601,720 | 969697 | 53 מתוך 1,16241 מתוך 1,0278 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 5,271 | – | 818590 | 217 מתוך 1,162155 מתוך 1,02726 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 32 | 30 | 494356 | 534 מתוך 1,162519 מתוך 1,02787 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 13.0% | 12.4% | 656173 | 398 מתוך 1,151390 מתוך 1,01664 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 13.0% | 25.8% | 11614 | 1,033 מתוך 1,159966 מתוך 1,027205 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 10.2% | 25.3% | 212134 | 800 מתוך 1,012791 מתוך 1,003138 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 100,500 | 104,300 | 281926 | 841 מתוך 1,160831 מתוך 1,027177 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 74.4% | 69.8% | 746 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- שכונות (13)
- בסט · הנצחון · הערבה · הר נוף · חכמי ישראל · יוספטל · מלכי ישראל · ממשית · נוה גן · נוה חורש · קהילת העבריים · שבעת המינים · שכ' השחר
- אזורים סטטיסטיים (14)
- היישובים הקרובים
- קצר א-סר 5.3 ק״מ · הוואשלה (שבט) 5.9 ק״מ · אבו קורינאת (שבט) 9.3 ק״מ · ערערה-בנגב 9.8 ק״מ · אבו קורינאת (יישוב) 10.5 ק״מ