אלקנה
סמל למ״ס 3560 · יהודי · יישוב קהילתי · אזור יהודה ושומרון · אוכלוסייה 4,140 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 84.3% (ארצי 44.0%), ירידה של 8.4 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אלקנה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 44.9% | 5.1% | 939251 | 90 מתוך 1,19289 מתוך 1,03863 מתוך 127 |
| הליכוד | 17.2% | 20.5% | 635961 | 437 מתוך 1,192428 מתוך 1,03850 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 10.5% | 1.7% | 979795 | 37 מתוך 1,19236 מתוך 1,0387 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 10.1% | 5.7% | 777454 | 270 מתוך 1,192269 מתוך 1,03859 מתוך 127 |
| ביחד | 7.1% | 9.3% | 393171 | 721 מתוך 1,192718 מתוך 1,03837 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.3% | 2.7% | 575162 | 488 מתוך 1,192488 מתוך 1,03849 מתוך 127 |
| ישר! | 3.0% | 16.1% | 201249 | 949 מתוך 1,192909 מתוך 1,03865 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 1.8% | 5.9% | 302360 | 820 מתוך 1,192787 מתוך 1,03851 מתוך 127 |
| ש״ס | 1.1% | 5.3% | 666260 | 398 מתוך 1,192389 מתוך 1,03848 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 0.2% | 817933 | 178 מתוך 1,192176 מתוך 1,03876 מתוך 127 |
| יהדות התורה | 0.2% | 5.5% | 635842 | 358 מתוך 1,192349 מתוך 1,03864 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 0.2% | 6.4% | 8835 | 1,068 מתוך 1,192927 מתוך 1,03870 מתוך 127 |
| הרשימה המשותפת | 0.1% | 8.8% | 485686 | 535 מתוך 1,192382 מתוך 1,0386 מתוך 127 |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485438 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,03866 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 84.3% | 44.0% | 858244 | 182 מתוך 1,192181 מתוך 1,03870 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 12.0% | 37.8% | 251755 | 897 מתוך 1,192856 מתוך 1,03858 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.1% | 14.7% | 354074 | 714 מתוך 1,192561 מתוך 1,03813 מתוך 127 |
| לא התחייבו לגוש | 3.3% | 2.8% | 565062 | 494 מתוך 1,192492 מתוך 1,03849 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 82.2% | 78.0% | 838586 | 201 מתוך 1,192157 מתוך 1,03818 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 2,553 | 5,690,682 | 848986 | 194 מתוך 1,192112 מתוך 1,03819 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 95.1% | 1.8% | 0.1% | 2.7% | 83.9% | 1,795 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 74.5% |
| 2009 | 97.9%▲2.8 | 1.3%▼0.6 | 0.1%±0.0 | 0.2%▼2.5 | 83.2% | 1,819 | הבית היהודי 42.6% |
| 2013 | 94.2%▼3.6 | 2.8%▲1.5 | 0.0%▼0.1 | 2.7%▲2.4 | 84.3% | 2,061 | הבית היהודי 72.5% |
| 2015 | 95.8%▲1.6 | 2.4%▼0.4 | 0.0%±0.0 | 1.7%▼0.9 | 85.5% | 2,094 | הבית היהודי 69.7% |
| אפר׳ 2019 | 91.7%▼4.1 | 3.2%▲0.8 | 0.0%±0.0 | 5.0%▲3.3 | 84.9% | 2,120 | איחוד מפלגות הימין 40.7% |
| ספט׳ 2019 | 95.0%▲3.3 | 4.5%▲1.3 | 0.0%±0.0 | 0.5%▼4.6 | 80.9% | 2,024 | ימינה 67.7% |
| 2020 | 95.3%▲0.3 | 4.4%▼0.1 | 0.0%±0.0 | – | 82.8% | 2,097 | ימינה 62.0% |
| 2021 | 92.8%▼2.5 | 6.3%▲1.9 | 0.0%±0.0 | – | 81.2% | 2,117 | ימינה 37.9% |
| 2022 | 92.6%▼0.2 | 6.4%▲0.1 | 0.1%±0.0 | 0.0% | 80.6% | 2,251 | הציונות הדתית 52.3% |
| 2026 | 84.3%▼8.4 | 12.0%▲5.6 | 0.1%±0.0 | 3.3%▲3.3 | 82.2% | 2,553 | הציונות הדתית וזהות 44.9% |
מפקד 2022
| אלקנה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 4,140 | 9,601,720 | 838881 | 204 מתוך 1,162120 מתוך 1,02724 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 4,228 | – | 747934 | 301 מתוך 1,162213 מתוך 1,02781 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 28 | 30 | 292480 | 779 מתוך 1,162745 מתוך 1,02719 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 14.9% | 12.4% | 777497 | 264 מתוך 1,151260 מתוך 1,0164 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 50.2% | 25.8% | 949393 | 74 מתוך 1,15973 מתוך 1,02710 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 15.7% | 25.3% | 444420 | 564 מתוך 1,012555 מתוך 1,00396 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 126,700 | 104,300 | 605570 | 468 מתוך 1,160465 מתוך 1,02737 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 89.1% | 69.8% | 161 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- שער שומרון 1.2 ק״מ · אורנית 4.6 ק״מ · עלי זהב 5.0 ק״מ · פדואל 5.6 ק״מ · ברוכין 6.1 ק״מ