שערי תקווה
סמל למ״ס 3720 · יישוב עירוני · אוכלוסייה 5,790 (מפקד 2022) · הצגה במפה
הסמל הזה אינו בקובץ היישובים של הלמ״ס לשנת 2024 (אוחד או שונה).
2021: גוש הימין 68.8% (ארצי 48.3%), ירידה של 4.7 נקודות מאז 2020; הליכוד הובילה.
בחירות 2021
| רשימה | שערי תקווה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| רשימות אחרות | 2.0% | 1.5% | 71 | 314 מתוך 1,158 |
| גוש הימין | 68.8% | 48.3% | 73 | 311 מתוך 1,158 |
| גוש השינוי | 29.2% | 41.6% | 37 | 727 מתוך 1,158 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 8.6% | – | – |
| אחוז הצבעה | 75.2% | 67.4% | 66 | 380 מתוך 1,158 |
| קולות כשרים | 2,968 | 4,410,052 | 87 | 155 מתוך 1,158 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 63.7% | 23.0% | 0.0% | 12.8% | 72.4% | 1,808 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 29.1% |
| 2009 | 76.7%▲13.0 | 21.2%▼1.8 | 0.0%±0.0 | 0.5%▼12.3 | 76.5% | 2,083 | הליכוד 45.5% |
| 2013 | 68.7%▼8.0 | 25.2%▲4.0 | 0.1%±0.0 | 4.5%▲4.0 | 77.8% | 2,514 | הבית היהודי 32.0% |
| 2015 | 69.5%▲0.8 | 20.3%▼4.8 | 0.1%±0.0 | 9.9%▲5.4 | 80.8% | 2,842 | הליכוד 34.8% |
| אפר׳ 2019 | 67.7%▼1.8 | 21.5%▲1.2 | 0.1%▲0.1 | 10.0%▲0.1 | 78.2% | 3,017 | הליכוד 35.4% |
| ספט׳ 2019 | 69.1%▲1.4 | 24.8%▲3.3 | 0.1%±0.0 | 5.3%▼4.7 | 74.7% | 2,902 | הליכוד 35.3% |
| 2020 | 73.4%▲4.4 | 26.0%▲1.2 | 0.1%±0.0 | – | 75.3% | 2,940 | הליכוד 47.2% |
| 2021 | 68.8%▼4.7 | 29.2%▲3.2 | 0.0%▼0.1 | – | 75.2% | 2,968 | הליכוד 31.1% |
| 2022 | – | – | – | – | – | – | |
| 2026 | – | – | – | – | – | – |
מפקד 2022
| שערי תקווה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 5,790 | 9,601,720 | ||
| תושבים לקמ״ר | 6,807 | – | ||
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 31 | 30 | ||
| בני 65 ומעלה | 10.3% | 12.4% | ||
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 30.6% | 25.8% | ||
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 15.8% | 25.3% | ||
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 129,600 | 104,300 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.