אשבול
סמל למ״ס 71 · יהודי · מושב · מחוז הדרום · מועצה אזורית מרחבים · אוכלוסייה 690 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 68.0% (ארצי 44.0%), ירידה של 0.1 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אשבול | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 38.8% | 20.5% | 868478 | 165 מתוך 1,192164 מתוך 1,03856 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 17.8% | 5.7% | 949388 | 69 מתוך 1,19268 מתוך 1,03833 מתוך 261 |
| ישר! | 16.3% | 16.1% | 423548 | 695 מתוך 1,192677 מתוך 1,038134 מתוך 261 |
| ביחד | 7.0% | 9.3% | 393047 | 725 מתוך 1,192722 מתוך 1,038139 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 3.9% | 5.9% | 534961 | 538 מתוך 1,192508 מתוך 1,03898 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.6% | 5.1% | 554952 | 520 מתוך 1,192516 מתוך 1,038123 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.6% | 2.7% | 635763 | 418 מתוך 1,192418 מתוך 1,03894 מתוך 261 |
| ש״ס | 3.4% | 5.3% | 817875 | 227 מתוך 1,192222 מתוך 1,03865 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.8% | 1.7% | 757274 | 278 מתוך 1,192275 מתוך 1,03866 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 1.6% | 5.5% | 949393 | 74 מתוך 1,19270 מתוך 1,03818 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 1.0% | 6.4% | 232133 | 907 מתוך 1,192806 מתוך 1,038171 מתוך 261 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485450 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,038101 מתוך 261 |
| גוש ביבי | 68.0% | 44.0% | 747170 | 304 מתוך 1,192302 מתוך 1,03878 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 28.2% | 37.8% | 373044 | 748 מתוך 1,192721 מתוך 1,038146 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 3.6% | 2.8% | 635763 | 425 מתוך 1,192424 מתוך 1,03895 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 82.0% | 78.0% | 828378 | 213 מתוך 1,192168 מתוך 1,03856 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 387 | 5,690,682 | 323545 | 813 מתוך 1,192672 מתוך 1,038143 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 29.4% | 65.4% | 0.0% | 5.2% | 72.4% | 153 | העבודה-מימד 44.4% |
| 2009 | 49.0%▲19.6 | 49.7%▼15.7 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼5.2 | 69.6% | 149 | העבודה 35.6% |
| 2013 | 61.2%▲12.2 | 33.0%▼16.7 | 0.0%±0.0 | 2.1%▲2.1 | 71.1% | 188 | ש״ס 28.7% |
| 2015 | 69.8%▲8.6 | 21.3%▼11.6 | 0.0%±0.0 | 8.9%▲6.8 | 73.5% | 225 | הליכוד 44.4% |
| אפר׳ 2019 | 68.3%▼1.4 | 22.9%▲1.6 | 0.0%±0.0 | 8.5%▼0.4 | 78.6% | 319 | הליכוד 42.0% |
| ספט׳ 2019 | 59.4%▼8.9 | 35.5%▲12.6 | 0.0%±0.0 | 4.8%▼3.7 | 76.7% | 313 | הליכוד 43.5% |
| 2020 | 72.6%▲13.2 | 26.7%▼8.7 | 0.0%±0.0 | – | 76.7% | 318 | הליכוד 56.0% |
| 2021 | 67.6%▼5.0 | 31.4%▲4.6 | 0.0%±0.0 | – | 73.6% | 306 | הליכוד 42.5% |
| 2022 | 68.0%▲0.4 | 31.7%▲0.3 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 77.9% | 338 | הליכוד 37.3% |
| 2026 | 68.0%▼0.1 | 28.2%▼3.5 | 0.0%±0.0 | 3.6%▲3.6 | 82.0% | 387 | הליכוד 38.8% |
מפקד 2022
| אשבול | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 690 | 9,601,720 | 303338 | 807 מתוך 1,162681 מתוך 1,027147 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 1,614 | – | 121415 | 1,018 מתוך 1,162884 מתוך 1,027205 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 31 | 30 | 423648 | 598 מתוך 1,162582 מתוך 1,027107 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 12.7% | 12.4% | 646072 | 415 מתוך 1,151407 מתוך 1,01668 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 25.3% | 25.8% | 342642 | 766 מתוך 1,159760 מתוך 1,027138 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 5.4% | 25.3% | 7712 | 938 מתוך 1,012929 מתוך 1,003185 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 124,400 | 104,300 | 575158 | 503 מתוך 1,160499 מתוך 1,027101 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 76.7% | 69.8% | 658 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- מבועים 1.1 ק״מ · קלחים 1.1 ק״מ · תלמי ביל"ו 2.3 ק״מ · פעמי תש"ז 2.7 ק״מ · ניר עקיבא 3.1 ק״מ