גורנות הגליל
סמל למ״ס 1219 · יהודי · יישוב כפרי אחר · מחוז הצפון · מועצה אזורית מעלה יוסף · אוכלוסייה 290 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 66.1% (ארצי 44.0%), עלייה של 1.3 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | גורנות הגליל | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 41.4% | 20.5% | 888686 | 147 מתוך 1,192146 מתוך 1,03856 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 14.5% | 5.7% | 898793 | 130 מתוך 1,192129 מתוך 1,03830 מתוך 408 |
| ישר! | 12.4% | 16.1% | 372933 | 756 מתוך 1,192736 מתוך 1,038275 מתוך 408 |
| ביחד | 9.1% | 9.3% | 453846 | 649 מתוך 1,192647 מתוך 1,038221 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 7.5% | 5.9% | 919286 | 102 מתוך 1,19279 מתוך 1,03854 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 4.8% | 5.1% | 666176 | 399 מתוך 1,192395 מתוך 1,03896 מתוך 408 |
| ש״ס | 3.2% | 5.3% | 807885 | 238 מתוך 1,192233 מתוך 1,03863 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 2.2% | 6.4% | 343126 | 774 מתוך 1,192711 מתוך 1,038297 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.2% | 2.7% | 362839 | 735 מתוך 1,192728 מתוך 1,038240 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.2% | 1.7% | 656068 | 394 מתוך 1,192391 מתוך 1,038123 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.5% | 0.8% | 697567 | 286 מתוך 1,192197 מתוך 1,03898 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 66.1% | 44.0% | 737081 | 318 מתוך 1,192316 מתוך 1,03877 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 31.2% | 37.8% | 393336 | 723 מתוך 1,192698 מתוך 1,038261 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 2.2% | 2.8% | 352738 | 743 מתוך 1,192732 מתוך 1,038245 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 74.7% | 78.0% | 292840 | 846 מתוך 1,192741 מתוך 1,038244 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 186 | 5,690,682 | 774 | 1,111 מתוך 1,192961 מתוך 1,038392 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 39.4% | 57.4% | 0.0% | 3.2% | 59.9% | 94 | קדימה 30.9% |
| 2009 | 45.4%▲6.0 | 52.6%▼4.9 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼3.2 | 58.8% | 97 | קדימה 30.9% |
| 2013 | 39.7%▼5.6 | 50.0%▼2.6 | 0.0%±0.0 | 7.7%▲7.7 | 52.3% | 78 | הליכוד ביתנו 16.7% |
| 2015 | 56.1%▲16.3 | 29.0%▼21.0 | 0.0%±0.0 | 15.0%▲7.3 | 67.3% | 107 | הליכוד 32.7% |
| אפר׳ 2019 | 63.5%▲7.4 | 33.0%▲4.1 | 0.0%±0.0 | 3.5%▼11.5 | 68.0% | 115 | הליכוד 40.0% |
| ספט׳ 2019 | 60.4%▼3.1 | 36.8%▲3.7 | 0.0%±0.0 | 2.8%▼0.6 | 64.6% | 106 | הליכוד 44.3% |
| 2020 | 71.0%▲10.7 | 29.0%▼7.8 | 0.0%±0.0 | – | 65.5% | 107 | הליכוד 56.1% |
| 2021 | 60.7%▼10.3 | 39.3%▲10.3 | 0.0%±0.0 | – | 61.9% | 107 | הליכוד 38.3% |
| 2022 | 64.8%▲4.1 | 32.8%▼6.5 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 63.3% | 125 | הליכוד 44.0% |
| 2026 | 66.1%▲1.3 | 31.2%▼1.6 | 0.0%±0.0 | 2.2%▲2.2 | 74.7% | 186 | הליכוד 41.4% |
מפקד 2022
| גורנות הגליל | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 290 | 9,601,720 | 443 | 1,112 מתוך 1,162979 מתוך 1,027393 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 3,235 | – | 647068 | 424 מתוך 1,162305 מתוך 1,027132 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 33 | 30 | 545049 | 443 מתוך 1,162433 מתוך 1,027182 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 8.3% | 12.4% | 332732 | 760 מתוך 1,151737 מתוך 1,016275 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 19.6% | 25.8% | 241631 | 884 מתוך 1,159862 מתוך 1,027282 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 23.2% | 25.3% | 696972 | 314 מתוך 1,012308 מתוך 1,00391 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 121,500 | 104,300 | 544866 | 537 מתוך 1,160533 מתוך 1,027140 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 64.3% | 69.8% | 983 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- גורן 1.3 ק״מ · הילה 2.7 ק״מ · אילון 3.0 ק״מ · מעיליא 3.7 ק״מ · עראמשה 3.9 ק״מ