מעיליא
סמל למ״ס 518 · ערבי נוצרי · יישוב ערבי נוצרי · מחוז הצפון · אוכלוסייה 3,270 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: המפלגות הערביות 73.2% (ארצי 14.7%); הרשימה המשותפת הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | מעיליא | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הרשימה המשותפת | 68.0% | 8.8% | 988096 | 28 מתוך 1,1922 מתוך 615 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 19.7% | 6.4% | 748068 | 311 מתוך 1,1922 מתוך 6131 מתוך 408 |
| רע״ם | 5.2% | 5.9% | 892084 | 134 מתוך 1,1925 מתוך 667 מתוך 408 |
| ישר! | 4.3% | 16.1% | 234019 | 915 מתוך 1,1924 מתוך 6330 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 0.9% | 5.9% | 23020 | 910 מתוך 1,1926 מתוך 6321 מתוך 408 |
| הליכוד | 0.7% | 20.5% | 9011 | 1,076 מתוך 1,1926 מתוך 6359 מתוך 408 |
| ביחד | 0.4% | 9.3% | 124014 | 1,038 מתוך 1,1924 מתוך 6350 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 1.7% | 144017 | 1,013 מתוך 1,1924 מתוך 6331 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.1% | 5.3% | 326040 | 744 מתוך 1,1922 מתוך 6211 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 0.0% | 5.7% | ––– | ––– |
| הציונות הדתית וזהות | 0.0% | 5.1% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 2.7% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.4% | 0.8% | 602057 | 372 מתוך 1,1925 מתוך 6135 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 1.0% | 44.0% | 9012 | 1,084 מתוך 1,1926 מתוך 6360 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 25.4% | 37.8% | 354031 | 776 מתוך 1,1924 מתוך 6282 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 73.2% | 14.7% | 906086 | 119 מתוך 1,1923 מתוך 657 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 0.0% | 2.8% | ––– | ––– |
| אחוז הצבעה | 80.3% | 78.0% | 6810080 | 368 מתוך 1,1921 מתוך 680 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 2,188 | 5,690,682 | 834084 | 207 מתוך 1,1924 מתוך 665 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 6.5% | 31.6% | 60.7% | 1.0% | 73.9% | 1,467 | בל״ד 45.1% |
| 2009 | 5.3%▼1.1 | 20.4%▼11.1 | 72.9%▲12.2 | 0.1%▼0.9 | 63.5% | 1,313 | בל״ד 45.8% |
| 2013 | 10.6%▲5.3 | 12.4%▼8.0 | 75.1%▲2.2 | 1.2%▲1.1 | 66.2% | 1,486 | בל״ד 38.1% |
| 2015 | 1.7%▼8.9 | 21.1%▲8.7 | 76.2%▲1.1 | 0.2%▼1.0 | 74.7% | 1,745 | הרשימה המשותפת 76.2% |
| אפר׳ 2019 | 7.2%▲5.5 | 34.8%▲13.7 | 56.9%▼19.3 | 0.1%▼0.1 | 61.6% | 1,528 | חד״ש-תע״ל 43.4% |
| ספט׳ 2019 | 0.6%▼6.6 | 17.7%▼17.1 | 75.4%▲18.4 | 5.7%▲5.6 | 68.0% | 1,710 | הרשימה המשותפת 75.4% |
| 2020 | 1.3%▲0.7 | 11.5%▼6.2 | 86.9%▲11.5 | – | 71.7% | 1,827 | הרשימה המשותפת 86.9% |
| 2021 | 3.0%▲1.7 | 28.0%▲16.6 | 68.3%▼18.5 | – | 65.0% | 1,658 | הרשימה המשותפת 67.9% |
| 2022 | 1.6%▼1.4 | 24.7%▼3.4 | 73.3%▲4.9 | 0.0% | 66.6% | 1,724 | חד״ש-תע״ל 47.6% |
| 2026 | 1.0%▼0.6 | 25.4%▲0.7 | 73.2%±0.0 | 0.0%±0.0 | 80.3% | 2,188 | הרשימה המשותפת 68.0% |
מפקד 2022
| מעיליא | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 3,270 | 9,601,720 | 812082 | 220 מתוך 1,1625 מתוך 675 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 2,794 | – | 56060 | 509 מתוך 1,1626 מתוך 6165 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | נוצרים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 39 | 30 | 9110089 | 68 מתוך 1,1621 מתוך 629 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 16.9% | 12.4% | 8510081 | 167 מתוך 1,1511 מתוך 678 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 30.5% | 25.8% | 4410051 | 651 מתוך 1,1591 מתוך 6201 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | – | 25.3% | ||
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 126,300 | 104,300 | 5910070 | 479 מתוך 1,1601 מתוך 6123 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 71.6% | 69.8% | 843 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- מעונה 1.3 ק״מ · הילה 1.6 ק״מ · מעלות-תרשיחא 2.4 ק״מ · אבירים 3.0 ק״מ · עין יעקב 3.2 ק״מ