הגושרים
סמל למ״ס 356 · יהודי · קיבוץ · מחוז הצפון · מועצה אזורית הגליל העליון · אוכלוסייה 1,030 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 75.5% (ארצי 37.8%), ירידה של 2.8 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | הגושרים | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 34.6% | 16.1% | 726868 | 331 מתוך 1,192323 מתוך 1,038129 מתוך 408 |
| ביחד | 17.7% | 9.3% | 838185 | 193 מתוך 1,192193 מתוך 1,03860 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 17.4% | 6.4% | 706663 | 357 מתוך 1,192349 מתוך 1,038149 מתוך 408 |
| הליכוד | 12.8% | 20.5% | 554963 | 541 מתוך 1,192528 מתוך 1,038153 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 5.7% | 5.9% | 797872 | 242 מתוך 1,192214 מתוך 1,038111 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 4.2% | 5.7% | 554969 | 527 מתוך 1,192521 מתוך 1,038125 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.4% | 5.1% | 383046 | 719 מתוך 1,192711 מתוך 1,038220 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.3% | 2.7% | 383042 | 712 מתוך 1,192707 מתוך 1,038231 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.0% | 1.7% | 605562 | 444 מתוך 1,192440 מתוך 1,038143 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.3% | 8.8% | 667556 | 343 מתוך 1,192190 מתוך 1,038151 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.1% | 5.3% | 383249 | 664 מתוך 1,192642 מתוך 1,038181 מתוך 408 |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.0% | 979895 | 21 מתוך 1,19212 מתוך 1,03813 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485446 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,038175 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 21.5% | 44.0% | 443757 | 662 מתוך 1,192650 מתוך 1,038175 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 75.5% | 37.8% | 696563 | 371 מתוך 1,192363 מתוך 1,038152 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.3% | 14.7% | 495638 | 518 מתוך 1,192365 מתוך 1,038222 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 2.4% | 2.8% | 403242 | 699 מתוך 1,192691 מתוך 1,038228 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 70.9% | 78.0% | 141320 | 1,022 מתוך 1,192901 מתוך 1,038327 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 665 | 5,690,682 | 637067 | 437 מתוך 1,192309 מתוך 1,038136 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 6.9% | 81.9% | 0.0% | 10.6% | 67.4% | 320 | העבודה-מימד 45.6% |
| 2009 | 14.5%▲7.7 | 81.1%▼0.8 | 0.0%±0.0 | 0.9%▼9.8 | 70.0% | 344 | העבודה 39.5% |
| 2013 | 13.1%▼1.4 | 77.9%▼3.2 | 0.0%±0.0 | 0.8%▼0.1 | 72.1% | 389 | העבודה 39.1% |
| 2015 | 16.9%▲3.8 | 74.6%▼3.3 | 0.0%±0.0 | 8.2%▲7.4 | 73.7% | 414 | המחנה הציוני 56.0% |
| אפר׳ 2019 | 16.7%▼0.2 | 78.8%▲4.2 | 0.4%▲0.4 | 3.8%▼4.4 | 75.2% | 472 | כחול לבן 52.1% |
| ספט׳ 2019 | 14.5%▼2.3 | 80.6%▲1.8 | 0.4%±0.0 | 3.8%±0.0 | 70.9% | 449 | כחול לבן 54.1% |
| 2020 | 15.6%▲1.1 | 83.5%▲2.9 | 0.9%▲0.4 | – | 70.5% | 455 | כחול לבן 62.4% |
| 2021 | 17.1%▲1.5 | 81.3%▼2.2 | 0.0%▼0.9 | – | 71.2% | 498 | יש עתיד 22.7% |
| 2022 | 19.7%▲2.6 | 78.3%▼3.0 | 0.5%▲0.5 | 0.0% | 70.5% | 548 | יש עתיד 38.1% |
| 2026 | 21.5%▲1.8 | 75.5%▼2.8 | 0.3%▼0.2 | 2.4%▲2.4 | 70.9% | 665 | ישר! 34.6% |
מפקד 2022
| הגושרים | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,030 | 9,601,720 | 566262 | 506 מתוך 1,162386 מתוך 1,027153 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 2,646 | – | 525854 | 559 מתוך 1,162430 מתוך 1,027188 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 35 | 30 | 706664 | 275 מתוך 1,162271 מתוך 1,027116 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 16.1% | 12.4% | 828078 | 202 מתוך 1,151199 מתוך 1,01690 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 32.0% | 25.8% | 484154 | 605 מתוך 1,159602 מתוך 1,027186 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 31.0% | 25.3% | 848487 | 167 מתוך 1,012164 מתוך 1,00344 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 111,000 | 104,300 | 403351 | 688 מתוך 1,160682 מתוך 1,027197 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 73.1% | 69.8% | 781 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- דפנה 1.7 ק״מ · בית הלל 2.2 ק״מ · שאר ישוב 2.2 ק״מ · מעיין ברוך 2.6 ק״מ · דן 3.5 ק״מ