הושעיה
סמל למ״ס 1186 · יהודי · יישוב קהילתי · מחוז הצפון · מועצה אזורית עמק יזרעאל · אוכלוסייה 2,060 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 57.4% (ארצי 44.0%), ירידה של 9.7 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | הושעיה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 23.1% | 5.1% | 878695 | 152 מתוך 1,192151 מתוך 1,03821 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 17.6% | 1.7% | 10010099 | 6 מתוך 1,1925 מתוך 1,0385 מתוך 408 |
| ביחד | 16.0% | 9.3% | 757177 | 297 מתוך 1,192296 מתוך 1,03894 מתוך 408 |
| ישר! | 15.9% | 16.1% | 413438 | 700 מתוך 1,192682 מתוך 1,038253 מתוך 408 |
| הליכוד | 13.3% | 20.5% | 565064 | 525 מתוך 1,192512 מתוך 1,038149 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 5.7% | 2.7% | 908890 | 117 מתוך 1,192117 מתוך 1,03842 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 2.5% | 5.7% | 423556 | 679 מתוך 1,192671 מתוך 1,038179 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 2.4% | 5.9% | 362932 | 758 מתוך 1,192726 מתוך 1,038274 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 2.0% | 6.4% | 322924 | 796 מתוך 1,192728 מתוך 1,038307 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.5% | 5.3% | 534867 | 519 מתוך 1,192505 מתוך 1,038126 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.2% | 5.5% | 635874 | 358 מתוך 1,192349 מתוך 1,03883 מתוך 408 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 0.2% | 817991 | 178 מתוך 1,192176 מתוך 1,03828 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.6% | 0.8% | 768176 | 216 מתוך 1,192147 מתוך 1,03872 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 57.4% | 44.0% | 686377 | 385 מתוך 1,192382 מתוך 1,03894 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 36.3% | 37.8% | 433638 | 684 מתוך 1,192661 מתוך 1,038252 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 5.7% | 2.8% | 898889 | 118 מתוך 1,192117 מתוך 1,03843 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 76.3% | 78.0% | 363649 | 758 מתוך 1,192662 מתוך 1,038208 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 1,122 | 5,690,682 | 768479 | 280 מתוך 1,192171 מתוך 1,03887 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 69.8% | 17.1% | 0.0% | 13.1% | 80.7% | 597 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 49.2% |
| 2009 | 86.4%▲16.5 | 7.8%▼9.2 | 0.0%±0.0 | 4.7%▼8.4 | 79.4% | 727 | הבית היהודי 42.8% |
| 2013 | 75.5%▼10.8 | 18.5%▲10.7 | 0.1%▲0.1 | 5.5%▲0.8 | 82.1% | 924 | הבית היהודי 56.5% |
| 2015 | 74.9%▼0.6 | 21.8%▲3.3 | 0.0%▼0.1 | 3.1%▼2.4 | 77.8% | 934 | הבית היהודי 52.9% |
| אפר׳ 2019 | 71.6%▼3.3 | 21.8%±0.0 | 0.0%±0.0 | 6.5%▲3.3 | 81.1% | 1,085 | הימין החדש (מתחת לאחוז החסימה) 37.9% |
| ספט׳ 2019 | 75.6%▲4.0 | 23.4%▲1.5 | 0.0%±0.0 | 0.7%▼5.8 | 78.6% | 1,062 | ימינה 54.0% |
| 2020 | 76.6%▲0.9 | 23.1%▼0.3 | 0.0%±0.0 | – | 75.8% | 1,041 | ימינה 51.1% |
| 2021 | 73.7%▼2.8 | 25.6%▲2.6 | 0.0%±0.0 | – | 75.6% | 1,073 | ימינה 44.3% |
| 2022 | 67.1%▼6.6 | 31.6%▲6.0 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 72.3% | 1,047 | הציונות הדתית 24.6% |
| 2026 | 57.4%▼9.7 | 36.3%▲4.7 | 0.0%±0.0 | 5.7%▲5.7 | 76.3% | 1,122 | הציונות הדתית וזהות 23.1% |
מפקד 2022
| הושעיה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 2,060 | 9,601,720 | 768478 | 275 מתוך 1,162168 מתוך 1,02789 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 3,673 | – | 707575 | 355 מתוך 1,162255 מתוך 1,027103 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 25 | 30 | 191710 | 914 מתוך 1,162835 מתוך 1,027355 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 6.9% | 12.4% | 252023 | 853 מתוך 1,151812 מתוך 1,016313 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 54.2% | 25.8% | 979797 | 37 מתוך 1,15936 מתוך 1,02715 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 17.5% | 25.3% | 505054 | 500 מתוך 1,012492 מתוך 1,003146 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 198,300 | 104,300 | 989899 | 22 מתוך 1,16022 מתוך 1,0274 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 87.2% | 69.8% | 227 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- ציפורי 1.9 ק״מ · רומת הייב 2.5 ק״מ · משהד 3.6 ק״מ · רומאנה 3.7 ק״מ · בית רימון 4.3 ק״מ