עספיא

סמל למ״ס 534 · דרוזים וצ'רקסים · יישוב דרוזי · מחוז חיפה · אוכלוסייה 13,060 (מפקד 2022) · הצגה במפה

2026: גוש השינוי 76.8% (ארצי 37.8%), עלייה של 7.0 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.

02550751002006200920132015אפר׳ 19ספט׳ 1920202021202220262013: מחנה נתניהו 21.7%2015: מחנה נתניהו 16.0%אפר׳ 2019: מחנה נתניהו 22.4%ספט׳ 2019: מחנה נתניהו 3.9%2020: מחנה נתניהו 3.6%2021: מחנה נתניהו 7.1%2022: מחנה נתניהו 4.1%2026: מחנה נתניהו 4.3%2013: המחנה שמולו 56.9%2015: המחנה שמולו 28.8%אפר׳ 2019: המחנה שמולו 61.5%ספט׳ 2019: המחנה שמולו 62.7%2020: המחנה שמולו 65.1%2021: המחנה שמולו 70.8%2022: המחנה שמולו 69.8%2026: המחנה שמולו 76.8%2013: מפלגות ערביות 18.4%2015: מפלגות ערביות 21.4%אפר׳ 2019: מפלגות ערביות 12.9%ספט׳ 2019: מפלגות ערביות 20.7%2020: מפלגות ערביות 30.6%2021: מפלגות ערביות 20.5%2022: מפלגות ערביות 24.4%2026: מפלגות ערביות 17.8%
מחנה נתניהוהמחנה שמולומפלגות ערביותישראל
המפלגה המובילה בכל אזור, 2026. לפתיחת המפה המלאה

בחירות 2026

רשימהעספיאישראלאחוזוןדירוג
ישר!64.2%16.1%1001001001 מתוך 1,1921 מתוך 191 מתוך 86
הרשימה המשותפת13.0%8.8%917881104 מתוך 1,1925 מתוך 1917 מתוך 86
ישראל ביתנו6.8%5.9%88686132 מתוך 1,19218 מתוך 1913 מתוך 86
רע״ם4.8%5.9%897881137 מתוך 1,1925 מתוך 1917 מתוך 86
הדמוקרטים4.3%6.4%442835656 מתוך 1,19214 מתוך 1955 מתוך 86
הליכוד4.1%20.5%231139919 מתוך 1,19217 מתוך 1952 מתוך 86
ביחד1.5%9.3%182820970 מתוך 1,19214 מתוך 1969 מתוך 86
המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה0.7%2.7%172220984 מתוך 1,19214 מתוך 1969 מתוך 86
עוצמה יהודית0.1%5.7%1111221,052 מתוך 1,19216 מתוך 1967 מתוך 86
ש״ס0.0%5.3%––––––
עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה0.0%1.7%––––––
הציונות הדתית וזהות0.0%5.1%––––––
יהדות התורה0.0%5.5%––––––
נעם מתחת לאחוז החסימה0.0%0.2%––––––
ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה0.0%0.0%––––––
הקהל מתחת לאחוז החסימה0.0%0.0%––––––
רשימות אחרות0.4%0.8%602253372 מתוך 1,19212 מתוך 1934 מתוך 86
גוש ביבי4.3%44.0%1311251,032 מתוך 1,19217 מתוך 1964 מתוך 86
גוש השינוי76.8%37.8%706158358 מתוך 1,1928 מתוך 1937 מתוך 86
המפלגות הערביות17.8%14.7%897281137 מתוך 1,1926 מתוך 1917 מתוך 86
לא התחייבו לגוש0.7%2.8%16620987 מתוך 1,19215 מתוך 1969 מתוך 86
אחוז הצבעה72.7%78.0%209418947 מתוך 1,1922 מתוך 1971 מתוך 86
קולות כשרים7,3265,690,682907875121 מתוך 1,1925 מתוך 1922 מתוך 86

אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".

כל הבחירות

בחירותמחנה נתניהוהמחנה שמולומפלגות ערביותלא התחייבו לגושאחוז הצבעהקולות כשריםהרשימה המובילה
2006––––––
2009––––––
201321.7%56.9%18.4%1.9%49.9%3,840קדימה 36.1%
201516.0%▼5.728.8%▼28.121.4%▲2.933.1%▲31.353.1%4,316כולנו 32.2%
אפר׳ 201922.4%▲6.461.5%▲32.712.9%▼8.40.8%▼32.350.4%4,472כחול לבן 47.9%
ספט׳ 20193.9%▼18.562.7%▲1.220.7%▲7.811.8%▲11.057.1%5,149כחול לבן 55.1%
20203.6%▼0.465.1%▲2.430.6%▲9.8–56.0%5,096כחול לבן 49.6%
20217.1%▲3.670.8%▲5.720.5%▼10.0–41.7%3,862ישראל ביתנו 31.7%
20224.1%▼3.069.8%▼1.024.4%▲3.90.1%51.7%4,893המחנה הממלכתי 32.1%
20264.3%▲0.276.8%▲7.017.8%▼6.70.7%▲0.772.7%7,326ישר! 64.2%

מפקד 2022

עספיאישראלאחוזוןדירוג
אוכלוסייה (מפקד 2022)13,0609,601,720907873122 מתוך 1,1625 מתוך 1924 מתוך 86
תושבים לקמ״ר2,890–58648488 מתוך 1,16218 מתוך 1945 מתוך 86
הדת הגדולה ביותרדרוזיםיהודים
רוב משקי הביתמסורתיחילוני
גיל חציוני3330548341443 מתוך 1,1621 מתוך 1945 מתוך 86
בני 65 ומעלה10.4%12.4%509446569 מתוך 1,1512 מתוך 1947 מתוך 86
השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה)15.4%25.8%156115983 מתוך 1,1598 מתוך 1973 מתוך 86
עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים)–25.3%
הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח)90,800104,300176719956 מתוך 1,1607 מתוך 1970 מתוך 86

הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.

בתוך היישוב

ערךחציון / ישראלדירוג
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 202254.0%69.8%1,074 מתוך 1,142

מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.

קישורים