מעלה לבונה
סמל למ״ס 3752 · יהודי · יישוב קהילתי · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית מטה בנימין · אוכלוסייה 870 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 98.4% (ארצי 44.0%), ירידה של 0.7 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | מעלה לבונה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 68.6% | 5.1% | 979779 | 33 מתוך 1,19233 מתוך 1,03827 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 16.3% | 5.7% | 929187 | 96 מתוך 1,19295 מתוך 1,03817 מתוך 127 |
| הליכוד | 5.8% | 20.5% | 302219 | 823 מתוך 1,192797 מתוך 1,038103 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 3.8% | 0.2% | 989892 | 21 מתוך 1,19220 מתוך 1,03811 מתוך 127 |
| ש״ס | 2.0% | 5.3% | 747078 | 304 מתוך 1,192298 מתוך 1,03828 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.3% | 1.7% | 393115 | 694 מתוך 1,192686 מתוך 1,038107 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.9% | 2.7% | 18830 | 960 מתוך 1,192941 מתוך 1,03884 מתוך 127 |
| יהדות התורה | 0.7% | 5.5% | 868478 | 155 מתוך 1,192151 מתוך 1,03828 מתוך 127 |
| ביחד | 0.4% | 9.3% | 12310 | 1,038 מתוך 1,1921,003 מתוך 1,038112 מתוך 127 |
| ישר! | 0.0% | 16.1% | ––– | ––– |
| הדמוקרטים | 0.0% | 6.4% | ––– | ––– |
| ישראל ביתנו | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.2% | 0.8% | 364024 | 622 מתוך 1,192478 מתוך 1,03880 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 98.4% | 44.0% | 989890 | 19 מתוך 1,19219 מתוך 1,03812 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 0.4% | 37.8% | 213 | 1,167 מתוך 1,1921,027 מתוך 1,038121 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 0.9% | 2.8% | 18830 | 965 מתוך 1,192942 מתוך 1,03884 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 81.1% | 78.0% | 757676 | 293 מתוך 1,192238 מתוך 1,03828 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 449 | 5,690,682 | 414539 | 705 מתוך 1,192568 מתוך 1,03878 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 97.8% | 0.0% | 0.0% | 1.3% | 79.4% | 224 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 71.9% |
| 2009 | 98.7%▲0.9 | 0.0%±0.0 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼1.3 | 72.9% | 225 | האיחוד הלאומי 66.7% |
| 2013 | 95.8%▼2.9 | 1.1%▲1.1 | 0.0%±0.0 | 2.3%▲2.3 | 75.4% | 261 | הבית היהודי 55.6% |
| 2015 | 99.0%▲3.2 | 0.0%▼1.1 | 0.3%▲0.3 | 0.7%▼1.6 | 81.1% | 289 | הבית היהודי 47.4% |
| אפר׳ 2019 | 92.8%▼6.1 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼0.3 | 7.2%▲6.5 | 82.7% | 335 | איחוד מפלגות הימין 62.1% |
| ספט׳ 2019 | 98.2%▲5.4 | 0.6%▲0.6 | 0.0%±0.0 | 0.6%▼6.6 | 79.4% | 332 | ימינה 48.8% |
| 2020 | 99.1%▲0.9 | 0.9%▲0.3 | 0.0%±0.0 | – | 78.7% | 338 | ימינה 55.6% |
| 2021 | 97.9%▼1.2 | 0.9%±0.0 | 0.0%±0.0 | – | 77.5% | 334 | הציונות הדתית 71.3% |
| 2022 | 99.1%▲1.2 | 0.3%▼0.6 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 76.1% | 351 | הציונות הדתית 85.8% |
| 2026 | 98.4%▼0.7 | 0.4%▲0.2 | 0.0%±0.0 | 0.9%▲0.9 | 81.1% | 449 | הציונות הדתית וזהות 68.6% |
מפקד 2022
| מעלה לבונה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 870 | 9,601,720 | 465136 | 622 מתוך 1,162499 מתוך 1,02779 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 5,436 | – | 838654 | 200 מתוך 1,162144 מתוך 1,02757 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 19 | 30 | 9841 | 1,037 מתוך 1,162918 מתוך 1,02761 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 5.9% | 12.4% | 201561 | 921 מתוך 1,151857 מתוך 1,01645 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 46.2% | 25.8% | 878688 | 146 מתוך 1,159145 מתוך 1,02716 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 6.7% | 25.3% | 10112 | 906 מתוך 1,012897 מתוך 1,003119 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 101,100 | 104,300 | 281933 | 838 מתוך 1,160828 מתוך 1,02783 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 82.3% | 69.8% | 421 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- עלי 3.2 ק״מ · רחלים 5.5 ק״מ · שילה 5.7 ק״מ · כפר תפוח 7.1 ק״מ · אריאל 7.4 ק״מ