מכורה
סמל למ״ס 3614 · יהודי · מושב · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית ערבות הירדן · אוכלוסייה 240 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 61.3% (ארצי 44.0%), עלייה של 10.7 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | מכורה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 27.0% | 20.5% | 767383 | 282 מתוך 1,192278 מתוך 1,03822 מתוך 127 |
| הציונות הדתית וזהות | 20.7% | 5.1% | 878532 | 160 מתוך 1,192159 מתוך 1,03887 מתוך 127 |
| ישר! | 17.1% | 16.1% | 433685 | 683 מתוך 1,192665 מתוך 1,03820 מתוך 127 |
| ביחד | 13.5% | 9.3% | 615587 | 457 מתוך 1,192456 מתוך 1,03817 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 8.1% | 1.7% | 949383 | 70 מתוך 1,19269 מתוך 1,03823 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 5.4% | 5.7% | 615518 | 465 מתוך 1,192460 מתוך 1,038103 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 3.6% | 5.9% | 494473 | 590 מתוך 1,192559 מתוך 1,03834 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.7% | 2.7% | 453857 | 627 מתוך 1,192624 מתוך 1,03854 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 1.8% | 6.4% | 312881 | 814 מתוך 1,192743 מתוך 1,03824 מתוך 127 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 61.3% | 44.0% | 706517 | 360 מתוך 1,192358 מתוך 1,038105 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 36.0% | 37.8% | 423684 | 689 מתוך 1,192666 מתוך 1,03820 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 2.7% | 2.8% | 453757 | 635 מתוך 1,192630 מתוך 1,03854 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 74.0% | 78.0% | 252414 | 885 מתוך 1,192778 מתוך 1,038109 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 111 | 5,690,682 | 112 | 1,183 מתוך 1,1921,029 מתוך 1,038123 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 19.7% | 64.5% | 0.0% | 15.8% | 64.4% | 76 | קדימה 50.0% |
| 2009 | 38.9%▲19.2 | 55.6%▼8.9 | 0.0%±0.0 | 2.8%▼13.0 | 65.5% | 72 | קדימה 47.2% |
| 2013 | 34.7%▼4.2 | 57.3%▲1.8 | 0.0%±0.0 | 1.3%▼1.4 | 72.6% | 75 | הליכוד ביתנו 28.0% |
| 2015 | 42.0%▲7.3 | 37.0%▼20.3 | 0.0%±0.0 | 21.0%▲19.7 | 70.4% | 81 | הליכוד 27.2% |
| אפר׳ 2019 | 45.7%▲3.7 | 48.9%▲11.9 | 0.0%±0.0 | 5.4%▼15.6 | 69.9% | 92 | כחול לבן 38.0% |
| ספט׳ 2019 | 42.7%▼2.9 | 41.7%▼7.2 | 0.0%±0.0 | 15.6%▲10.2 | 71.1% | 96 | כחול לבן 35.4% |
| 2020 | 47.4%▲4.7 | 52.6%▲11.0 | 0.0%±0.0 | – | 71.1% | 95 | הליכוד 42.1% |
| 2021 | 42.2%▼5.1 | 54.4%▲1.8 | 0.0%±0.0 | – | 66.2% | 90 | הליכוד 31.1% |
| 2022 | 50.5%▲8.3 | 45.3%▼9.2 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 66.4% | 95 | הליכוד 24.2% |
| 2026 | 61.3%▲10.7 | 36.0%▼9.2 | 0.0%±0.0 | 2.7%▲2.7 | 74.0% | 111 | הליכוד 27.0% |
מפקד 2022
| מכורה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 240 | 9,601,720 | 224 | 1,135 מתוך 1,1621,001 מתוך 1,027115 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 2,442 | – | 465210 | 627 מתוך 1,162497 מתוך 1,027111 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 27 | 30 | 252177 | 832 מתוך 1,162784 מתוך 1,02726 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 11.0% | 12.4% | 544989 | 525 מתוך 1,151513 מתוך 1,01614 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 19.1% | 25.8% | 22158 | 896 מתוך 1,159873 מתוך 1,027113 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 22.1% | 25.3% | 666745 | 338 מתוך 1,012332 מתוך 1,00367 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 113,300 | 104,300 | 433650 | 663 מתוך 1,160657 מתוך 1,02762 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 68.0% | 69.8% |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- חמרה 3.9 ק״מ · גיתית 7.4 ק״מ · משואה 8.6 ק״מ · בקעות 9.1 ק״מ · ארגמן 9.5 ק״מ