ניצן ב'
סמל למ״ס 1419 · יהודי · יישוב כפרי אחר · מחוז הדרום · מועצה אזורית חוף אשקלון · אוכלוסייה 530 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 89.6% (ארצי 44.0%), ירידה של 1.4 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | ניצן ב' | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 45.9% | 20.5% | 919088 | 105 מתוך 1,192104 מתוך 1,03833 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 21.2% | 5.7% | 989796 | 27 מתוך 1,19226 מתוך 1,03812 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 14.4% | 5.1% | 858390 | 181 מתוך 1,192180 מתוך 1,03828 מתוך 261 |
| ש״ס | 5.4% | 5.3% | 878582 | 154 מתוך 1,192151 מתוך 1,03845 מתוך 261 |
| ביחד | 3.6% | 9.3% | 281833 | 858 מתוך 1,192847 מתוך 1,038174 מתוך 261 |
| ישר! | 2.3% | 16.1% | 191023 | 968 מתוך 1,192927 מתוך 1,038198 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.3% | 2.7% | 383036 | 712 מתוך 1,192707 מתוך 1,038162 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 1.8% | 5.5% | 949494 | 69 מתוך 1,19265 מתוך 1,03817 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 1.4% | 5.9% | 271932 | 867 מתוך 1,192832 מתוך 1,038177 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.9% | 1.7% | 271829 | 834 מתוך 1,192824 מתוך 1,038181 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 0.5% | 6.4% | 151521 | 998 מתוך 1,192873 מתוך 1,038195 מתוך 261 |
| רע״ם | 0.5% | 5.9% | 768773 | 251 מתוך 1,192103 מתוך 1,03868 מתוך 261 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 89.6% | 44.0% | 898786 | 136 מתוך 1,192135 מתוך 1,03838 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 7.7% | 37.8% | 201327 | 951 מתוך 1,192906 מתוך 1,038190 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 0.5% | 14.7% | 627164 | 396 מתוך 1,192243 מתוך 1,03888 מתוך 261 |
| לא התחייבו לגוש | 2.3% | 2.8% | 383036 | 720 מתוך 1,192711 מתוך 1,038163 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 72.9% | 78.0% | 212027 | 941 מתוך 1,192829 מתוך 1,038191 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 222 | 5,690,682 | 101114 | 1,075 מתוך 1,192926 מתוך 1,038224 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | – | – | – | – | – | – | |
| 2009 | 96.1% | 3.2% | 0.0% | 0.1% | 76.2% | 1,113 | האיחוד הלאומי 39.8% |
| 2013 | 90.8%▼5.4 | 5.3%▲2.0 | 0.0%±0.0 | 3.5%▲3.4 | 73.0% | 985 | הבית היהודי 48.8% |
| 2015 | 91.9%▲1.1 | 3.6%▼1.6 | 0.0%±0.0 | 4.4%▲0.9 | 78.6% | 964 | הליכוד 42.0% |
| אפר׳ 2019 | 81.1%▼10.8 | 4.5%▲0.9 | 0.0%±0.0 | 14.0%▲9.6 | 76.8% | 508 | הליכוד 48.4% |
| ספט׳ 2019 | 92.4%▲11.3 | 6.2%▲1.7 | 0.0%±0.0 | 1.1%▼12.8 | 70.8% | 436 | הליכוד 42.0% |
| 2020 | 92.1%▼0.3 | 6.2%±0.0 | 0.0%±0.0 | – | 72.0% | 417 | הליכוד 62.1% |
| 2021 | 89.7%▼2.4 | 9.1%▲2.9 | 0.0%±0.0 | – | 62.7% | 340 | הליכוד 41.8% |
| 2022 | 91.0%▲1.3 | 7.8%▼1.3 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 71.5% | 333 | הציונות הדתית 43.2% |
| 2026 | 89.6%▼1.4 | 7.7%▼0.1 | 0.5%▲0.5 | 2.3%▲2.3 | 72.9% | 222 | הליכוד 45.9% |
מפקד 2022
| ניצן ב' | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 530 | 9,601,720 | 202123 | 931 מתוך 1,162803 מתוך 1,027186 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 1,398 | – | 675 | 1,088 מתוך 1,162953 מתוך 1,027229 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 29 | 30 | 332835 | 730 מתוך 1,162707 מתוך 1,027146 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 10.4% | 12.4% | 504555 | 569 מתוך 1,151555 מתוך 1,016105 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 18.8% | 25.8% | 221427 | 904 מתוך 1,159880 מתוך 1,027173 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 24.7% | 25.3% | 737376 | 276 מתוך 1,012271 מתוך 1,00351 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 83,300 | 104,300 | 1159 | 1,029 מתוך 1,160974 מתוך 1,027217 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 92.9% | 69.8% | 73 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- ניצן 0.6 ק״מ · בית עזרא 1.8 ק״מ · ניצנים 2.1 ק״מ · עזר 3.3 ק״מ · אמונים 3.8 ק״מ