עומר
סמל למ״ס 666 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז הדרום · אוכלוסייה 8,250 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 59.4% (ארצי 37.8%), ירידה של 0.7 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | עומר | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 29.2% | 16.1% | 585265 | 505 מתוך 1,192495 מתוך 1,03890 מתוך 261 |
| הליכוד | 22.8% | 20.5% | 726865 | 333 מתוך 1,192327 מתוך 1,03892 מתוך 261 |
| ביחד | 13.7% | 9.3% | 625769 | 450 מתוך 1,192449 מתוך 1,03882 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 11.5% | 6.4% | 595567 | 485 מתוך 1,192471 מתוך 1,03888 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 6.0% | 5.7% | 635853 | 438 מתוך 1,192434 מתוך 1,038122 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 5.0% | 5.9% | 686671 | 364 מתוך 1,192335 מתוך 1,03875 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.6% | 2.7% | 635763 | 418 מתוך 1,192418 מתוך 1,03894 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.0% | 5.1% | 474045 | 610 מתוך 1,192606 מתוך 1,038141 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 3.0% | 1.7% | 787575 | 252 מתוך 1,192249 מתוך 1,03860 מתוך 261 |
| רע״ם | 1.1% | 5.9% | 859780 | 171 מתוך 1,19231 מתוך 1,03851 מתוך 261 |
| הרשימה המשותפת | 0.6% | 8.8% | 799077 | 232 מתוך 1,19283 מתוך 1,03852 מתוך 261 |
| ש״ס | 0.3% | 5.3% | 443843 | 605 מתוך 1,192585 מתוך 1,038138 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.2% | 0.8% | 364041 | 622 מתוך 1,192478 מתוך 1,038132 מתוך 261 |
| גוש ביבי | 35.0% | 44.0% | 575152 | 516 מתוך 1,192508 מתוך 1,038125 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 59.4% | 37.8% | 555063 | 540 מתוך 1,192524 מתוך 1,03897 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 1.7% | 14.7% | 849680 | 186 מתוך 1,19237 מתוך 1,03851 מתוך 261 |
| לא התחייבו לגוש | 3.6% | 2.8% | 635763 | 425 מתוך 1,192424 מתוך 1,03895 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 74.6% | 78.0% | 282835 | 853 מתוך 1,192748 מתוך 1,038170 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 5,071 | 5,690,682 | 889292 | 147 מתוך 1,19286 מתוך 1,03822 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 16.8% | 71.0% | 0.4% | 10.8% | 71.9% | 3,899 | קדימה 34.7% |
| 2009 | 29.9%▲13.1 | 66.2%▼4.8 | 0.9%▲0.5 | 0.6%▼10.2 | 73.2% | 4,162 | קדימה 35.9% |
| 2013 | 29.5%▼0.4 | 65.7%▼0.5 | 0.6%▼0.3 | 3.1%▲2.4 | 74.3% | 4,503 | יש עתיד 23.1% |
| 2015 | 30.4%▲0.9 | 60.5%▼5.2 | 0.4%▼0.2 | 8.5%▲5.4 | 76.2% | 4,698 | המחנה הציוני 37.9% |
| אפר׳ 2019 | 35.4%▲5.0 | 58.3%▼2.2 | 0.6%▲0.2 | 5.4%▼3.1 | 75.2% | 4,826 | כחול לבן 45.3% |
| ספט׳ 2019 | 32.0%▼3.4 | 62.5%▲4.3 | 0.8%▲0.2 | 4.4%▼1.0 | 72.5% | 4,624 | כחול לבן 45.5% |
| 2020 | 35.4%▲3.4 | 63.1%▲0.5 | 1.2%▲0.4 | – | 72.9% | 4,666 | כחול לבן 49.2% |
| 2021 | 36.0%▲0.6 | 62.1%▼0.9 | 0.6%▼0.6 | – | 68.9% | 4,490 | הליכוד 24.2% |
| 2022 | 37.7%▲1.7 | 60.1%▼2.0 | 1.0%▲0.4 | 0.0% | 69.1% | 4,578 | יש עתיד 28.7% |
| 2026 | 35.0%▼2.6 | 59.4%▼0.7 | 1.7%▲0.8 | 3.6%▲3.6 | 74.6% | 5,071 | ישר! 29.2% |
מפקד 2022
| עומר | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 8,250 | 9,601,720 | 879292 | 153 מתוך 1,16287 מתוך 1,02721 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 2,194 | – | 374147 | 736 מתוך 1,162604 מתוך 1,027129 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 40 | 30 | 949498 | 52 מתוך 1,16252 מתוך 1,0275 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 20.3% | 12.4% | 949398 | 72 מתוך 1,15171 מתוך 1,0166 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 45.9% | 25.8% | 878587 | 154 מתוך 1,159153 מתוך 1,02733 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 8.1% | 25.3% | 131322 | 878 מתוך 1,012869 מתוך 1,003163 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 189,100 | 104,300 | 969697 | 43 מתוך 1,16043 מתוך 1,0279 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 81.4% | 69.8% | 459 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- תל שבע 2.3 ק״מ · אום בטין 3.2 ק״מ · אבו עבדון (שבט) 3.9 ק״מ · נבטים 5.8 ק״מ · אל סייד 6.3 ק״מ