שואבה
סמל למ״ס 741 · יהודי · מושב · מחוז ירושלים · מועצה אזורית מטה יהודה · אוכלוסייה 620 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 57.8% (ארצי 37.8%), ירידה של 1.5 נקודות מאז 2022; הדמוקרטים הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | שואבה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הדמוקרטים | 22.8% | 6.4% | 817877 | 228 מתוך 1,192225 מתוך 1,03815 מתוך 63 |
| ישר! | 20.8% | 16.1% | 474055 | 628 מתוך 1,192613 מתוך 1,03828 מתוך 63 |
| הליכוד | 18.8% | 20.5% | 666247 | 402 מתוך 1,192395 מתוך 1,03834 מתוך 63 |
| ביחד | 9.2% | 9.3% | 463858 | 644 מתוך 1,192642 מתוך 1,03827 מתוך 63 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 7.2% | 2.7% | 969694 | 37 מתוך 1,19237 מתוך 1,0385 מתוך 63 |
| הציונות הדתית וזהות | 6.4% | 5.1% | 747069 | 308 מתוך 1,192306 מתוך 1,03819 מתוך 63 |
| עוצמה יהודית | 4.9% | 5.7% | 585240 | 490 מתוך 1,192484 מתוך 1,03838 מתוך 63 |
| ישראל ביתנו | 4.9% | 5.9% | 686687 | 364 מתוך 1,192335 מתוך 1,0389 מתוך 63 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.3% | 1.7% | 676261 | 375 מתוך 1,192372 מתוך 1,03824 מתוך 63 |
| ש״ס | 1.7% | 5.3% | 716847 | 334 מתוך 1,192327 מתוך 1,03832 מתוך 63 |
| יהדות התורה | 0.3% | 5.5% | 706750 | 277 מתוך 1,192269 מתוך 1,03828 מתוך 63 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.6% | 0.8% | 768177 | 216 מתוך 1,192147 מתוך 1,03814 מתוך 63 |
| גוש ביבי | 34.4% | 44.0% | 565139 | 522 מתוך 1,192514 מתוך 1,03839 מתוך 63 |
| גוש השינוי | 57.8% | 37.8% | 544969 | 550 מתוך 1,192533 מתוך 1,03820 מתוך 63 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 7.2% | 2.8% | 969694 | 39 מתוך 1,19238 מתוך 1,0385 מתוך 63 |
| אחוז הצבעה | 76.9% | 78.0% | 393939 | 717 מתוך 1,192625 מתוך 1,03839 מתוך 63 |
| קולות כשרים | 346 | 5,690,682 | 262827 | 886 מתוך 1,192742 מתוך 1,03846 מתוך 63 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 29.2% | 58.9% | 0.0% | 10.7% | 71.7% | 253 | קדימה 28.9% |
| 2009 | 45.3%▲16.1 | 48.7%▼10.2 | 0.7%▲0.7 | 4.0%▼6.6 | 78.9% | 298 | הליכוד 27.9% |
| 2013 | 35.6%▼9.7 | 56.7%▲8.0 | 0.0%▼0.7 | 5.0%▲0.9 | 75.1% | 323 | הליכוד ביתנו 24.8% |
| 2015 | 32.6%▼3.0 | 57.9%▲1.2 | 0.3%▲0.3 | 9.2%▲4.2 | 79.3% | 337 | המחנה הציוני 32.0% |
| אפר׳ 2019 | 37.9%▲5.3 | 57.3%▼0.6 | 0.6%▲0.3 | 3.4%▼5.8 | 76.8% | 356 | כחול לבן 37.9% |
| ספט׳ 2019 | 25.1%▼12.8 | 53.1%▼4.2 | 0.9%▲0.3 | 20.3%▲16.9 | 73.7% | 350 | כחול לבן 33.7% |
| 2020 | 36.5%▲11.4 | 61.2%▲8.1 | 1.4%▲0.5 | – | 74.7% | 356 | כחול לבן 43.0% |
| 2021 | 34.4%▼2.2 | 61.0%▼0.2 | 0.6%▼0.8 | – | 70.6% | 326 | הליכוד 26.4% |
| 2022 | 38.6%▲4.3 | 59.3%▼1.8 | 1.2%▲0.6 | 0.0% | 73.8% | 339 | הליכוד 28.9% |
| 2026 | 34.4%▼4.2 | 57.8%▼1.5 | 0.0%▼1.2 | 7.2%▲7.2 | 76.9% | 346 | הדמוקרטים 22.8% |
מפקד 2022
| שואבה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 620 | 9,601,720 | 252730 | 868 מתוך 1,162741 מתוך 1,02744 מתוך 62 |
| תושבים לקמ״ר | 3,238 | – | 647072 | 423 מתוך 1,162304 מתוך 1,02718 מתוך 62 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 33 | 30 | 545062 | 443 מתוך 1,162433 מתוך 1,02718 מתוך 62 |
| בני 65 ומעלה | 9.8% | 12.4% | 453946 | 625 מתוך 1,151608 מתוך 1,01634 מתוך 62 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 37.7% | 25.8% | 625866 | 435 מתוך 1,159433 מתוך 1,02722 מתוך 62 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 31.6% | 25.3% | 858588 | 157 מתוך 1,012155 מתוך 1,0038 מתוך 58 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 121,200 | 104,300 | 534848 | 540 מתוך 1,160536 מתוך 1,02733 מתוך 62 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 78.9% | 69.8% | 569 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- נווה אילן 1.1 ק״מ · שורש 1.2 ק״מ · יד השמונה 1.7 ק״מ · גבעת יערים 1.8 ק״מ · קריית יערים 2.2 ק״מ