אבו גוש
סמל למ״ס 472 · ערבי מוסלמי · יישוב עירוני ערבי · מחוז ירושלים · אוכלוסייה 8,660 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: המפלגות הערביות 91.4% (ארצי 14.7%), עלייה של 4.3 נקודות מאז 2022; הרשימה המשותפת הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אבו גוש | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הרשימה המשותפת | 56.0% | 8.8% | 9620100 | 54 מתוך 1,19249 מתוך 611 מתוך 63 |
| רע״ם | 35.4% | 5.9% | 9480100 | 70 מתוך 1,19212 מתוך 611 מתוך 63 |
| הדמוקרטים | 4.1% | 6.4% | 449231 | 670 מתוך 1,1926 מתוך 6144 מתוך 63 |
| ישר! | 1.7% | 16.1% | 17933 | 983 מתוך 1,1925 מתוך 6161 מתוך 63 |
| הליכוד | 1.2% | 20.5% | 11976 | 1,058 מתוך 1,1923 מתוך 6159 מתוך 63 |
| ביחד | 0.4% | 9.3% | 12983 | 1,038 מתוך 1,1922 מתוך 6161 מתוך 63 |
| ישראל ביתנו | 0.1% | 5.9% | 95010 | 1,056 מתוך 1,19219 מתוך 6156 מתוך 63 |
| עוצמה יהודית | 0.1% | 5.7% | 11955 | 1,052 מתוך 1,1921 מתוך 6159 מתוך 63 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הציונות הדתית וזהות | 0.0% | 5.1% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 2.7% | ––– | ––– |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 1.7% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.7% | 0.8% | 825381 | 176 מתוך 1,19226 מתוך 6112 מתוך 63 |
| גוש ביבי | 1.3% | 44.0% | 9925 | 1,080 מתוך 1,1925 מתוך 6160 מתוך 63 |
| גוש השינוי | 6.4% | 37.8% | 19905 | 963 מתוך 1,1927 מתוך 6159 מתוך 63 |
| המפלגות הערביות | 91.4% | 14.7% | 9110100 | 107 מתוך 1,19255 מתוך 611 מתוך 63 |
| לא התחייבו לגוש | 0.1% | 2.8% | 8703 | 1,061 מתוך 1,1925 מתוך 6160 מתוך 63 |
| אחוז הצבעה | 78.0% | 78.0% | 482355 | 615 מתוך 1,19247 מתוך 6129 מתוך 63 |
| קולות כשרים | 4,305 | 5,690,682 | 863594 | 163 מתוך 1,19240 מתוך 615 מתוך 63 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 5.5% | 19.2% | 73.2% | 0.6% | 54.1% | 1,591 | בל״ד 37.6% |
| 2009 | 3.2%▼2.3 | 13.7%▼5.5 | 81.2%▲8.1 | 0.0%▼0.6 | 44.7% | 1,503 | בל״ד 39.3% |
| 2013 | 11.7%▲8.5 | 13.2%▼0.5 | 73.1%▼8.2 | 0.8%▲0.8 | 47.4% | 1,765 | בל״ד 36.5% |
| 2015 | 4.7%▼7.1 | 7.9%▼5.3 | 84.4%▲11.3 | 0.9%▲0.1 | 60.8% | 2,506 | הרשימה המשותפת 84.4% |
| אפר׳ 2019 | 14.6%▲9.9 | 37.0%▲29.1 | 46.6%▼37.8 | 0.8%▼0.2 | 40.7% | 1,843 | חד״ש-תע״ל 26.6% |
| ספט׳ 2019 | 7.4%▼7.2 | 17.3%▼19.7 | 72.0%▲25.4 | 0.5%▼0.2 | 51.7% | 2,406 | הרשימה המשותפת 72.0% |
| 2020 | 11.4%▲4.0 | 7.6%▼9.8 | 80.4%▲8.4 | – | 56.4% | 2,682 | הרשימה המשותפת 80.4% |
| 2021 | 25.6%▲14.2 | 7.8%▲0.2 | 65.8%▼14.6 | – | 40.2% | 1,947 | הרשימה המשותפת 48.8% |
| 2022 | 8.3%▼17.3 | 3.9%▼3.9 | 87.1%▲21.3 | 0.0% | 55.1% | 2,769 | בל״ד (מתחת לאחוז החסימה) 45.6% |
| 2026 | 1.3%▼6.9 | 6.4%▲2.5 | 91.4%▲4.3 | 0.1%▲0.1 | 78.0% | 4,305 | הרשימה המשותפת 56.0% |
מפקד 2022
| אבו גוש | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 8,660 | 9,601,720 | 874393 | 148 מתוך 1,16235 מתוך 615 מתוך 62 |
| תושבים לקמ״ר | 6,558 | – | 876289 | 150 מתוך 1,16224 מתוך 618 מתוך 62 |
| הדת הגדולה ביותר | מוסלמים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 28 | 30 | 297523 | 779 מתוך 1,1626 מתוך 6144 מתוך 62 |
| בני 65 ומעלה | 6.0% | 12.4% | 205313 | 912 מתוך 1,15129 מתוך 6154 מתוך 62 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 16.0% | 25.8% | 167513 | 968 מתוך 1,15916 מתוך 6154 מתוך 62 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | – | 25.3% | ||
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 88,500 | 104,300 | 158510 | 983 מתוך 1,16010 מתוך 6156 מתוך 62 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 48.6% | 69.8% | 1,098 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- קריית יערים 0.9 ק״מ · קריית ענבים 1.0 ק״מ · מעלה החמישה 1.3 ק״מ · בית נקופה 1.5 ק״מ · עין ראפה 1.7 ק״מ