עלומים
סמל למ״ס 1146 · יהודי · קיבוץ דתי · מחוז הדרום · מועצה אזורית שדות נגב · אוכלוסייה 570 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 56.5% (ארצי 44.0%), ירידה של 18.3 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | עלומים | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 23.3% | 5.1% | 878692 | 151 מתוך 1,192150 מתוך 1,03823 מתוך 261 |
| ביחד | 19.5% | 9.3% | 919095 | 101 מתוך 1,192101 מתוך 1,03814 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 15.1% | 1.7% | 999999 | 11 מתוך 1,19210 מתוך 1,0382 מתוך 261 |
| הליכוד | 9.9% | 20.5% | 474148 | 634 מתוך 1,192614 מתוך 1,038136 מתוך 261 |
| ישר! | 9.2% | 16.1% | 322437 | 815 מתוך 1,192792 מתוך 1,038165 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 7.9% | 5.7% | 716761 | 344 מתוך 1,192341 מתוך 1,038102 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 6.5% | 2.7% | 959492 | 63 מתוך 1,19263 מתוך 1,03822 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 5.1% | 5.9% | 717073 | 323 מתוך 1,192295 מתוך 1,03866 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 2.7% | 6.4% | 373347 | 741 מתוך 1,192686 מתוך 1,038139 מתוך 261 |
| ש״ס | 0.3% | 5.3% | 443843 | 605 מתוך 1,192585 מתוך 1,038138 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485450 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,038101 מתוך 261 |
| גוש ביבי | 56.5% | 44.0% | 676363 | 388 מתוך 1,192385 מתוך 1,03896 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 36.6% | 37.8% | 433750 | 679 מתוך 1,192656 מתוך 1,038131 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 6.5% | 2.8% | 959492 | 65 מתוך 1,19264 מתוך 1,03822 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 79.0% | 78.0% | 565754 | 510 מתוך 1,192433 מתוך 1,038120 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 292 | 5,690,682 | 182024 | 974 מתוך 1,192830 מתוך 1,038198 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 73.9% | 11.9% | 0.0% | 14.2% | 75.5% | 218 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 59.2% |
| 2009 | 90.6%▲16.7 | 5.6%▼6.3 | 0.0%±0.0 | 3.4%▼10.8 | 76.6% | 233 | הבית היהודי 50.2% |
| 2013 | 82.8%▼7.7 | 13.1%▲7.5 | 0.0%±0.0 | 4.1%▲0.7 | 84.3% | 268 | הבית היהודי 61.6% |
| 2015 | 82.4%▼0.4 | 11.8%▼1.2 | 0.0%±0.0 | 5.0%▲0.9 | 75.9% | 262 | הבית היהודי 59.2% |
| אפר׳ 2019 | 75.9%▼6.5 | 18.7%▲6.9 | 0.0%±0.0 | 5.4%▲0.4 | 80.3% | 278 | הימין החדש (מתחת לאחוז החסימה) 47.1% |
| ספט׳ 2019 | 81.0%▲5.1 | 17.5%▼1.2 | 0.0%±0.0 | 1.5%▼3.9 | 75.6% | 263 | ימינה 60.8% |
| 2020 | 80.4%▼0.6 | 19.2%▲1.8 | 0.0%±0.0 | – | 76.6% | 265 | ימינה 53.2% |
| 2021 | 76.9%▼3.5 | 22.8%▲3.5 | 0.0%±0.0 | – | 74.7% | 268 | ימינה 60.1% |
| 2022 | 74.8%▼2.1 | 25.2%▲2.4 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 71.8% | 246 | הבית היהודי (מתחת לאחוז החסימה) 28.9% |
| 2026 | 56.5%▼18.3 | 36.6%▲11.4 | 0.0%±0.0 | 6.5%▲6.5 | 79.0% | 292 | הציונות הדתית וזהות 23.3% |
מפקד 2022
| עלומים | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 570 | 9,601,720 | 222427 | 902 מתוך 1,162775 מתוך 1,027173 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 2,721 | – | 546070 | 535 מתוך 1,162409 מתוך 1,02774 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 25 | 30 | 191721 | 914 מתוך 1,162835 מתוך 1,027187 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 13.8% | 12.4% | 696677 | 353 מתוך 1,151346 מתוך 1,01655 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 46.3% | 25.8% | 888687 | 142 מתוך 1,159141 מתוך 1,02730 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 39.1% | 25.3% | 939393 | 72 מתוך 1,01272 מתוך 1,00316 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 139,900 | 104,300 | 726871 | 326 מתוך 1,160324 מתוך 1,02769 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 74.5% | 69.8% | 740 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- נחל עוז 2.7 ק״מ · סעד 2.9 ק״מ · שובה 2.9 ק״מ · כפר מימון 3.1 ק״מ · תושייה 3.3 ק״מ