סעד
סמל למ״ס 419 · יהודי · קיבוץ דתי · מחוז הדרום · מועצה אזורית שדות נגב · אוכלוסייה 960 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 59.4% (ארצי 44.0%), ירידה של 2.5 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | סעד | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 35.3% | 5.1% | 908995 | 118 מתוך 1,192117 מתוך 1,03815 מתוך 261 |
| ביחד | 15.3% | 9.3% | 716778 | 333 מתוך 1,192332 מתוך 1,03857 מתוך 261 |
| ישר! | 15.1% | 16.1% | 403245 | 717 מתוך 1,192699 מתוך 1,038140 מתוך 261 |
| הליכוד | 11.1% | 20.5% | 504451 | 593 מתוך 1,192576 מתוך 1,038129 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 8.5% | 1.7% | 949497 | 68 מתוך 1,19267 מתוך 1,0389 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 3.4% | 6.4% | 403650 | 700 מתוך 1,192654 מתוך 1,038129 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 3.2% | 5.7% | 484139 | 611 מתוך 1,192604 מתוך 1,038158 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 2.8% | 5.9% | 393348 | 714 מתוך 1,192683 מתוך 1,038133 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.6% | 2.7% | 443642 | 652 מתוך 1,192649 מתוך 1,038147 מתוך 261 |
| ש״ס | 0.8% | 5.3% | 615757 | 440 מתוך 1,192429 מתוך 1,038106 מתוך 261 |
| רע״ם | 0.4% | 5.9% | 718267 | 288 מתוך 1,192140 מתוך 1,03873 מתוך 261 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.4% | 0.2% | 888687 | 120 מתוך 1,192118 מתוך 1,03832 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 0.2% | 5.5% | 635867 | 358 מתוך 1,192349 מתוך 1,03872 מתוך 261 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.9% | 0.8% | 899290 | 105 מתוך 1,19270 מתוך 1,03822 מתוך 261 |
| גוש ביבי | 59.4% | 44.0% | 696565 | 370 מתוך 1,192368 מתוך 1,03892 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 36.6% | 37.8% | 433750 | 679 מתוך 1,192656 מתוך 1,038131 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 0.4% | 14.7% | 576560 | 453 מתוך 1,192300 מתוך 1,03896 מתוך 261 |
| לא התחייבו לגוש | 2.6% | 2.8% | 433542 | 658 מתוך 1,192653 מתוך 1,038147 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 74.4% | 78.0% | 272634 | 862 מתוך 1,192757 מתוך 1,038171 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 530 | 5,690,682 | 505664 | 593 מתוך 1,192459 מתוך 1,03894 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 56.5% | 31.9% | 0.0% | 11.4% | 78.8% | 405 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 44.4% |
| 2009 | 66.0%▲9.5 | 21.0%▼10.9 | 0.0%±0.0 | 11.8%▲0.4 | 80.0% | 424 | הבית היהודי 39.4% |
| 2013 | 68.1%▲2.0 | 24.3%▲3.3 | 0.2%▲0.2 | 5.7%▼6.0 | 80.1% | 470 | הבית היהודי 55.5% |
| 2015 | 69.1%▲1.0 | 23.7%▼0.5 | 0.0%▼0.2 | 6.9%▲1.2 | 80.3% | 476 | הבית היהודי 48.3% |
| אפר׳ 2019 | 61.8%▼7.4 | 29.0%▲5.3 | 0.0%±0.0 | 9.0%▲2.1 | 79.3% | 489 | הימין החדש (מתחת לאחוז החסימה) 26.0% |
| ספט׳ 2019 | 65.2%▲3.4 | 33.5%▲4.4 | 0.2%▲0.2 | 1.1%▼7.9 | 73.6% | 457 | ימינה 46.8% |
| 2020 | 68.9%▲3.7 | 30.9%▼2.6 | 0.2%±0.0 | – | 73.2% | 450 | ימינה 48.0% |
| 2021 | 63.0%▼5.9 | 35.7%▲4.8 | 0.4%▲0.2 | – | 77.3% | 476 | ימינה 38.0% |
| 2022 | 62.0%▼1.1 | 36.8%▲1.0 | 0.0%▼0.4 | 0.0% | 74.1% | 468 | הציונות הדתית 30.3% |
| 2026 | 59.4%▼2.5 | 36.6%▼0.1 | 0.4%▲0.4 | 2.6%▲2.6 | 74.4% | 530 | הציונות הדתית וזהות 35.3% |
מפקד 2022
| סעד | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 960 | 9,601,720 | 535867 | 542 מתוך 1,162422 מתוך 1,02781 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 2,594 | – | 505666 | 578 מתוך 1,162449 מתוך 1,02783 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 26 | 30 | 211923 | 874 מתוך 1,162811 מתוך 1,027180 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 16.5% | 12.4% | 848290 | 180 מתוך 1,151177 מתוך 1,01623 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 43.6% | 25.8% | 817884 | 220 מתוך 1,159219 מתוך 1,02739 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 32.0% | 25.3% | 858588 | 151 מתוך 1,012149 מתוך 1,00325 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 124,900 | 104,300 | 575259 | 499 מתוך 1,160495 מתוך 1,02799 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 82.6% | 69.8% | 401 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- כפר עזה 1.5 ק״מ · שובה 2.3 ק״מ · עלומים 2.9 ק״מ · זמרת 3.0 ק״מ · נחל עוז 3.5 ק״מ