עמקה
סמל למ״ס 708 · יהודי · מושב · מחוז הצפון · מועצה אזורית מטה אשר · אוכלוסייה 910 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 79.1% (ארצי 44.0%), ירידה של 6.5 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | עמקה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 46.2% | 20.5% | 929189 | 98 מתוך 1,19297 מתוך 1,03845 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 13.2% | 5.7% | 868489 | 172 מתוך 1,192171 מתוך 1,03845 מתוך 408 |
| ישר! | 10.5% | 16.1% | 342629 | 790 מתוך 1,192768 מתוך 1,038289 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 7.3% | 5.1% | 777487 | 266 מתוך 1,192264 מתוך 1,03852 מתוך 408 |
| ש״ס | 6.3% | 5.3% | 908992 | 117 מתוך 1,192115 מתוך 1,03831 מתוך 408 |
| ביחד | 4.7% | 9.3% | 312233 | 810 מתוך 1,192806 מתוך 1,038270 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 3.7% | 1.7% | 838187 | 194 מתוך 1,192192 מתוך 1,03852 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.0% | 2.7% | 514455 | 560 מתוך 1,192558 מתוך 1,038177 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 2.4% | 5.5% | 959598 | 56 מתוך 1,19252 מתוך 1,03811 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 1.8% | 5.9% | 302327 | 820 מתוך 1,192787 מתוך 1,038295 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 1.0% | 6.4% | 232113 | 907 מתוך 1,192806 מתוך 1,038349 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 79.1% | 44.0% | 817889 | 227 מתוך 1,192226 מתוך 1,03846 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 17.9% | 37.8% | 302324 | 836 מתוך 1,192800 מתוך 1,038308 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 3.0% | 2.8% | 504354 | 564 מתוך 1,192561 מתוך 1,038178 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 76.7% | 78.0% | 383850 | 728 מתוך 1,192634 מתוך 1,038199 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 507 | 5,690,682 | 485352 | 624 מתוך 1,192489 מתוך 1,038195 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 66.4% | 25.0% | 0.4% | 7.1% | 66.2% | 268 | הליכוד 24.3% |
| 2009 | 78.1%▲11.7 | 19.2%▼5.8 | 0.3%±0.0 | 0.3%▼6.7 | 68.8% | 292 | הליכוד 39.4% |
| 2013 | 65.4%▼12.6 | 14.4%▼4.8 | 0.3%±0.0 | 18.3%▲18.0 | 71.3% | 327 | הליכוד ביתנו 33.6% |
| 2015 | 73.0%▲7.6 | 8.0%▼6.4 | 0.0%▼0.3 | 18.5%▲0.1 | 73.0% | 352 | הליכוד 50.6% |
| אפר׳ 2019 | 79.5%▲6.5 | 12.1%▲4.1 | 0.0%±0.0 | 7.9%▼10.6 | 76.5% | 430 | הליכוד 59.5% |
| ספט׳ 2019 | 85.3%▲5.8 | 14.0%▲1.9 | 0.0%±0.0 | 0.5%▼7.4 | 74.9% | 422 | הליכוד 61.6% |
| 2020 | 87.7%▲2.4 | 12.1%▼1.9 | 0.0%±0.0 | – | 78.0% | 446 | הליכוד 66.1% |
| 2021 | 84.7%▼2.9 | 13.1%▲1.0 | 0.0%±0.0 | – | 71.4% | 419 | הליכוד 54.7% |
| 2022 | 85.6%▲0.9 | 14.2%▲1.0 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 74.8% | 452 | הליכוד 47.8% |
| 2026 | 79.1%▼6.5 | 17.9%▲3.8 | 0.0%±0.0 | 3.0%▲3.0 | 76.7% | 507 | הליכוד 46.2% |
מפקד 2022
| עמקה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 910 | 9,601,720 | 485454 | 583 מתוך 1,162461 מתוך 1,027182 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 1,748 | – | 182023 | 951 מתוך 1,162818 מתוך 1,027315 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 32 | 30 | 494344 | 534 מתוך 1,162519 מתוך 1,027211 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 10.2% | 12.4% | 484345 | 585 מתוך 1,151570 מתוך 1,016221 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 23.0% | 25.8% | 302237 | 809 מתוך 1,159800 מתוך 1,027257 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 28.4% | 25.3% | 808083 | 200 מתוך 1,012196 מתוך 1,00355 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 113,400 | 104,300 | 433654 | 662 מתוך 1,160656 מתוך 1,027188 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 79.4% | 69.8% | 542 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- אשרת 1.0 ק״מ · בית העמק 1.9 ק״מ · שייח' דנון 2.1 ק״מ · אבו סנאן 2.2 ק״מ · כפר יאסיף 2.8 ק״מ