בית חשמונאי
סמל למ״ס 1050 · יהודי · יישוב קהילתי · מחוז המרכז · מועצה אזורית גזר · אוכלוסייה 2,160 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 62.7% (ארצי 37.8%), עלייה של 3.2 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | בית חשמונאי | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 28.8% | 16.1% | 575137 | 513 מתוך 1,192503 מתוך 1,038147 מתוך 233 |
| הליכוד | 22.5% | 20.5% | 726875 | 338 מתוך 1,192332 מתוך 1,03858 מתוך 233 |
| ביחד | 22.0% | 9.3% | 979693 | 37 מתוך 1,19237 מתוך 1,03815 מתוך 233 |
| הדמוקרטים | 8.0% | 6.4% | 534838 | 562 מתוך 1,192542 מתוך 1,038144 מתוך 233 |
| עוצמה יהודית | 5.4% | 5.7% | 615568 | 465 מתוך 1,192460 מתוך 1,03875 מתוך 233 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.6% | 2.7% | 797679 | 230 מתוך 1,192230 מתוך 1,03846 מתוך 233 |
| ישראל ביתנו | 3.9% | 5.9% | 534942 | 538 מתוך 1,192508 מתוך 1,038130 מתוך 233 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.4% | 5.1% | 383043 | 719 מתוך 1,192711 מתוך 1,038127 מתוך 233 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.7% | 1.7% | 514555 | 545 מתוך 1,192540 מתוך 1,03892 מתוך 233 |
| ש״ס | 0.7% | 5.3% | 595457 | 462 מתוך 1,192450 מתוך 1,03897 מתוך 233 |
| יהדות התורה | 0.1% | 5.5% | 585347 | 447 מתוך 1,192437 מתוך 1,038104 מתוך 233 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 32.8% | 44.0% | 554963 | 538 מתוך 1,192530 מתוך 1,03887 מתוך 233 |
| גוש השינוי | 62.7% | 37.8% | 575241 | 517 מתוך 1,192502 מתוך 1,038139 מתוך 233 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 4.6% | 2.8% | 797679 | 232 מתוך 1,192231 מתוך 1,03846 מתוך 233 |
| אחוז הצבעה | 78.5% | 78.0% | 525222 | 567 מתוך 1,192488 מתוך 1,038178 מתוך 233 |
| קולות כשרים | 1,318 | 5,690,682 | 798679 | 257 מתוך 1,192151 מתוך 1,03850 מתוך 233 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 36.1% | 50.5% | 0.0% | 11.9% | 66.5% | 404 | קדימה 30.7% |
| 2009 | 50.8%▲14.6 | 46.6%▼3.9 | 0.1%▲0.1 | 1.0%▼10.8 | 75.2% | 770 | הליכוד 36.4% |
| 2013 | 40.7%▼10.1 | 55.3%▲8.7 | 0.2%▲0.1 | 3.0%▲1.9 | 78.2% | 1,042 | הליכוד ביתנו 26.7% |
| 2015 | 36.5%▼4.2 | 52.2%▼3.1 | 0.0%▼0.2 | 11.1%▲8.1 | 79.6% | 1,083 | המחנה הציוני 31.9% |
| אפר׳ 2019 | 40.5%▲4.1 | 54.1%▲1.9 | 0.0%±0.0 | 5.2%▼5.9 | 77.4% | 1,132 | כחול לבן 45.2% |
| ספט׳ 2019 | 36.9%▼3.7 | 57.0%▲3.0 | 0.0%±0.0 | 5.6%▲0.4 | 76.3% | 1,133 | כחול לבן 45.3% |
| 2020 | 43.6%▲6.7 | 56.1%▼1.0 | 0.1%▲0.1 | – | 75.5% | 1,122 | כחול לבן 46.3% |
| 2021 | 38.1%▼5.5 | 60.1%▲4.1 | 0.1%±0.0 | – | 75.7% | 1,134 | הליכוד 28.7% |
| 2022 | 37.9%▼0.2 | 59.5%▼0.7 | 0.3%▲0.2 | 0.0% | 77.9% | 1,187 | יש עתיד 30.3% |
| 2026 | 32.8%▼5.1 | 62.7%▲3.2 | 0.0%▼0.3 | 4.6%▲4.6 | 78.5% | 1,318 | ישר! 28.8% |
מפקד 2022
| בית חשמונאי | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 2,160 | 9,601,720 | 778579 | 264 מתוך 1,162158 מתוך 1,02750 מתוך 229 |
| תושבים לקמ״ר | 5,033 | – | 808380 | 237 מתוך 1,162172 מתוך 1,02746 מתוך 229 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 27 | 30 | 252112 | 832 מתוך 1,162784 מתוך 1,027197 מתוך 229 |
| בני 65 ומעלה | 6.6% | 12.4% | 24188 | 875 מתוך 1,151829 מתוך 1,016209 מתוך 229 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 37.6% | 25.8% | 625748 | 439 מתוך 1,159437 מתוך 1,027118 מתוך 229 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 13.2% | 25.3% | 333333 | 678 מתוך 1,012669 מתוך 1,003148 מתוך 221 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 171,900 | 104,300 | 929182 | 94 מתוך 1,16094 מתוך 1,02742 מתוך 229 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 89.7% | 69.8% | 141 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- עזריה 0.9 ק״מ · כפר שמואל 1.3 ק״מ · גזר 1.3 ק״מ · יד רמב"ם 2.2 ק״מ · בית עוזיאל 2.4 ק״מ