בית שאן
סמל למ״ס 9200 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז הצפון · אוכלוסייה 19,820 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 87.2% (ארצי 44.0%), ירידה של 3.5 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | בית שאן | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 52.0% | 20.5% | 969595 | 48 מתוך 1,19248 מתוך 1,03820 מתוך 408 |
| ש״ס | 16.6% | 5.3% | 989799 | 28 מתוך 1,19228 מתוך 1,0386 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 11.0% | 5.7% | 807786 | 235 מתוך 1,192234 מתוך 1,03858 מתוך 408 |
| ישר! | 5.6% | 16.1% | 261821 | 882 מתוך 1,192848 מתוך 1,038321 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 5.1% | 5.1% | 686378 | 377 מתוך 1,192373 מתוך 1,03889 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 2.3% | 5.9% | 352831 | 766 מתוך 1,192734 מתוך 1,038277 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 1.8% | 2.7% | 292033 | 824 מתוך 1,192815 מתוך 1,038268 מתוך 408 |
| ביחד | 1.7% | 9.3% | 19919 | 955 מתוך 1,192936 מתוך 1,038324 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.5% | 1.7% | 453848 | 615 מתוך 1,192609 מתוך 1,038201 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.7% | 5.5% | 868490 | 155 מתוך 1,192151 מתוך 1,03833 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 0.7% | 6.4% | 18178 | 962 מתוך 1,192846 מתוך 1,038366 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.3% | 8.8% | 667556 | 343 מתוך 1,192190 מתוך 1,038151 מתוך 408 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.3% | 0.2% | 858394 | 144 מתוך 1,192142 מתוך 1,03820 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485446 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,038175 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 87.2% | 44.0% | 878594 | 154 מתוך 1,192153 מתוך 1,03826 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 10.3% | 37.8% | 221518 | 923 מתוך 1,192879 מתוך 1,038332 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.3% | 14.7% | 495638 | 518 מתוך 1,192365 מתוך 1,038222 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 1.8% | 2.8% | 281931 | 833 מתוך 1,192817 מתוך 1,038275 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 75.3% | 78.0% | 313144 | 812 מתוך 1,192710 מתוך 1,038227 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 11,612 | 5,690,682 | 929495 | 94 מתוך 1,19267 מתוך 1,03822 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 66.2% | 29.4% | 0.1% | 3.1% | 55.4% | 6,572 | ש״ס 30.1% |
| 2009 | 81.1%▲14.9 | 16.2%▼13.2 | 0.3%▲0.2 | 0.2%▼2.9 | 56.2% | 7,051 | הליכוד 41.1% |
| 2013 | 81.7%▲0.6 | 14.0%▼2.2 | 0.1%▼0.2 | 3.2%▲3.0 | 63.3% | 8,312 | הליכוד ביתנו 35.2% |
| 2015 | 83.0%▲1.3 | 8.4%▼5.6 | 0.3%▲0.2 | 7.9%▲4.7 | 70.3% | 9,311 | הליכוד 50.9% |
| אפר׳ 2019 | 83.4%▲0.4 | 6.4%▼2.0 | 0.1%▼0.3 | 9.8%▲1.9 | 69.9% | 9,843 | הליכוד 55.0% |
| ספט׳ 2019 | 86.9%▲3.6 | 10.5%▲4.1 | 0.2%▲0.1 | 2.1%▼7.7 | 69.5% | 9,860 | הליכוד 55.7% |
| 2020 | 89.9%▲2.9 | 9.7%▼0.8 | 0.3%▲0.1 | – | 70.7% | 10,112 | הליכוד 62.7% |
| 2021 | 88.9%▼1.0 | 10.3%▲0.6 | 0.1%▼0.2 | – | 65.2% | 9,378 | הליכוד 54.6% |
| 2022 | 90.8%▲1.9 | 8.5%▼1.8 | 0.1%±0.0 | 0.0% | 70.7% | 10,413 | הליכוד 47.9% |
| 2026 | 87.2%▼3.5 | 10.3%▲1.8 | 0.3%▲0.2 | 1.8%▲1.8 | 75.3% | 11,612 | הליכוד 52.0% |
מפקד 2022
| בית שאן | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 19,820 | 9,601,720 | 929395 | 96 מתוך 1,16268 מתוך 1,02721 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 5,402 | – | 838688 | 204 מתוך 1,162147 מתוך 1,02749 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 31 | 30 | 423638 | 598 מתוך 1,162582 מתוך 1,027229 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 12.8% | 12.4% | 646061 | 409 מתוך 1,151401 מתוך 1,016159 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 11.7% | 25.8% | 7410 | 1,073 מתוך 1,159987 מתוך 1,027365 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 11.9% | 25.3% | 272729 | 734 מתוך 1,012725 מתוך 1,003226 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 96,200 | 104,300 | 231431 | 895 מתוך 1,160880 מתוך 1,027280 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 78.4% | 69.8% | 583 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- שכונות (6)
- נווה הדקל · נוף גנים · נוף הגלבוע · נוף קדומים · צמרת · קריית רבין
- אזורים סטטיסטיים (6)
- היישובים הקרובים
- מסילות 2.2 ק״מ · רשפים 2.5 ק״מ · עין הנצי"ב 2.7 ק״מ · שלוחות 3.0 ק״מ · נווה איתן 3.3 ק״מ