בנימינה-גבעת עדה
סמל למ״ס 9800 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז חיפה · אוכלוסייה 15,270 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 74.4% (ארצי 37.8%), עלייה של 1.6 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | בנימינה-גבעת עדה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 30.1% | 16.1% | 595447 | 482 מתוך 1,192474 מתוך 1,03845 מתוך 86 |
| הדמוקרטים | 21.7% | 6.4% | 797672 | 252 מתוך 1,192248 מתוך 1,03825 מתוך 86 |
| ביחד | 18.4% | 9.3% | 878588 | 149 מתוך 1,192149 מתוך 1,03811 מתוך 86 |
| הליכוד | 13.6% | 20.5% | 575168 | 514 מתוך 1,192502 מתוך 1,03828 מתוך 86 |
| ישראל ביתנו | 4.3% | 5.9% | 585447 | 484 מתוך 1,192454 מתוך 1,03844 מתוך 86 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.3% | 2.7% | 575161 | 488 מתוך 1,192488 מתוך 1,03833 מתוך 86 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.7% | 5.1% | 433567 | 654 מתוך 1,192649 מתוך 1,03827 מתוך 86 |
| עוצמה יהודית | 2.2% | 5.7% | 393158 | 718 מתוך 1,192710 מתוך 1,03836 מתוך 86 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.9% | 1.7% | 575279 | 473 מתוך 1,192469 מתוך 1,03818 מתוך 86 |
| ש״ס | 0.9% | 5.3% | 635975 | 427 מתוך 1,192416 מתוך 1,03822 מתוך 86 |
| הרשימה המשותפת | 0.5% | 8.8% | 768760 | 256 מתוך 1,192107 מתוך 1,03834 מתוך 86 |
| רע״ם | 0.2% | 5.9% | 556338 | 430 מתוך 1,192278 מתוך 1,03844 מתוך 86 |
| יהדות התורה | 0.1% | 5.5% | 585364 | 447 מתוך 1,192437 מתוך 1,03829 מתוך 86 |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.2% | 0.8% | 364025 | 622 מתוך 1,192478 מתוך 1,03857 מתוך 86 |
| גוש ביבי | 21.4% | 44.0% | 443764 | 666 מתוך 1,192654 מתוך 1,03832 מתוך 86 |
| גוש השינוי | 74.4% | 37.8% | 686455 | 383 מתוך 1,192375 מתוך 1,03839 מתוך 86 |
| המפלגות הערביות | 0.7% | 14.7% | 708153 | 321 מתוך 1,192168 מתוך 1,03840 מתוך 86 |
| לא התחייבו לגוש | 3.3% | 2.8% | 565058 | 494 מתוך 1,192492 מתוך 1,03833 מתוך 86 |
| אחוז הצבעה | 77.4% | 78.0% | 434442 | 666 מתוך 1,192577 מתוך 1,03849 מתוך 86 |
| קולות כשרים | 9,426 | 5,690,682 | 919379 | 105 מתוך 1,19272 מתוך 1,03819 מתוך 86 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 23.5% | 63.5% | 0.3% | 11.7% | 71.6% | 4,921 | קדימה 32.5% |
| 2009 | 33.0%▲9.6 | 62.0%▼1.5 | 0.5%▲0.2 | 2.6%▼9.2 | 72.3% | 5,643 | קדימה 39.0% |
| 2013 | 27.9%▼5.1 | 66.2%▲4.3 | 0.4%▼0.1 | 3.1%▲0.6 | 75.1% | 6,498 | יש עתיד 25.3% |
| 2015 | 27.5%▼0.4 | 63.2%▼3.0 | 0.2%▼0.2 | 8.8%▲5.7 | 76.6% | 6,971 | המחנה הציוני 38.3% |
| אפר׳ 2019 | 27.1%▼0.5 | 67.4%▲4.3 | 0.3%▲0.1 | 4.8%▼4.0 | 76.0% | 7,625 | כחול לבן 50.8% |
| ספט׳ 2019 | 25.3%▼1.7 | 70.2%▲2.7 | 0.3%±0.0 | 3.9%▼0.9 | 74.3% | 7,515 | כחול לבן 49.8% |
| 2020 | 27.7%▲2.4 | 71.4%▲1.3 | 0.6%▲0.3 | – | 74.4% | 7,620 | כחול לבן 54.6% |
| 2021 | 25.5%▼2.2 | 72.9%▲1.4 | 0.3%▼0.4 | – | 73.0% | 7,650 | יש עתיד 26.0% |
| 2022 | 25.0%▼0.5 | 72.8%▼0.1 | 0.7%▲0.4 | 0.0% | 72.2% | 7,840 | יש עתיד 37.9% |
| 2026 | 21.4%▼3.6 | 74.4%▲1.6 | 0.7%±0.0 | 3.3%▲3.3 | 77.4% | 9,426 | ישר! 30.1% |
מפקד 2022
| בנימינה-גבעת עדה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 15,270 | 9,601,720 | 919378 | 107 מתוך 1,16271 מתוך 1,02720 מתוך 86 |
| תושבים לקמ״ר | 3,319 | – | 657258 | 407 מתוך 1,162289 מתוך 1,02737 מתוך 86 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 33 | 30 | 545041 | 443 מתוך 1,162433 מתוך 1,02745 מתוך 86 |
| בני 65 ומעלה | 9.1% | 12.4% | 393338 | 695 מתוך 1,151674 מתוך 1,01653 מתוך 86 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 44.4% | 25.8% | 848289 | 183 מתוך 1,159182 מתוך 1,02710 מתוך 86 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 25.4% | 25.3% | 747469 | 266 מתוך 1,012261 מתוך 1,00322 מתוך 68 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 169,800 | 104,300 | 919094 | 102 מתוך 1,160102 מתוך 1,0276 מתוך 86 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 83.0% | 69.8% | 382 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- שכונות (3)
- גב הפועל · גני בנימינה · יוספטל גבעת עדה
- אזורים סטטיסטיים (5)
- היישובים הקרובים
- אביאל 3.2 ק״מ · בית חנניה 3.5 ק״מ · נווה אבות 4.1 ק״מ · אלוני יצחק 4.1 ק״מ · אור עקיבא 4.2 ק״מ