אליכין
סמל למ״ס 41 · יהודי · יישוב קהילתי · מחוז המרכז · אוכלוסייה 3,930 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 72.4% (ארצי 44.0%), ירידה של 3.1 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אליכין | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 42.6% | 20.5% | 888793 | 137 מתוך 1,192136 מתוך 1,03817 מתוך 233 |
| ש״ס | 11.7% | 5.3% | 969699 | 46 מתוך 1,19245 מתוך 1,0384 מתוך 233 |
| ישר! | 11.3% | 16.1% | 352819 | 773 מתוך 1,192752 מתוך 1,038189 מתוך 233 |
| עוצמה יהודית | 8.9% | 5.7% | 747080 | 307 מתוך 1,192305 מתוך 1,03846 מתוך 233 |
| ביחד | 7.0% | 9.3% | 393018 | 725 מתוך 1,192722 מתוך 1,038192 מתוך 233 |
| הציונות הדתית וזהות | 6.1% | 5.1% | 736984 | 321 מתוך 1,192319 מתוך 1,03837 מתוך 233 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.8% | 2.7% | 676263 | 377 מתוך 1,192377 מתוך 1,03883 מתוך 233 |
| הדמוקרטים | 3.1% | 6.4% | 393524 | 719 מתוך 1,192670 מתוך 1,038176 מתוך 233 |
| ישראל ביתנו | 2.1% | 5.9% | 332617 | 788 מתוך 1,192756 מתוך 1,038193 מתוך 233 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.9% | 1.7% | 575266 | 473 מתוך 1,192469 מתוך 1,03872 מתוך 233 |
| יהדות התורה | 0.9% | 5.5% | 898888 | 120 מתוך 1,192116 מתוך 1,03827 מתוך 233 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.2% | 767482 | 228 מתוך 1,192224 מתוך 1,03827 מתוך 233 |
| רע״ם | 0.1% | 5.9% | 485549 | 534 מתוך 1,192381 מתוך 1,03886 מתוך 233 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.2% | 0.8% | 364043 | 622 מתוך 1,192478 מתוך 1,03895 מתוך 233 |
| גוש ביבי | 72.4% | 44.0% | 777385 | 276 מתוך 1,192275 מתוך 1,03834 מתוך 233 |
| גוש השינוי | 23.5% | 37.8% | 342719 | 788 מתוך 1,192759 מתוך 1,038190 מתוך 233 |
| המפלגות הערביות | 0.1% | 14.7% | 354030 | 714 מתוך 1,192561 מתוך 1,038143 מתוך 233 |
| לא התחייבו לגוש | 3.8% | 2.8% | 666162 | 383 מתוך 1,192382 מתוך 1,03884 מתוך 233 |
| אחוז הצבעה | 81.4% | 78.0% | 777861 | 263 מתוך 1,192210 מתוך 1,03887 מתוך 233 |
| קולות כשרים | 2,230 | 5,690,682 | 838982 | 203 מתוך 1,192117 מתוך 1,03843 מתוך 233 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 65.5% | 29.1% | 0.0% | 5.0% | 68.7% | 1,280 | ש״ס 26.2% |
| 2009 | 70.7%▲5.2 | 26.7%▼2.3 | 0.1%▲0.1 | 0.5%▼4.5 | 70.5% | 1,456 | הליכוד 30.0% |
| 2013 | 60.1%▼10.7 | 24.6%▼2.1 | 0.1%±0.0 | 13.7%▲13.2 | 73.6% | 1,676 | הליכוד ביתנו 28.3% |
| 2015 | 61.8%▲1.7 | 20.6%▼4.0 | 0.1%▼0.1 | 17.3%▲3.6 | 79.5% | 1,938 | הליכוד 34.1% |
| אפר׳ 2019 | 73.3%▲11.5 | 20.5%▼0.1 | 0.0%▼0.1 | 6.1%▼11.2 | 76.3% | 1,976 | הליכוד 48.1% |
| ספט׳ 2019 | 73.3%±0.0 | 23.0%▲2.5 | 0.0%±0.0 | 3.2%▼2.8 | 76.4% | 1,972 | הליכוד 48.4% |
| 2020 | 75.9%▲2.6 | 23.8%▲0.8 | 0.1%▲0.1 | – | 75.9% | 1,956 | הליכוד 54.8% |
| 2021 | 71.0%▼4.9 | 27.2%▲3.4 | 0.1%±0.0 | – | 73.8% | 1,937 | הליכוד 44.1% |
| 2022 | 75.5%▲4.5 | 22.6%▼4.6 | 0.0%▼0.1 | 0.0% | 75.8% | 2,002 | הליכוד 43.0% |
| 2026 | 72.4%▼3.1 | 23.5%▲1.0 | 0.1%▲0.1 | 3.8%▲3.8 | 81.4% | 2,230 | הליכוד 42.6% |
מפקד 2022
| אליכין | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 3,930 | 9,601,720 | 828882 | 207 מתוך 1,162121 מתוך 1,02743 מתוך 229 |
| תושבים לקמ״ר | 4,512 | – | 768179 | 277 מתוך 1,162197 מתוך 1,02749 מתוך 229 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 31 | 30 | 423623 | 598 מתוך 1,162582 מתוך 1,027158 מתוך 229 |
| בני 65 ומעלה | 11.5% | 12.4% | 565246 | 495 מתוך 1,151483 מתוך 1,016124 מתוך 229 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 20.8% | 25.8% | 271816 | 849 מתוך 1,159837 מתוך 1,027193 מתוך 229 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 10.5% | 25.3% | 222219 | 787 מתוך 1,012778 מתוך 1,003180 מתוך 221 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 107,500 | 104,300 | 352714 | 754 מתוך 1,160747 מתוך 1,027196 מתוך 229 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 76.3% | 69.8% | 671 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- חרב לאת 1.0 ק״מ · גבעת חיים (איחוד) 1.1 ק״מ · חיבת ציון 1.7 ק״מ · גבעת חיים (מאוחד) 1.9 ק״מ · כפר הרא"ה 2.3 ק״מ