אבן יהודה
סמל למ״ס 182 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז המרכז · אוכלוסייה 14,990 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 72.8% (ארצי 37.8%), עלייה של 2.2 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אבן יהודה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 32.7% | 16.1% | 666249 | 400 מתוך 1,192392 מתוך 1,038118 מתוך 233 |
| ביחד | 20.4% | 9.3% | 949387 | 75 מתוך 1,19275 מתוך 1,03832 מתוך 233 |
| הליכוד | 16.5% | 20.5% | 625760 | 453 מתוך 1,192443 מתוך 1,03894 מתוך 233 |
| הדמוקרטים | 14.8% | 6.4% | 656054 | 422 מתוך 1,192412 מתוך 1,038107 מתוך 233 |
| ישראל ביתנו | 4.9% | 5.9% | 686670 | 364 מתוך 1,192335 מתוך 1,03867 מתוך 233 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.1% | 2.7% | 534648 | 536 מתוך 1,192534 מתוך 1,038119 מתוך 233 |
| עוצמה יהודית | 3.0% | 5.7% | 463949 | 634 מתוך 1,192627 מתוך 1,038117 מתוך 233 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.0% | 5.1% | 322331 | 787 מתוך 1,192779 מתוך 1,038150 מתוך 233 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.2% | 1.7% | 362735 | 729 מתוך 1,192721 מתוך 1,038144 מתוך 233 |
| ש״ס | 0.6% | 5.3% | 575153 | 487 מתוך 1,192475 מתוך 1,038102 מתוך 233 |
| יהדות התורה | 0.2% | 5.5% | 635856 | 358 מתוך 1,192349 מתוך 1,03878 מתוך 233 |
| הרשימה המשותפת | 0.2% | 8.8% | 556356 | 411 מתוך 1,192258 מתוך 1,03856 מתוך 233 |
| רע״ם | 0.1% | 5.9% | 485549 | 534 מתוך 1,192381 מתוך 1,03886 מתוך 233 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.2% | 0.8% | 364043 | 622 מתוך 1,192478 מתוך 1,03895 מתוך 233 |
| גוש ביבי | 23.5% | 44.0% | 474051 | 634 מתוך 1,192623 מתוך 1,038114 מתוך 233 |
| גוש השינוי | 72.8% | 37.8% | 666253 | 402 מתוך 1,192392 מתוך 1,038110 מתוך 233 |
| המפלגות הערביות | 0.3% | 14.7% | 495652 | 518 מתוך 1,192365 מתוך 1,03890 מתוך 233 |
| לא התחייבו לגוש | 3.2% | 2.8% | 544848 | 521 מתוך 1,192519 מתוך 1,038115 מתוך 233 |
| אחוז הצבעה | 77.9% | 78.0% | 474720 | 625 מתוך 1,192540 מתוך 1,038185 מתוך 233 |
| קולות כשרים | 9,160 | 5,690,682 | 919388 | 108 מתוך 1,19273 מתוך 1,03830 מתוך 233 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 22.6% | 62.1% | 0.1% | 14.0% | 70.1% | 4,760 | קדימה 35.2% |
| 2009 | 33.2%▲10.7 | 63.3%▲1.2 | 0.3%▲0.2 | 0.9%▼13.0 | 71.3% | 5,319 | קדימה 39.6% |
| 2013 | 28.1%▼5.1 | 66.3%▲3.0 | 0.2%▼0.1 | 3.3%▲2.4 | 76.8% | 6,760 | יש עתיד 29.4% |
| 2015 | 26.9%▼1.2 | 62.9%▼3.4 | 0.1%▼0.1 | 9.8%▲6.4 | 79.1% | 7,249 | המחנה הציוני 37.8% |
| אפר׳ 2019 | 29.6%▲2.7 | 65.5%▲2.6 | 0.1%±0.0 | 4.4%▼5.4 | 77.1% | 7,562 | כחול לבן 53.1% |
| ספט׳ 2019 | 27.8%▼1.8 | 67.7%▲2.2 | 0.2%▲0.1 | 4.1%▼0.2 | 75.8% | 7,500 | כחול לבן 52.7% |
| 2020 | 30.3%▲2.5 | 69.1%▲1.5 | 0.4%▲0.2 | – | 76.2% | 7,542 | כחול לבן 57.0% |
| 2021 | 26.9%▼3.3 | 71.4%▲2.3 | 0.2%▼0.2 | – | 74.5% | 7,566 | יש עתיד 29.4% |
| 2022 | 27.8%▲0.8 | 70.6%▼0.8 | 0.3%▲0.1 | 0.0% | 73.8% | 7,693 | יש עתיד 41.1% |
| 2026 | 23.5%▼4.2 | 72.8%▲2.2 | 0.3%±0.0 | 3.2%▲3.2 | 77.9% | 9,160 | ישר! 32.7% |
מפקד 2022
| אבן יהודה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 14,990 | 9,601,720 | 919388 | 108 מתוך 1,16272 מתוך 1,02729 מתוך 229 |
| תושבים לקמ״ר | 4,246 | – | 747979 | 300 מתוך 1,162212 מתוך 1,02750 מתוך 229 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 36 | 30 | 767465 | 196 מתוך 1,162193 מתוך 1,02757 מתוך 229 |
| בני 65 ומעלה | 14.7% | 12.4% | 757268 | 276 מתוך 1,151272 מתוך 1,01671 מתוך 229 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 41.8% | 25.8% | 767368 | 277 מתוך 1,159275 מתוך 1,02773 מתוך 229 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 24.4% | 25.3% | 727277 | 283 מתוך 1,012277 מתוך 1,00351 מתוך 221 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 155,100 | 104,300 | 838164 | 198 מתוך 1,160197 מתוך 1,02782 מתוך 229 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 78.3% | 69.8% | 587 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.