גבע בנימין
סמל למ״ס 3763 · יהודי · יישוב עירוני · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית מטה בנימין · אוכלוסייה 5,570 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 88.0% (ארצי 44.0%), ירידה של 1.8 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | גבע בנימין | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 30.7% | 20.5% | 807788 | 237 מתוך 1,192234 מתוך 1,03816 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 21.4% | 5.7% | 989894 | 24 מתוך 1,19223 מתוך 1,0388 מתוך 127 |
| הציונות הדתית וזהות | 17.7% | 5.1% | 868428 | 170 מתוך 1,192169 מתוך 1,03891 מתוך 127 |
| ש״ס | 14.5% | 5.3% | 979796 | 33 מתוך 1,19233 מתוך 1,0386 מתוך 127 |
| ישר! | 4.2% | 16.1% | 231556 | 916 מתוך 1,192880 מתוך 1,03855 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.4% | 2.7% | 403255 | 695 מתוך 1,192690 מתוך 1,03857 מתוך 127 |
| ביחד | 2.1% | 9.3% | 221241 | 928 מתוך 1,192910 מתוך 1,03874 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.0% | 1.7% | 605527 | 444 מתוך 1,192440 מתוך 1,03891 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 1.8% | 5.9% | 302360 | 820 מתוך 1,192787 מתוך 1,03851 מתוך 127 |
| יהדות התורה | 1.4% | 5.5% | 939287 | 84 מתוך 1,19280 מתוך 1,03816 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 0.6% | 6.4% | 161658 | 979 מתוך 1,192859 מתוך 1,03850 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.3% | 0.2% | 858341 | 144 מתוך 1,192142 מתוך 1,03870 מתוך 127 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.7% | 0.8% | 828673 | 176 מתוך 1,192116 מתוך 1,03828 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 88.0% | 44.0% | 888652 | 146 מתוך 1,192145 מתוך 1,03862 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 8.8% | 37.8% | 211448 | 942 מתוך 1,192898 מתוך 1,03866 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 2.5% | 2.8% | 413456 | 678 מתוך 1,192671 מתוך 1,03857 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 76.4% | 78.0% | 373629 | 751 מתוך 1,192656 מתוך 1,03888 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 3,040 | 5,690,682 | 859090 | 184 מתוך 1,192105 מתוך 1,03814 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 71.0% | 18.5% | 0.0% | 9.1% | 67.7% | 942 | הליכוד 21.7% |
| 2009 | 87.6%▲16.6 | 11.2%▼7.3 | 0.0%±0.0 | 0.1%▼9.0 | 71.8% | 1,447 | הליכוד 41.3% |
| 2013 | 81.0%▼6.6 | 13.1%▲1.9 | 0.0%±0.0 | 4.9%▲4.8 | 72.4% | 1,789 | הליכוד ביתנו 31.2% |
| 2015 | 85.2%▲4.2 | 6.8%▼6.2 | 0.1%▲0.1 | 7.7%▲2.8 | 79.5% | 2,161 | הליכוד 40.2% |
| אפר׳ 2019 | 84.3%▼1.0 | 7.6%▲0.7 | 0.1%±0.0 | 7.5%▼0.2 | 74.1% | 2,296 | הליכוד 44.3% |
| ספט׳ 2019 | 84.7%▲0.4 | 10.8%▲3.2 | 0.0%▼0.1 | 3.9%▼3.6 | 74.6% | 2,363 | הליכוד 42.1% |
| 2020 | 89.1%▲4.3 | 10.5%▼0.3 | 0.1%±0.0 | – | 74.5% | 2,395 | הליכוד 51.7% |
| 2021 | 85.3%▼3.8 | 13.3%▲2.8 | 0.0%▼0.1 | – | 66.9% | 2,222 | הליכוד 38.5% |
| 2022 | 89.8%▲4.5 | 9.2%▼4.1 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 72.9% | 2,556 | הציונות הדתית 33.5% |
| 2026 | 88.0%▼1.8 | 8.8%▼0.4 | 0.0%±0.0 | 2.5%▲2.5 | 76.4% | 3,040 | הליכוד 30.7% |
מפקד 2022
| גבע בנימין | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 5,570 | 9,601,720 | 859090 | 180 מתוך 1,162102 מתוך 1,02713 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 8,575 | – | 949590 | 66 מתוך 1,16252 מתוך 1,02713 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 22 | 30 | 141361 | 988 מתוך 1,162877 מתוך 1,02744 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 3.6% | 12.4% | 10942 | 1,030 מתוך 1,151920 מתוך 1,01666 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 18.4% | 25.8% | 21137 | 917 מתוך 1,159891 מתוך 1,027114 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 25.2% | 25.3% | 737451 | 268 מתוך 1,012263 מתוך 1,00360 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 97,600 | 104,300 | 241529 | 879 מתוך 1,160866 מתוך 1,02788 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 84.2% | 69.8% | 333 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- עלמון 2.8 ק״מ · כוכב יעקב 4.3 ק״מ · מעלה מכמש 4.4 ק״מ · תל ציון 4.8 ק״מ · כפר אדומים 6.4 ק״מ