מעלה מכמש
סמל למ״ס 3651 · יהודי · יישוב קהילתי · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית מטה בנימין · אוכלוסייה 1,970 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 92.5% (ארצי 44.0%), ירידה של 4.0 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | מעלה מכמש | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 60.2% | 5.1% | 959568 | 55 מתוך 1,19254 מתוך 1,03841 מתוך 127 |
| הליכוד | 13.3% | 20.5% | 565048 | 525 מתוך 1,192512 מתוך 1,03866 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 10.5% | 5.7% | 797658 | 251 מתוך 1,192250 מתוך 1,03853 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 5.2% | 1.7% | 908966 | 115 מתוך 1,192113 מתוך 1,03842 מתוך 127 |
| ש״ס | 2.0% | 5.3% | 747078 | 304 מתוך 1,192298 מתוך 1,03828 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 1.8% | 2.7% | 292048 | 824 מתוך 1,192815 מתוך 1,03865 מתוך 127 |
| ביחד | 1.7% | 9.3% | 19937 | 955 מתוך 1,192936 מתוך 1,03881 מתוך 127 |
| ישר! | 1.6% | 16.1% | 17944 | 987 מתוך 1,192942 מתוך 1,03871 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 1.3% | 5.9% | 261851 | 877 מתוך 1,192842 מתוך 1,03863 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 1.0% | 0.2% | 949468 | 64 מתוך 1,19263 מתוך 1,03841 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 0.3% | 6.4% | 101146 | 1,040 מתוך 1,192905 מתוך 1,03861 מתוך 127 |
| יהדות התורה | 0.2% | 5.5% | 635842 | 358 מתוך 1,192349 מתוך 1,03864 מתוך 127 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.8% | 0.8% | 858979 | 136 מתוך 1,19289 מתוך 1,03824 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 92.5% | 44.0% | 918956 | 113 מתוך 1,192112 מתוך 1,03856 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 4.8% | 37.8% | 17943 | 990 מתוך 1,192938 מתוך 1,03873 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 1.8% | 2.8% | 281948 | 833 מתוך 1,192817 מתוך 1,03865 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 81.4% | 78.0% | 777880 | 263 מתוך 1,192210 מתוך 1,03823 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 1,094 | 5,690,682 | 768364 | 286 מתוך 1,192173 מתוך 1,03846 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 97.0% | 1.1% | 0.0% | 1.7% | 92.3% | 525 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 71.2% |
| 2009 | 97.8%▲0.9 | 1.2%±0.0 | 0.0%±0.0 | 0.8%▼0.9 | 84.0% | 511 | האיחוד הלאומי 48.3% |
| 2013 | 96.3%▼1.6 | 0.5%▼0.7 | 0.0%±0.0 | 2.9%▲2.1 | 87.8% | 616 | הבית היהודי 62.2% |
| 2015 | 97.9%▲1.7 | 0.6%▲0.1 | 0.0%±0.0 | 1.5%▼1.5 | 87.3% | 681 | הבית היהודי 57.4% |
| אפר׳ 2019 | 91.7%▼6.3 | 0.7%▲0.1 | 0.0%±0.0 | 7.5%▲6.0 | 80.6% | 746 | איחוד מפלגות הימין 47.5% |
| ספט׳ 2019 | 97.4%▲5.7 | 2.0%▲1.4 | 0.0%±0.0 | 0.3%▼7.2 | 78.6% | 734 | ימינה 57.2% |
| 2020 | 97.9%▲0.4 | 1.6%▼0.4 | 0.0%±0.0 | – | 78.3% | 747 | ימינה 55.6% |
| 2021 | 95.2%▼2.6 | 4.2%▲2.6 | 0.0%±0.0 | – | 77.6% | 777 | הציונות הדתית 47.6% |
| 2022 | 96.5%▲1.3 | 2.5%▼1.7 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 77.7% | 833 | הציונות הדתית 64.9% |
| 2026 | 92.5%▼4.0 | 4.8%▲2.3 | 0.0%±0.0 | 1.8%▲1.8 | 81.4% | 1,094 | הציונות הדתית וזהות 60.2% |
מפקד 2022
| מעלה מכמש | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,970 | 9,601,720 | 768361 | 280 מתוך 1,162173 מתוך 1,02749 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 5,960 | – | 858860 | 175 מתוך 1,162128 מתוך 1,02750 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 19 | 30 | 9841 | 1,037 מתוך 1,162918 מתוך 1,02761 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 3.2% | 12.4% | 9835 | 1,043 מתוך 1,151932 מתוך 1,01674 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 39.2% | 25.8% | 666261 | 383 מתוך 1,159381 מתוך 1,02748 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 25.6% | 25.3% | 747452 | 258 מתוך 1,012253 מתוך 1,00358 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 105,200 | 104,300 | 322438 | 789 מתוך 1,160782 מתוך 1,02777 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 88.2% | 69.8% | 193 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- גבע בנימין 4.4 ק״מ · עלמון 5.6 ק״מ · כוכב יעקב 5.9 ק״מ · כפר אדומים 6.4 ק״מ · תל ציון 6.6 ק״מ