גבת
סמל למ״ס 133 · יהודי · קיבוץ · מחוז הצפון · מועצה אזורית עמק יזרעאל · אוכלוסייה 1,080 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 92.5% (ארצי 37.8%), ירידה של 1.1 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | גבת | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 41.0% | 16.1% | 919090 | 110 מתוך 1,192106 מתוך 1,03841 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 29.3% | 6.4% | 898886 | 129 מתוך 1,192128 מתוך 1,03858 מתוך 408 |
| ביחד | 17.2% | 9.3% | 807883 | 231 מתוך 1,192231 מתוך 1,03871 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 5.0% | 5.9% | 706861 | 346 מתוך 1,192317 מתוך 1,038155 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.3% | 2.7% | 575161 | 488 מתוך 1,192488 מתוך 1,038152 מתוך 408 |
| הליכוד | 1.7% | 20.5% | 13316 | 1,036 מתוך 1,1921,004 מתוך 1,038338 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 0.9% | 5.7% | 231331 | 891 מתוך 1,192877 מתוך 1,038271 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 0.6% | 5.1% | 14322 | 1,013 מתוך 1,1921,004 מתוך 1,038315 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.3% | 1.7% | 15519 | 992 מתוך 1,192970 מתוך 1,038322 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.2% | 8.8% | 556347 | 411 מתוך 1,192258 מתוך 1,038180 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.2% | 5.9% | 556344 | 430 מתוך 1,192278 מתוך 1,038198 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485446 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,038175 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 3.6% | 44.0% | 12116 | 1,050 מתוך 1,1921,021 מתוך 1,038342 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 92.5% | 37.8% | 979797 | 28 מתוך 1,19228 מתוך 1,03813 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.3% | 14.7% | 495638 | 518 מתוך 1,192365 מתוך 1,038222 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 3.3% | 2.8% | 565060 | 494 מתוך 1,192492 מתוך 1,038156 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 83.1% | 78.0% | 878992 | 153 מתוך 1,192117 מתוך 1,03833 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 644 | 5,690,682 | 626866 | 456 מתוך 1,192328 מתוך 1,038141 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 4.4% | 87.1% | 0.4% | 7.8% | 74.3% | 450 | העבודה-מימד 55.3% |
| 2009 | 6.0%▲1.6 | 90.9%▲3.8 | 0.0%▼0.4 | 0.9%▼6.9 | 76.2% | 463 | העבודה 48.8% |
| 2013 | 4.8%▼1.3 | 90.7%▼0.3 | 0.2%▲0.2 | 0.8%▼0.1 | 81.1% | 503 | העבודה 53.5% |
| 2015 | 4.9%▲0.1 | 90.8%▲0.2 | 0.0%▼0.2 | 4.1%▲3.3 | 83.9% | 535 | המחנה הציוני 72.7% |
| אפר׳ 2019 | 5.8%▲0.9 | 91.3%▲0.5 | 0.0%±0.0 | 2.7%▼1.4 | 81.2% | 552 | כחול לבן 60.1% |
| ספט׳ 2019 | 3.8%▼2.0 | 94.5%▲3.1 | 0.0%±0.0 | 1.8%▼0.9 | 82.2% | 559 | כחול לבן 56.5% |
| 2020 | 6.0%▲2.2 | 93.8%▼0.6 | 0.2%▲0.2 | – | 81.2% | 551 | כחול לבן 68.6% |
| 2021 | 4.9%▼1.1 | 93.9%±0.0 | 0.0%▼0.2 | – | 80.4% | 553 | העבודה 30.6% |
| 2022 | 4.6%▼0.3 | 93.7%▼0.2 | 0.2%▲0.2 | 0.0% | 81.1% | 568 | יש עתיד 42.1% |
| 2026 | 3.6%▼1.0 | 92.5%▼1.1 | 0.3%▲0.1 | 3.3%▲3.3 | 83.1% | 644 | ישר! 41.0% |
מפקד 2022
| גבת | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,080 | 9,601,720 | 586564 | 472 מתוך 1,162352 מתוך 1,027146 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 2,641 | – | 525854 | 562 מתוך 1,162433 מתוך 1,027189 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 39 | 30 | 919089 | 68 מתוך 1,16268 מתוך 1,02729 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 20.5% | 12.4% | 949392 | 66 מתוך 1,15166 מתוך 1,01634 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 42.3% | 25.8% | 777582 | 257 מתוך 1,159255 מתוך 1,02772 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 21.8% | 25.3% | 666668 | 346 מתוך 1,012340 מתוך 1,003103 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 150,000 | 104,300 | 797787 | 239 מתוך 1,160237 מתוך 1,02754 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 80.7% | 69.8% | 490 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- רמת דוד 1.1 ק״מ · יפעת 1.2 ק״מ · שריד 1.7 ק״מ · נהלל 2.3 ק״מ · מגדל העמק 2.9 ק״מ