גיזו
סמל למ״ס 1043 · יהודי · יישוב כפרי אחר · מחוז ירושלים · מועצה אזורית מטה יהודה · אוכלוסייה 210 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 55.1% (ארצי 37.8%), עלייה של 3.0 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | גיזו | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 30.7% | 20.5% | 807768 | 237 מתוך 1,192234 מתוך 1,03820 מתוך 63 |
| ישר! | 23.6% | 16.1% | 504469 | 593 מתוך 1,192580 מתוך 1,03820 מתוך 63 |
| הדמוקרטים | 18.1% | 6.4% | 716866 | 345 מתוך 1,192338 מתוך 1,03822 מתוך 63 |
| ביחד | 7.1% | 9.3% | 393140 | 721 מתוך 1,192718 מתוך 1,03837 מתוך 63 |
| ישראל ביתנו | 6.3% | 5.9% | 858697 | 174 מתוך 1,192146 מתוך 1,0383 מתוך 63 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 6.3% | 2.7% | 949389 | 72 מתוך 1,19272 מתוך 1,0388 מתוך 63 |
| עוצמה יהודית | 3.1% | 5.7% | 474031 | 625 מתוך 1,192618 מתוך 1,03843 מתוך 63 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.1% | 5.1% | 494231 | 591 מתוך 1,192587 מתוך 1,03842 מתוך 63 |
| ש״ס | 0.8% | 5.3% | 615734 | 440 מתוך 1,192429 מתוך 1,03840 מתוך 63 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.8% | 1.7% | 251519 | 866 מתוך 1,192854 מתוך 1,03850 מתוך 63 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 38.6% | 44.0% | 585340 | 499 מתוך 1,192491 מתוך 1,03838 מתוך 63 |
| גוש השינוי | 55.1% | 37.8% | 534866 | 562 מתוך 1,192545 מתוך 1,03822 מתוך 63 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 6.3% | 2.8% | 949389 | 74 מתוך 1,19273 מתוך 1,0388 מתוך 63 |
| אחוז הצבעה | 83.6% | 78.0% | 899192 | 132 מתוך 1,19298 מתוך 1,0386 מתוך 63 |
| קולות כשרים | 127 | 5,690,682 | 220 | 1,169 מתוך 1,1921,016 מתוך 1,03863 מתוך 63 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 27.4% | 58.9% | 0.0% | 11.0% | 70.2% | 73 | קדימה 27.4% |
| 2009 | 48.8%▲21.4 | 50.0%▼8.9 | 0.0%±0.0 | 1.2%▼9.8 | 71.7% | 86 | הליכוד 41.9% |
| 2013 | 40.8%▼8.1 | 55.3%▲5.3 | 0.0%±0.0 | 1.9%▲0.8 | 81.7% | 103 | הליכוד ביתנו 27.2% |
| 2015 | 47.1%▲6.3 | 48.0%▼7.3 | 0.0%±0.0 | 4.9%▲3.0 | 80.3% | 102 | הליכוד 38.2% |
| אפר׳ 2019 | 49.1%▲2.1 | 44.7%▼3.3 | 0.0%±0.0 | 6.1%▲1.2 | 79.7% | 114 | הליכוד 36.0% |
| ספט׳ 2019 | 45.2%▼3.9 | 51.3%▲6.6 | 0.0%±0.0 | 3.5%▼2.7 | 79.3% | 115 | הליכוד 36.5% |
| 2020 | 51.3%▲6.1 | 48.7%▼2.6 | 0.0%±0.0 | – | 77.4% | 113 | הליכוד 44.2% |
| 2021 | 42.6%▼8.7 | 54.9%▲6.2 | 0.0%±0.0 | – | 81.3% | 122 | הליכוד 30.3% |
| 2022 | 46.2%▲3.6 | 52.1%▼2.8 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 79.3% | 119 | הליכוד 38.7% |
| 2026 | 38.6%▼7.6 | 55.1%▲3.0 | 0.0%±0.0 | 6.3%▲6.3 | 83.6% | 127 | הליכוד 30.7% |
מפקד 2022
| גיזו | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 210 | 9,601,720 | 110 | 1,148 מתוך 1,1621,014 מתוך 1,02762 מתוך 62 |
| תושבים לקמ״ר | 2,938 | – | 596669 | 475 מתוך 1,162352 מתוך 1,02720 מתוך 62 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 33 | 30 | 545062 | 443 מתוך 1,162433 מתוך 1,02718 מתוך 62 |
| בני 65 ומעלה | 2.6% | 12.4% | 760 | 1,066 מתוך 1,151951 מתוך 1,01662 מתוך 62 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 39.0% | 25.8% | 666269 | 394 מתוך 1,159392 מתוך 1,02720 מתוך 62 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 35.3% | 25.3% | 898991 | 109 מתוך 1,012108 מתוך 1,0036 מתוך 58 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 206,800 | 104,300 | 999998 | 14 מתוך 1,16014 מתוך 1,0272 מתוך 62 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 86.3% | 69.8% | 248 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- צלפון 0.8 ק״מ · הראל 1.1 ק״מ · כפר אוריה 1.6 ק״מ · בקוע 2.9 ק״מ · נחשון 3.3 ק״מ