נחשון
סמל למ״ס 777 · יהודי · קיבוץ · מחוז ירושלים · מועצה אזורית מטה יהודה · אוכלוסייה 580 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 91.9% (ארצי 37.8%), עלייה של 6.8 נקודות מאז 2022; הדמוקרטים הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | נחשון | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הדמוקרטים | 44.1% | 6.4% | 999897 | 17 מתוך 1,19217 מתוך 1,0383 מתוך 63 |
| ישר! | 32.3% | 16.1% | 656181 | 413 מתוך 1,192405 מתוך 1,03813 מתוך 63 |
| ביחד | 12.9% | 9.3% | 585281 | 494 מתוך 1,192493 מתוך 1,03812 מתוך 63 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.0% | 2.7% | 716665 | 332 מתוך 1,192332 מתוך 1,03822 מתוך 63 |
| ישראל ביתנו | 2.7% | 5.9% | 393248 | 724 מתוך 1,192693 מתוך 1,03830 מתוך 63 |
| הליכוד | 2.4% | 20.5% | 15610 | 1,007 מתוך 1,192976 מתוך 1,03857 מתוך 63 |
| הרשימה המשותפת | 0.5% | 8.8% | 768766 | 256 מתוך 1,192107 מתוך 1,03820 מתוך 63 |
| רע״ם | 0.5% | 5.9% | 768777 | 251 מתוך 1,192103 מתוך 1,03813 מתוך 63 |
| עוצמה יהודית | 0.3% | 5.7% | 13210 | 1,019 מתוך 1,192997 מתוך 1,03856 מתוך 63 |
| הציונות הדתית וזהות | 0.3% | 5.1% | 1316 | 1,038 מתוך 1,1921,028 מתוך 1,03859 מתוך 63 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 1.7% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 3.0% | 44.0% | 1118 | 1,062 מתוך 1,1921,031 מתוך 1,03858 מתוך 63 |
| גוש השינוי | 91.9% | 37.8% | 969698 | 41 מתוך 1,19241 מתוך 1,0382 מתוך 63 |
| המפלגות הערביות | 1.1% | 14.7% | 799176 | 231 מתוך 1,19280 מתוך 1,03814 מתוך 63 |
| לא התחייבו לגוש | 4.0% | 2.8% | 706665 | 339 מתוך 1,192338 מתוך 1,03822 מתוך 63 |
| אחוז הצבעה | 74.0% | 78.0% | 252418 | 885 מתוך 1,192778 מתוך 1,03852 מתוך 63 |
| קולות כשרים | 372 | 5,690,682 | 293234 | 842 מתוך 1,192700 מתוך 1,03842 מתוך 63 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 1.7% | 92.1% | 0.4% | 5.4% | 71.3% | 240 | מרצ-יחד 49.6% |
| 2009 | 2.9%▲1.2 | 91.1%▼1.0 | 2.5%▲2.1 | 1.4%▼4.0 | 75.9% | 280 | התנועה החדשה-מרצ 47.9% |
| 2013 | 5.1%▲2.3 | 87.3%▼3.7 | 1.4%▼1.1 | 2.7%▲1.3 | 76.0% | 292 | מרצ 48.6% |
| 2015 | 3.3%▼1.8 | 93.8%▲6.4 | 0.3%▼1.0 | 1.3%▼1.4 | 76.6% | 304 | מרצ 44.7% |
| אפר׳ 2019 | 4.1%▲0.8 | 93.3%▼0.5 | 1.2%▲0.8 | 1.2%▼0.1 | 75.5% | 342 | כחול לבן 42.7% |
| ספט׳ 2019 | 5.7%▲1.6 | 90.6%▼2.7 | 2.0%▲0.8 | 1.7%▲0.5 | 76.0% | 350 | המחנה הדמוקרטי 45.4% |
| 2020 | 4.9%▼0.8 | 91.3%▲0.7 | 3.2%▲1.2 | – | 74.3% | 344 | כחול לבן 48.0% |
| 2021 | 7.4%▲2.4 | 89.8%▼1.5 | 0.6%▼2.6 | – | 74.5% | 352 | מרצ 45.2% |
| 2022 | 5.1%▼2.3 | 85.2%▼4.6 | 2.6%▲2.0 | 0.0% | 73.6% | 351 | יש עתיד 35.0% |
| 2026 | 3.0%▼2.2 | 91.9%▲6.8 | 1.1%▼1.5 | 4.0%▲4.0 | 74.0% | 372 | הדמוקרטים 44.1% |
מפקד 2022
| נחשון | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 580 | 9,601,720 | 222523 | 895 מתוך 1,162768 מתוך 1,02747 מתוך 62 |
| תושבים לקמ״ר | 2,752 | – | 556156 | 524 מתוך 1,162398 מתוך 1,02728 מתוך 62 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 36 | 30 | 767487 | 196 מתוך 1,162193 מתוך 1,0278 מתוך 62 |
| בני 65 ומעלה | 15.5% | 12.4% | 797789 | 235 מתוך 1,151232 מתוך 1,0168 מתוך 62 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 47.0% | 25.8% | 898889 | 122 מתוך 1,159121 מתוך 1,0278 מתוך 62 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 14.3% | 25.3% | 373739 | 632 מתוך 1,012623 מתוך 1,00336 מתוך 58 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 157,700 | 104,300 | 858382 | 175 מתוך 1,160175 מתוך 1,02712 מתוך 62 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 92.8% | 69.8% | 75 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- הראל 2.5 ק״מ · נווה שלום 2.6 ק״מ · בקוע 2.9 ק״מ · גיזו 3.3 ק״מ · כפר בן נון 3.5 ק״מ