צלפון
סמל למ״ס 796 · יהודי · מושב · מחוז ירושלים · מועצה אזורית מטה יהודה · אוכלוסייה 1,100 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 70.5% (ארצי 44.0%), ירידה של 6.7 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | צלפון | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 46.0% | 20.5% | 919084 | 99 מתוך 1,19298 מתוך 1,03810 מתוך 63 |
| עוצמה יהודית | 14.4% | 5.7% | 898782 | 133 מתוך 1,192132 מתוך 1,03811 מתוך 63 |
| ישר! | 13.8% | 16.1% | 383040 | 740 מתוך 1,192721 מתוך 1,03838 מתוך 63 |
| ביחד | 6.4% | 9.3% | 372835 | 742 מתוך 1,192739 מתוך 1,03839 מתוך 63 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.8% | 5.1% | 585244 | 496 מתוך 1,192492 מתוך 1,03836 מתוך 63 |
| ש״ס | 3.8% | 5.3% | 827963 | 219 מתוך 1,192214 מתוך 1,03824 מתוך 63 |
| הדמוקרטים | 3.8% | 6.4% | 433829 | 677 מתוך 1,192638 מתוך 1,03845 מתוך 63 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.6% | 2.7% | 635758 | 418 מתוך 1,192418 מתוך 1,03824 מתוך 63 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.0% | 1.7% | 605556 | 444 מתוך 1,192440 מתוך 1,03828 מתוך 63 |
| ישראל ביתנו | 1.6% | 5.9% | 282132 | 849 מתוך 1,192814 מתוך 1,03842 מתוך 63 |
| יהדות התורה | 0.5% | 5.5% | 817966 | 197 מתוך 1,192191 מתוך 1,03820 מתוך 63 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.2% | 0.8% | 364039 | 622 מתוך 1,192478 מתוך 1,03834 מתוך 63 |
| גוש ביבי | 70.5% | 44.0% | 767273 | 291 מתוך 1,192289 מתוך 1,03818 מתוך 63 |
| גוש השינוי | 25.6% | 37.8% | 352834 | 771 מתוך 1,192743 מתוך 1,03842 מתוך 63 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 3.6% | 2.8% | 635756 | 425 מתוך 1,192424 מתוך 1,03824 מתוך 63 |
| אחוז הצבעה | 80.1% | 78.0% | 676973 | 386 מתוך 1,192317 מתוך 1,03818 מתוך 63 |
| קולות כשרים | 550 | 5,690,682 | 535961 | 561 מתוך 1,192428 מתוך 1,03824 מתוך 63 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 64.7% | 32.7% | 0.0% | 2.5% | 65.6% | 275 | הליכוד 25.1% |
| 2009 | 76.4%▲11.7 | 22.7%▼10.0 | 0.0%±0.0 | 0.6%▼1.9 | 68.9% | 326 | הליכוד 46.6% |
| 2013 | 76.2%▼0.2 | 18.1%▼4.6 | 0.0%±0.0 | 5.7%▲5.1 | 70.4% | 386 | הליכוד ביתנו 42.5% |
| 2015 | 76.5%▲0.3 | 10.7%▼7.4 | 0.0%±0.0 | 12.8%▲7.1 | 76.3% | 430 | הליכוד 54.7% |
| אפר׳ 2019 | 71.7%▼4.8 | 18.8%▲8.1 | 0.0%±0.0 | 9.2%▼3.6 | 77.6% | 512 | הליכוד 57.2% |
| ספט׳ 2019 | 64.2%▼7.4 | 21.8%▲3.1 | 0.0%±0.0 | 13.5%▲4.4 | 74.2% | 495 | הליכוד 48.1% |
| 2020 | 78.8%▲14.6 | 21.2%▼0.7 | 0.0%±0.0 | – | 76.5% | 515 | הליכוד 65.8% |
| 2021 | 76.2%▼2.6 | 22.2%▲1.0 | 0.0%±0.0 | – | 71.7% | 496 | הליכוד 51.4% |
| 2022 | 77.2%▲1.0 | 22.0%▼0.2 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 77.3% | 536 | הליכוד 47.4% |
| 2026 | 70.5%▼6.7 | 25.6%▲3.6 | 0.0%±0.0 | 3.6%▲3.6 | 80.1% | 550 | הליכוד 46.0% |
מפקד 2022
| צלפון | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,100 | 9,601,720 | 606670 | 461 מתוך 1,162341 מתוך 1,02719 מתוך 62 |
| תושבים לקמ״ר | 2,300 | – | 414630 | 688 מתוך 1,162557 מתוך 1,02744 מתוך 62 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 31 | 30 | 423644 | 598 מתוך 1,162582 מתוך 1,02727 מתוך 62 |
| בני 65 ומעלה | 11.6% | 12.4% | 575366 | 484 מתוך 1,151472 מתוך 1,01622 מתוך 62 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 18.9% | 25.8% | 221421 | 902 מתוך 1,159878 מתוך 1,02749 מתוך 62 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 9.6% | 25.3% | 181926 | 822 מתוך 1,012813 מתוך 1,00343 מתוך 58 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 110,000 | 104,300 | 393131 | 710 מתוך 1,160704 מתוך 1,02743 מתוך 62 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 77.9% | 69.8% | 608 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- גיזו 0.8 ק״מ · הראל 1.8 ק״מ · כפר אוריה 2.1 ק״מ · טל שחר 2.7 ק״מ · בקוע 2.7 ק״מ