הזורע
סמל למ״ס 250 · יהודי · קיבוץ · מחוז הצפון · מועצה אזורית מגידו · אוכלוסייה 1,030 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 91.8% (ארצי 37.8%), ירידה של 1.8 נקודות מאז 2022; הדמוקרטים הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | הזורע | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הדמוקרטים | 46.0% | 6.4% | 999998 | 13 מתוך 1,19213 מתוך 1,0388 מתוך 408 |
| ישר! | 32.4% | 16.1% | 656161 | 411 מתוך 1,192403 מתוך 1,038160 מתוך 408 |
| ביחד | 10.2% | 9.3% | 494148 | 610 מתוך 1,192608 מתוך 1,038210 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 3.1% | 5.9% | 423738 | 670 מתוך 1,192639 מתוך 1,038245 מתוך 408 |
| הליכוד | 2.5% | 20.5% | 16620 | 1,003 מתוך 1,192972 מתוך 1,038328 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 1.6% | 2.7% | 261729 | 859 מתוך 1,192848 מתוך 1,038280 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 1.5% | 5.1% | 241433 | 890 מתוך 1,192881 מתוך 1,038269 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 0.7% | 5.7% | 20928 | 939 מתוך 1,192922 מתוך 1,038288 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.4% | 1.7% | 17721 | 970 מתוך 1,192954 מתוך 1,038309 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.3% | 5.3% | 443856 | 605 מתוך 1,192585 מתוך 1,038156 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.3% | 8.8% | 667556 | 343 מתוך 1,192190 מתוך 1,038151 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.3% | 5.9% | 647352 | 344 מתוך 1,192193 מתוך 1,038163 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.4% | 0.8% | 606757 | 372 מתוך 1,192262 מתוך 1,038135 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 5.5% | 44.0% | 15521 | 1,004 מתוך 1,192977 מתוך 1,038323 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 91.8% | 37.8% | 969696 | 45 מתוך 1,19245 מתוך 1,03817 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.6% | 14.7% | 677757 | 356 מתוך 1,192203 מתוך 1,038161 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 1.6% | 2.8% | 261628 | 869 מתוך 1,192851 מתוך 1,038288 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 72.0% | 78.0% | 181724 | 978 מתוך 1,192863 מתוך 1,038309 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 669 | 5,690,682 | 647167 | 431 מתוך 1,192303 מתוך 1,038135 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 2.6% | 90.0% | 1.1% | 6.0% | 68.6% | 571 | מרצ-יחד 37.3% |
| 2009 | 3.1%▲0.5 | 92.8%▲2.7 | 0.9%▼0.2 | 1.4%▼4.6 | 67.2% | 580 | קדימה 43.3% |
| 2013 | 4.2%▲1.1 | 89.8%▼2.9 | 0.4%▼0.5 | 1.2%▼0.2 | 67.5% | 570 | העבודה 40.0% |
| 2015 | 6.3%▲2.1 | 87.9%▼1.9 | 0.5%▲0.2 | 5.3%▲4.1 | 70.2% | 586 | המחנה הציוני 58.0% |
| אפר׳ 2019 | 6.4%▲0.1 | 91.1%▲3.3 | 0.5%±0.0 | 1.6%▼3.7 | 70.6% | 621 | כחול לבן 48.0% |
| ספט׳ 2019 | 7.3%▲0.9 | 90.2%▼1.0 | 0.6%▲0.2 | 1.4%▼0.2 | 70.2% | 630 | כחול לבן 46.3% |
| 2020 | 4.9%▼2.4 | 94.1%▲3.9 | 0.7%±0.0 | – | 67.4% | 610 | כחול לבן 53.3% |
| 2021 | 6.3%▲1.4 | 91.5%▼2.6 | 0.3%▼0.3 | – | 69.7% | 635 | מרצ 31.8% |
| 2022 | 3.9%▼2.4 | 93.6%▲2.1 | 1.0%▲0.6 | 0.0% | 67.9% | 622 | יש עתיד 35.5% |
| 2026 | 5.5%▲1.7 | 91.8%▼1.8 | 0.6%▼0.4 | 1.6%▲1.6 | 72.0% | 669 | הדמוקרטים 46.0% |
מפקד 2022
| הזורע | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,030 | 9,601,720 | 566262 | 506 מתוך 1,162386 מתוך 1,027153 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 2,100 | – | 333735 | 779 מתוך 1,162647 מתוך 1,027264 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 39 | 30 | 919089 | 68 מתוך 1,16268 מתוך 1,02729 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 24.5% | 12.4% | 989797 | 27 מתוך 1,15127 מתוך 1,01615 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 41.9% | 25.8% | 767382 | 275 מתוך 1,159273 מתוך 1,02776 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 17.8% | 25.3% | 525256 | 481 מתוך 1,012474 מתוך 1,003142 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 109,600 | 104,300 | 383149 | 718 מתוך 1,160712 מתוך 1,027210 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 85.3% | 69.8% | 288 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- יקנעם (מושבה) 1.3 ק״מ · יקנעם עילית 2.4 ק״מ · עין העמק 3.7 ק״מ · משמר העמק 4.3 ק״מ · רמת השופט 4.4 ק״מ