חלץ
סמל למ״ס 820 · יהודי · מושב · מחוז הדרום · מועצה אזורית חוף אשקלון · אוכלוסייה 560 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 80.9% (ארצי 44.0%), ירידה של 3.4 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | חלץ | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 56.6% | 20.5% | 989898 | 23 מתוך 1,19223 מתוך 1,0387 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 15.4% | 5.7% | 919081 | 107 מתוך 1,192106 מתוך 1,03850 מתוך 261 |
| ישר! | 9.8% | 16.1% | 322438 | 804 מתוך 1,192782 מתוך 1,038163 מתוך 261 |
| ש״ס | 4.3% | 5.3% | 838177 | 194 מתוך 1,192190 מתוך 1,03857 מתוך 261 |
| ביחד | 3.7% | 9.3% | 281934 | 849 מתוך 1,192838 מתוך 1,038172 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.4% | 5.1% | 534649 | 545 מתוך 1,192541 מתוך 1,038130 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.5% | 2.7% | 423440 | 673 מתוך 1,192670 מתוך 1,038153 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 1.8% | 5.9% | 302337 | 820 מתוך 1,192787 מתוך 1,038161 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 1.2% | 6.4% | 252336 | 890 מתוך 1,192794 מתוך 1,038164 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.2% | 1.7% | 362735 | 729 מתוך 1,192721 מתוך 1,038162 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 80.9% | 44.0% | 828079 | 211 מתוך 1,192210 מתוך 1,03855 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 16.6% | 37.8% | 292236 | 852 מתוך 1,192813 מתוך 1,038168 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 2.5% | 2.8% | 413440 | 678 מתוך 1,192671 מתוך 1,038153 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 78.9% | 78.0% | 555653 | 521 מתוך 1,192443 מתוך 1,038121 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 325 | 5,690,682 | 232531 | 918 מתוך 1,192774 מתוך 1,038181 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 53.5% | 43.7% | 0.4% | 1.2% | 70.1% | 245 | העבודה-מימד 35.5% |
| 2009 | 75.7%▲22.2 | 22.1%▼21.5 | 0.0%▼0.4 | 0.0%▼1.2 | 64.4% | 226 | הליכוד 33.2% |
| 2013 | 73.4%▼2.2 | 17.6%▼4.6 | 0.0%±0.0 | 9.0%▲9.0 | 63.6% | 222 | הליכוד ביתנו 30.2% |
| 2015 | 63.3%▼10.1 | 11.3%▼6.3 | 0.0%±0.0 | 25.4%▲16.4 | 72.5% | 248 | הליכוד 42.3% |
| אפר׳ 2019 | 80.0%▲16.7 | 11.7%▲0.4 | 0.0%±0.0 | 8.3%▼17.1 | 69.4% | 240 | הליכוד 55.0% |
| ספט׳ 2019 | 77.0%▼3.0 | 13.9%▲2.3 | 0.0%±0.0 | 8.6%▲0.3 | 69.4% | 244 | הליכוד 54.5% |
| 2020 | 85.3%▲8.2 | 14.3%▲0.4 | 0.4%▲0.4 | – | 73.2% | 258 | הליכוד 64.7% |
| 2021 | 82.4%▼2.8 | 16.0%▲1.7 | 0.0%▼0.4 | – | 71.4% | 256 | הליכוד 58.2% |
| 2022 | 84.3%▲1.9 | 13.4%▼2.6 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 73.6% | 268 | הליכוד 56.7% |
| 2026 | 80.9%▼3.4 | 16.6%▲3.2 | 0.0%±0.0 | 2.5%▲2.5 | 78.9% | 325 | הליכוד 56.6% |
מפקד 2022
| חלץ | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 560 | 9,601,720 | 212326 | 911 מתוך 1,162783 מתוך 1,027177 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 1,796 | – | 202222 | 934 מתוך 1,162801 מתוך 1,027187 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 33 | 30 | 545065 | 443 מתוך 1,162433 מתוך 1,02764 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 11.8% | 12.4% | 595464 | 467 מתוך 1,151456 מתוך 1,01682 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 9.6% | 25.8% | 528 | 1,103 מתוך 1,1591,002 מתוך 1,027220 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | – | 25.3% | ||
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 108,500 | 104,300 | 372938 | 735 מתוך 1,160728 מתוך 1,027148 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 70.8% | 69.8% | 866 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- תלמים 2.0 ק״מ · שדה דוד 2.4 ק״מ · ברור חיל 2.5 ק״מ · זוהר 3.8 ק״מ · גברעם 4.6 ק״מ