אכסאל
סמל למ״ס 478 · ערבי מוסלמי · יישוב עירוני ערבי · מחוז הצפון · אוכלוסייה 14,650 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: המפלגות הערביות 98.3% (ארצי 14.7%), עלייה של 1.7 נקודות מאז 2022; הרשימה המשותפת הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אכסאל | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הרשימה המשותפת | 88.0% | 8.8% | 10098100 | 2 מתוך 1,1922 מתוך 611 מתוך 408 |
| רע״ם | 10.3% | 5.9% | 90385 | 123 מתוך 1,19259 מתוך 6162 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 0.7% | 6.4% | 18138 | 962 מתוך 1,19251 מתוך 61366 מתוך 408 |
| ישר! | 0.2% | 16.1% | 5303 | 1,105 מתוך 1,19232 מתוך 61390 מתוך 408 |
| הליכוד | 0.2% | 20.5% | 3323 | 1,120 מתוך 1,19223 מתוך 61385 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.1% | 5.5% | 589869 | 447 מתוך 1,1921 מתוך 61108 מתוך 408 |
| ביחד | 0.1% | 9.3% | 7536 | 1,073 מתוך 1,1929 מתוך 61366 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| ישראל ביתנו | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 1.7% | ––– | ––– |
| עוצמה יהודית | 0.0% | 5.7% | ––– | ––– |
| הציונות הדתית וזהות | 0.0% | 5.1% | ––– | ––– |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 2.7% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.4% | 0.8% | 60757 | 372 מתוך 1,19247 מתוך 61135 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 0.3% | 44.0% | 3424 | 1,137 מתוך 1,19226 מתוך 61388 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 1.0% | 37.8% | 5131 | 1,123 מתוך 1,19251 מתוך 61401 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 98.3% | 14.7% | 989299 | 21 מתוך 1,1925 מתוך 614 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 0.0% | 2.8% | ––– | ––– |
| אחוז הצבעה | 82.1% | 78.0% | 826089 | 205 מתוך 1,19225 מתוך 6146 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 9,231 | 5,690,682 | 916894 | 106 מתוך 1,19220 מתוך 6125 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 1.2% | 7.8% | 88.1% | 1.2% | 38.7% | 2,281 | חד״ש 38.9% |
| 2009 | 0.7%▼0.5 | 4.0%▼3.8 | 93.4%▲5.3 | 0.0%▼1.2 | 40.9% | 2,718 | חד״ש 39.5% |
| 2013 | 6.9%▲6.2 | 8.8%▲4.8 | 83.4%▼10.0 | 0.2%▲0.2 | 46.7% | 3,560 | חד״ש 36.1% |
| 2015 | 2.3%▼4.6 | 1.8%▼7.0 | 95.1%▲11.7 | 0.1%▼0.1 | 66.3% | 5,453 | הרשימה המשותפת 95.1% |
| אפר׳ 2019 | 1.8%▼0.5 | 7.3%▲5.5 | 90.1%▼5.0 | 0.2%▲0.1 | 51.6% | 4,807 | חד״ש-תע״ל 69.0% |
| ספט׳ 2019 | 0.9%▼0.8 | 2.8%▼4.5 | 95.4%▲5.3 | 0.0%▼0.2 | 60.9% | 5,737 | הרשימה המשותפת 95.4% |
| 2020 | 0.8%▼0.2 | 0.9%▼1.9 | 98.1%▲2.7 | – | 68.0% | 6,512 | הרשימה המשותפת 98.1% |
| 2021 | 4.9%▲4.2 | 2.7%▲1.8 | 91.7%▼6.4 | – | 42.8% | 4,219 | הרשימה המשותפת 60.0% |
| 2022 | 1.2%▼3.7 | 1.6%▼1.2 | 96.7%▲4.9 | 0.1% | 50.8% | 5,212 | חד״ש-תע״ל 52.0% |
| 2026 | 0.3%▼0.9 | 1.0%▼0.6 | 98.3%▲1.7 | 0.0%±0.0 | 82.1% | 9,231 | הרשימה המשותפת 88.0% |
מפקד 2022
| אכסאל | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 14,650 | 9,601,720 | 906594 | 111 מתוך 1,16222 מתוך 6126 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 7,434 | – | 917797 | 101 מתוך 1,16215 מתוך 6114 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | מוסלמים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 26 | 30 | 213813 | 874 מתוך 1,16228 מתוך 61335 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 6.2% | 12.4% | 215718 | 901 מתוך 1,15124 מתוך 61332 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 13.5% | 25.8% | 125517 | 1,023 מתוך 1,15927 מתוך 61339 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | – | 25.3% | ||
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 69,100 | 104,300 | 3184 | 1,121 מתוך 1,16050 מתוך 61390 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 58.3% | 69.8% | 1,040 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.