נוף הגליל
סמל למ״ס 1061 · עיר מעורבת · יישוב עירוני · מחוז הצפון · אוכלוסייה 43,480 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: המפלגות הערביות 35.3% (ארצי 14.7%), עלייה של 9.7 נקודות מאז 2022; הרשימה המשותפת הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | נוף הגליל | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הרשימה המשותפת | 31.6% | 8.8% | 948689 | 72 מתוך 1,1922 מתוך 847 מתוך 408 |
| הליכוד | 21.3% | 20.5% | 704374 | 359 מתוך 1,1925 מתוך 8107 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 13.7% | 5.9% | 9810096 | 25 מתוך 1,1921 מתוך 817 מתוך 408 |
| ישר! | 7.9% | 16.1% | 295724 | 841 מתוך 1,1924 מתוך 8309 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 4.2% | 6.4% | 445737 | 664 מתוך 1,1924 מתוך 8255 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 3.7% | 5.7% | 514365 | 577 מתוך 1,1925 מתוך 8142 מתוך 408 |
| ביחד | 3.6% | 9.3% | 282929 | 858 מתוך 1,1926 מתוך 8288 מתוך 408 |
| רע״ם | 3.6% | 5.9% | 882983 | 140 מתוך 1,1926 מתוך 871 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 3.0% | 5.5% | 967198 | 50 מתוך 1,1923 מתוך 89 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.5% | 5.1% | 402946 | 705 מתוך 1,1926 מתוך 8216 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 1.8% | 2.7% | 292933 | 824 מתוך 1,1926 מתוך 8268 מתוך 408 |
| ש״ס | 1.1% | 5.3% | 661475 | 398 מתוך 1,1927 מתוך 8100 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.9% | 1.7% | 272931 | 834 מתוך 1,1925 מתוך 8265 מתוך 408 |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.0% | 958696 | 28 מתוך 1,1921 מתוך 87 מתוך 408 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.9% | 0.8% | 897189 | 105 מתוך 1,1922 מתוך 833 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 32.5% | 44.0% | 554367 | 542 מתוך 1,1925 מתוך 8134 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 29.4% | 37.8% | 385734 | 741 מתוך 1,1924 מתוך 8268 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 35.3% | 14.7% | 898684 | 128 מתוך 1,1922 מתוך 865 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 1.9% | 2.8% | 302933 | 808 מתוך 1,1926 מתוך 8265 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 61.8% | 78.0% | 305 | 1,154 מתוך 1,1928 מתוך 8387 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 25,961 | 5,690,682 | 962999 | 47 מתוך 1,1926 מתוך 86 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 50.7% | 33.7% | 8.2% | 5.0% | 52.3% | 20,021 | ישראל ביתנו 33.8% |
| 2009 | 64.6%▲13.9 | 23.1%▼10.6 | 9.3%▲1.2 | 0.3%▼4.7 | 53.8% | 20,562 | ישראל ביתנו 37.8% |
| 2013 | 52.4%▼12.2 | 26.9%▲3.9 | 14.1%▲4.8 | 2.5%▲2.2 | 53.1% | 20,315 | הליכוד ביתנו 42.3% |
| 2015 | 56.5%▲4.1 | 18.0%▼8.9 | 16.3%▲2.2 | 8.5%▲6.0 | 57.8% | 22,114 | הליכוד 27.4% |
| אפר׳ 2019 | 60.3%▲3.8 | 18.3%▲0.2 | 15.3%▼0.9 | 4.8%▼3.7 | 55.2% | 21,301 | הליכוד 29.9% |
| ספט׳ 2019 | 37.8%▼22.5 | 16.4%▼1.9 | 22.0%▲6.7 | 22.7%▲17.9 | 56.3% | 21,903 | הליכוד 30.0% |
| 2020 | 40.3%▲2.5 | 34.3%▲17.9 | 24.7%▲2.7 | – | 56.7% | 22,153 | הליכוד 33.6% |
| 2021 | 39.4%▼0.9 | 37.4%▲3.1 | 21.4%▼3.3 | – | 50.5% | 19,714 | הליכוד 29.6% |
| 2022 | 40.8%▲1.4 | 32.0%▼5.4 | 25.6%▲4.1 | 0.0% | 52.8% | 21,063 | הליכוד 27.9% |
| 2026 | 32.5%▼8.3 | 29.4%▼2.6 | 35.3%▲9.7 | 1.9%▲1.9 | 61.8% | 25,961 | הרשימה המשותפת 31.6% |
מפקד 2022
| נוף הגליל | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 43,480 | 9,601,720 | 962999 | 48 מתוך 1,1626 מתוך 87 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 7,234 | – | 902996 | 113 מתוך 1,1626 מתוך 818 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 36 | 30 | 768672 | 196 מתוך 1,1622 מתוך 888 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 17.3% | 12.4% | 868683 | 154 מתוך 1,1512 מתוך 871 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 24.4% | 25.8% | 324339 | 789 מתוך 1,1595 מתוך 8250 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 24.5% | 25.3% | 724376 | 282 מתוך 1,0125 מתוך 879 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 89,800 | 104,300 | 16024 | 969 מתוך 1,1608 מתוך 8312 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 68.0% | 69.8% | 928 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- שכונות (11)
- אשכול · בן גוריון · בנה ביתך (דרום) · גבעת ברק · דרומית · הכרמים · הר יונה · מרכז לבון · נוף יזרעאל · פינת עדן · קרית יצחק רבין
- אזורים סטטיסטיים (15)
- היישובים הקרובים
- ריינה 1.8 ק״מ · נצרת 2.8 ק״מ · אכסאל 3.0 ק״מ · עין מאהל 3.2 ק״מ · משהד 3.5 ק״מ