מעיין צבי
סמל למ״ס 290 · יהודי · קיבוץ · מחוז חיפה · מועצה אזורית חוף הכרמל · אוכלוסייה 800 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 89.6% (ארצי 37.8%), עלייה של 2.0 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | מעיין צבי | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 44.5% | 16.1% | 969691 | 46 מתוך 1,19243 מתוך 1,0389 מתוך 86 |
| הדמוקרטים | 24.5% | 6.4% | 848178 | 193 מתוך 1,192191 מתוך 1,03820 מתוך 86 |
| ביחד | 16.1% | 9.3% | 757279 | 292 מתוך 1,192291 מתוך 1,03819 מתוך 86 |
| ישראל ביתנו | 4.4% | 5.9% | 605651 | 461 מתוך 1,192432 מתוך 1,03841 מתוך 86 |
| הליכוד | 3.8% | 20.5% | 211236 | 933 מתוך 1,192904 מתוך 1,03855 מתוך 86 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.0% | 5.1% | 322353 | 787 מתוך 1,192779 מתוך 1,03839 מתוך 86 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.0% | 2.7% | 332434 | 782 מתוך 1,192774 מתוך 1,03856 מתוך 86 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.9% | 1.7% | 271846 | 834 מתוך 1,192824 מתוך 1,03845 מתוך 86 |
| עוצמה יהודית | 0.4% | 5.7% | 15426 | 994 מתוך 1,192976 מתוך 1,03860 מתוך 86 |
| יהדות התורה | 0.4% | 5.5% | 777481 | 231 מתוך 1,192224 מתוך 1,03817 מתוך 86 |
| הרשימה המשותפת | 0.4% | 8.8% | 718248 | 293 מתוך 1,192141 מתוך 1,03836 מתוך 86 |
| ש״ס | 0.2% | 5.3% | 383246 | 664 מתוך 1,192642 מתוך 1,03842 מתוך 86 |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.4% | 0.8% | 606753 | 372 מתוך 1,192262 מתוך 1,03834 מתוך 86 |
| גוש ביבי | 7.7% | 44.0% | 201140 | 948 מתוך 1,192923 מתוך 1,03852 מתוך 86 |
| גוש השינוי | 89.6% | 37.8% | 929184 | 94 מתוך 1,19294 מתוך 1,03815 מתוך 86 |
| המפלגות הערביות | 0.4% | 14.7% | 576536 | 453 מתוך 1,192300 מתוך 1,03852 מתוך 86 |
| לא התחייבו לגוש | 2.0% | 2.8% | 322433 | 789 מתוך 1,192776 מתוך 1,03857 מתוך 86 |
| אחוז הצבעה | 76.1% | 78.0% | 363534 | 767 מתוך 1,192669 מתוך 1,03857 מתוך 86 |
| קולות כשרים | 546 | 5,690,682 | 525840 | 569 מתוך 1,192435 מתוך 1,03852 מתוך 86 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 3.7% | 81.9% | 0.6% | 12.9% | 68.0% | 348 | העבודה-מימד 41.4% |
| 2009 | 10.9%▲7.1 | 85.2%▲3.3 | 0.3%▼0.3 | 1.7%▼11.3 | 67.5% | 359 | העבודה 42.6% |
| 2013 | 8.7%▼2.1 | 87.7%▲2.5 | 0.0%▼0.3 | 1.4%▼0.3 | 71.4% | 424 | העבודה 39.9% |
| 2015 | 7.9%▼0.8 | 86.0%▼1.8 | 0.0%±0.0 | 5.9%▲4.5 | 71.9% | 442 | המחנה הציוני 62.7% |
| אפר׳ 2019 | 10.8%▲2.8 | 85.2%▼0.7 | 0.2%▲0.2 | 3.6%▼2.3 | 71.6% | 474 | כחול לבן 54.6% |
| ספט׳ 2019 | 7.9%▼2.8 | 89.0%▲3.8 | 0.2%±0.0 | 2.6%▼0.9 | 73.1% | 491 | כחול לבן 56.2% |
| 2020 | 10.7%▲2.7 | 88.5%▼0.5 | 0.4%▲0.2 | – | 72.0% | 478 | כחול לבן 62.6% |
| 2021 | 10.5%▼0.2 | 88.0%▼0.5 | 0.0%▼0.4 | – | 70.4% | 476 | יש עתיד 29.6% |
| 2022 | 10.6%▲0.1 | 87.5%▼0.5 | 0.4%▲0.4 | 0.0% | 70.5% | 481 | יש עתיד 40.5% |
| 2026 | 7.7%▼2.9 | 89.6%▲2.0 | 0.4%±0.0 | 2.0%▲2.0 | 76.1% | 546 | ישר! 44.5% |
מפקד 2022
| מעיין צבי | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 800 | 9,601,720 | 404433 | 689 מתוך 1,162565 מתוך 1,02757 מתוך 86 |
| תושבים לקמ״ר | 5,342 | – | 828580 | 210 מתוך 1,162151 מתוך 1,02718 מתוך 86 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 38 | 30 | 888786 | 104 מתוך 1,162103 מתוך 1,02710 מתוך 86 |
| בני 65 ומעלה | 18.7% | 12.4% | 908982 | 112 מתוך 1,151111 מתוך 1,01615 מתוך 86 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 36.2% | 25.8% | 575255 | 496 מתוך 1,159494 מתוך 1,02738 מתוך 86 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 15.6% | 25.3% | 434427 | 570 מתוך 1,012561 מתוך 1,00349 מתוך 68 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 139,600 | 104,300 | 716873 | 334 מתוך 1,160332 מתוך 1,02724 מתוך 86 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 89.1% | 69.8% | 163 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- זכרון יעקב 1.2 ק״מ · מעגן מיכאל 2.7 ק״מ · פוריידיס 3.5 ק״מ · מאיר שפיה 3.9 ק״מ · ג'סר א-זרקא 4.4 ק״מ