ג'סר א-זרקא
סמל למ״ס 541 · ערבי מוסלמי · יישוב עירוני ערבי · מחוז חיפה · אוכלוסייה 15,420 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: המפלגות הערביות 95.8% (ארצי 14.7%), עלייה של 1.7 נקודות מאז 2022; הרשימה המשותפת הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | ג'סר א-זרקא | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הרשימה המשותפת | 78.3% | 8.8% | 998795 | 9 מתוך 1,1929 מתוך 615 מתוך 86 |
| רע״ם | 17.4% | 5.9% | 911587 | 114 מתוך 1,19252 מתוך 6112 מתוך 86 |
| הדמוקרטים | 0.7% | 6.4% | 18135 | 962 מתוך 1,19251 מתוך 6182 מתוך 86 |
| הליכוד | 0.4% | 20.5% | 77314 | 1,095 מתוך 1,19213 מתוך 6174 מתוך 86 |
| ישר! | 0.3% | 16.1% | 75013 | 1,082 מתוך 1,19224 מתוך 6174 מתוך 86 |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.0% | 959591 | 28 מתוך 1,1921 מתוך 617 מתוך 86 |
| ביחד | 0.1% | 9.3% | 75314 | 1,073 מתוך 1,1929 מתוך 6171 מתוך 86 |
| ש״ס | 0.1% | 5.3% | 326836 | 744 מתוך 1,1927 מתוך 6148 מתוך 86 |
| ישראל ביתנו | 0.1% | 5.9% | 95012 | 1,056 מתוך 1,19219 מתוך 6174 מתוך 86 |
| הציונות הדתית וזהות | 0.0% | 5.1% | ––– | ––– |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 1.7% | ––– | ––– |
| עוצמה יהודית | 0.0% | 5.7% | ––– | ––– |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 2.7% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 2.3% | 0.8% | 9895100 | 21 מתוך 1,1924 מתוך 611 מתוך 86 |
| גוש ביבי | 0.6% | 44.0% | 67214 | 1,105 מתוך 1,19214 מתוך 6173 מתוך 86 |
| גוש השינוי | 1.2% | 37.8% | 6255 | 1,113 מתוך 1,19244 מתוך 6181 מתוך 86 |
| המפלגות הערביות | 95.8% | 14.7% | 933385 | 79 מתוך 1,19241 מתוך 6114 מתוך 86 |
| לא התחייבו לגוש | 0.2% | 2.8% | 119515 | 1,043 מתוך 1,1922 מתוך 6172 מתוך 86 |
| אחוז הצבעה | 70.8% | 78.0% | 14212 | 1,028 מתוך 1,19260 מתוך 6176 מתוך 86 |
| קולות כשרים | 7,276 | 5,690,682 | 905273 | 124 מתוך 1,19230 מתוך 6124 מתוך 86 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 1.0% | 41.6% | 55.6% | 0.3% | 29.4% | 1,669 | בל״ד 27.3% |
| 2009 | 1.5%▲0.5 | 13.2%▼28.5 | 82.1%▲26.5 | 0.7%▲0.4 | 22.3% | 1,418 | רע״ם-תע״ל 64.0% |
| 2013 | 8.4%▲7.0 | 16.5%▲3.3 | 73.3%▼8.8 | 0.6%▼0.1 | 41.0% | 2,976 | בל״ד 38.3% |
| 2015 | 10.1%▲1.6 | 10.8%▼5.7 | 78.3%▲5.0 | 0.2%▼0.4 | 58.1% | 4,503 | הרשימה המשותפת 78.3% |
| אפר׳ 2019 | 16.3%▲6.2 | 15.8%▲5.0 | 65.7%▼12.6 | 0.3%▲0.1 | 21.8% | 1,872 | חד״ש-תע״ל 38.7% |
| ספט׳ 2019 | 1.8%▼14.5 | 5.8%▼10.0 | 90.5%▲24.8 | 0.3%±0.0 | 42.0% | 3,657 | הרשימה המשותפת 90.5% |
| 2020 | 1.1%▼0.7 | 1.3%▼4.5 | 96.7%▲6.2 | – | 55.5% | 4,885 | הרשימה המשותפת 96.7% |
| 2021 | 6.3%▲5.2 | 4.4%▲3.1 | 88.2%▼8.5 | – | 24.5% | 2,212 | הרשימה המשותפת 58.4% |
| 2022 | 1.7%▼4.6 | 2.9%▼1.6 | 94.0%▲5.9 | 0.0% | 43.4% | 4,108 | חד״ש-תע״ל 41.2% |
| 2026 | 0.6%▼1.1 | 1.2%▼1.6 | 95.8%▲1.7 | 0.2%▲0.1 | 70.8% | 7,276 | הרשימה המשותפת 78.3% |
מפקד 2022
| ג'סר א-זרקא | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 15,420 | 9,601,720 | 917079 | 106 מתוך 1,16219 מתוך 6119 מתוך 86 |
| תושבים לקמ״ר | 14,825 | – | 9910099 | 14 מתוך 1,1621 מתוך 612 מתוך 86 |
| הדת הגדולה ביותר | מוסלמים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 21 | 30 | 1204 | 1,006 מתוך 1,16261 מתוך 6182 מתוך 86 |
| בני 65 ומעלה | 2.1% | 12.4% | 501 | 1,083 מתוך 1,15161 מתוך 6185 מתוך 86 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 5.2% | 25.8% | 121 | 1,145 מתוך 1,15960 מתוך 6185 מתוך 86 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | – | 25.3% | ||
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 75,100 | 104,300 | 6409 | 1,087 מתוך 1,16037 מתוך 6178 מתוך 86 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 50.9% | 69.8% | 1,089 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.