נעלה
סמל למ״ס 3787 · יהודי · יישוב קהילתי · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית מטה בנימין · אוכלוסייה 2,620 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 58.1% (ארצי 44.0%), ירידה של 3.5 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | נעלה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 29.7% | 20.5% | 797687 | 250 מתוך 1,192246 מתוך 1,03817 מתוך 127 |
| ישר! | 15.4% | 16.1% | 403381 | 710 מתוך 1,192692 מתוך 1,03824 מתוך 127 |
| הציונות הדתית וזהות | 12.1% | 5.1% | 838124 | 198 מתוך 1,192197 מתוך 1,03897 מתוך 127 |
| ביחד | 11.9% | 9.3% | 554885 | 536 מתוך 1,192534 מתוך 1,03819 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 11.3% | 5.7% | 817863 | 225 מתוך 1,192224 מתוך 1,03846 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 7.2% | 5.9% | 909195 | 116 מתוך 1,19292 מתוך 1,0387 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 5.6% | 2.7% | 898887 | 125 מתוך 1,192125 מתוך 1,03818 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 3.5% | 1.7% | 827952 | 207 מתוך 1,192204 מתוך 1,03862 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 1.4% | 6.4% | 272573 | 860 מתוך 1,192774 מתוך 1,03832 מתוך 127 |
| ש״ס | 1.0% | 5.3% | 646052 | 411 מתוך 1,192400 מתוך 1,03853 מתוך 127 |
| יהדות התורה | 0.3% | 5.5% | 706751 | 277 מתוך 1,192269 מתוך 1,03853 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.3% | 0.2% | 858341 | 144 מתוך 1,192142 מתוך 1,03870 מתוך 127 |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 0.0% | 959798 | 28 מתוך 1,19222 מתוך 1,0383 מתוך 127 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485438 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,03866 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 58.1% | 44.0% | 686416 | 377 מתוך 1,192375 מתוך 1,038107 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 36.0% | 37.8% | 423684 | 689 מתוך 1,192666 מתוך 1,03820 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 5.7% | 2.8% | 898887 | 118 מתוך 1,192117 מתוך 1,03817 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 77.0% | 78.0% | 404032 | 706 מתוך 1,192614 מתוך 1,03885 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 1,518 | 5,690,682 | 808774 | 243 מתוך 1,192140 מתוך 1,03834 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 50.9% | 35.8% | 0.0% | 11.3% | 74.2% | 293 | קדימה 24.9% |
| 2009 | 68.1%▲17.3 | 28.0%▼7.8 | 0.0%±0.0 | 1.2%▼10.1 | 73.0% | 339 | הליכוד 39.2% |
| 2013 | 60.8%▼7.4 | 34.5%▲6.5 | 0.2%▲0.2 | 3.3%▲2.2 | 79.5% | 510 | הליכוד ביתנו 32.7% |
| 2015 | 58.0%▼2.8 | 29.3%▼5.3 | 0.0%▼0.2 | 12.2%▲8.9 | 80.8% | 629 | הליכוד 31.5% |
| אפר׳ 2019 | 59.2%▲1.2 | 30.2%▲0.9 | 0.1%▲0.1 | 9.9%▼2.3 | 77.1% | 858 | הליכוד 38.7% |
| ספט׳ 2019 | 54.6%▼4.6 | 34.3%▲4.1 | 0.0%▼0.1 | 10.6%▲0.7 | 74.4% | 852 | הליכוד 37.9% |
| 2020 | 59.7%▲5.1 | 39.6%▲5.3 | 0.1%▲0.1 | – | 76.6% | 927 | הליכוד 47.7% |
| 2021 | 58.3%▼1.4 | 38.9%▼0.6 | 0.0%▼0.1 | – | 73.3% | 1,004 | הליכוד 37.5% |
| 2022 | 61.6%▲3.4 | 34.9%▼4.0 | 0.1%▲0.1 | 0.0% | 74.7% | 1,217 | הליכוד 37.4% |
| 2026 | 58.1%▼3.5 | 36.0%▲1.0 | 0.0%▼0.1 | 5.7%▲5.7 | 77.0% | 1,518 | הליכוד 29.7% |
מפקד 2022
| נעלה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 2,620 | 9,601,720 | 808773 | 237 מתוך 1,162136 מתוך 1,02734 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 5,136 | – | 808448 | 229 מתוך 1,162167 מתוך 1,02764 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 24 | 30 | 171668 | 942 מתוך 1,162851 מתוך 1,02737 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 5.0% | 12.4% | 151354 | 969 מתוך 1,151887 מתוך 1,01653 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 29.5% | 25.8% | 413433 | 676 מתוך 1,159672 מתוך 1,02782 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 19.4% | 25.3% | 575836 | 429 מתוך 1,012422 מתוך 1,00377 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 126,400 | 104,300 | 595469 | 476 מתוך 1,160473 מתוך 1,02739 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 83.1% | 69.8% | 380 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- ניל"י 1.6 ק״מ · מודיעין עילית 3.9 ק״מ · מתתיהו 4.7 ק״מ · חשמונאים 5.2 ק״מ · כפר האורנים 5.4 ק״מ