נחם
סמל למ״ס 809 · יהודי · מושב דתי · מחוז ירושלים · מועצה אזורית מטה יהודה · אוכלוסייה 610 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 84.5% (ארצי 44.0%), ירידה של 5.1 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | נחם | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 47.7% | 20.5% | 939290 | 80 מתוך 1,19280 מתוך 1,0387 מתוך 63 |
| עוצמה יהודית | 17.8% | 5.7% | 949398 | 69 מתוך 1,19268 מתוך 1,0382 מתוך 63 |
| ש״ס | 7.9% | 5.3% | 939277 | 85 מתוך 1,19284 מתוך 1,03815 מתוך 63 |
| הציונות הדתית וזהות | 5.8% | 5.1% | 716763 | 338 מתוך 1,192335 מתוך 1,03823 מתוך 63 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 5.6% | 2.7% | 898882 | 125 מתוך 1,192125 מתוך 1,03812 מתוך 63 |
| ישר! | 4.4% | 16.1% | 231511 | 911 מתוך 1,192876 מתוך 1,03856 מתוך 63 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 3.8% | 1.7% | 848285 | 185 מתוך 1,192183 מתוך 1,0389 מתוך 63 |
| ביחד | 2.6% | 9.3% | 241418 | 902 מתוך 1,192886 מתוך 1,03851 מתוך 63 |
| יהדות התורה | 1.5% | 5.5% | 939287 | 78 מתוך 1,19274 מתוך 1,0388 מתוך 63 |
| הדמוקרטים | 1.5% | 6.4% | 282618 | 847 מתוך 1,192766 מתוך 1,03852 מתוך 63 |
| ישראל ביתנו | 0.6% | 5.9% | 191115 | 945 מתוך 1,192904 מתוך 1,03853 מתוך 63 |
| הרשימה המשותפת | 0.3% | 8.8% | 667553 | 343 מתוך 1,192190 מתוך 1,03825 מתוך 63 |
| רע״ם | 0.3% | 5.9% | 647363 | 344 מתוך 1,192193 מתוך 1,03819 מתוך 63 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485448 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,03825 מתוך 63 |
| גוש ביבי | 84.5% | 44.0% | 858385 | 179 מתוך 1,192178 מתוך 1,03810 מתוך 63 |
| גוש השינוי | 9.1% | 37.8% | 221410 | 935 מתוך 1,192891 מתוך 1,03857 מתוך 63 |
| המפלגות הערביות | 0.6% | 14.7% | 677753 | 356 מתוך 1,192203 מתוך 1,03829 מתוך 63 |
| לא התחייבו לגוש | 5.6% | 2.8% | 898782 | 129 מתוך 1,192128 מתוך 1,03812 מתוך 63 |
| אחוז הצבעה | 78.6% | 78.0% | 535365 | 557 מתוך 1,192478 מתוך 1,03823 מתוך 63 |
| קולות כשרים | 342 | 5,690,682 | 252826 | 894 מתוך 1,192750 מתוך 1,03847 מתוך 63 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 74.0% | 19.8% | 0.9% | 4.0% | 71.0% | 227 | האיחוד הלאומי-מפד״ל 30.0% |
| 2009 | 88.2%▲14.2 | 10.2%▼9.6 | 0.4%▼0.5 | 0.8%▼3.1 | 69.7% | 245 | ש״ס 37.6% |
| 2013 | 78.9%▼9.2 | 13.3%▲3.0 | 0.6%▲0.2 | 5.7%▲4.9 | 87.5% | 332 | הליכוד ביתנו 32.2% |
| 2015 | 83.8%▲4.9 | 8.0%▼5.3 | 0.0%▼0.6 | 8.0%▲2.2 | 91.7% | 352 | הליכוד 51.4% |
| אפר׳ 2019 | 83.4%▼0.4 | 6.7%▼1.3 | 0.0%±0.0 | 9.6%▲1.6 | 84.6% | 344 | הליכוד 55.2% |
| ספט׳ 2019 | 87.7%▲4.3 | 10.2%▲3.5 | 0.0%±0.0 | 2.2%▼7.4 | 79.4% | 325 | הליכוד 55.1% |
| 2020 | 88.6%▲0.9 | 10.5%▲0.4 | 0.3%▲0.3 | – | 79.7% | 332 | הליכוד 62.0% |
| 2021 | 92.1%▲3.5 | 7.6%▼2.9 | 0.0%▼0.3 | – | 73.5% | 302 | הליכוד 57.6% |
| 2022 | 89.6%▼2.4 | 8.5%▲0.9 | 0.6%▲0.6 | 0.0% | 78.9% | 328 | הליכוד 45.7% |
| 2026 | 84.5%▼5.1 | 9.1%▲0.5 | 0.6%±0.0 | 5.6%▲5.6 | 78.6% | 342 | הליכוד 47.7% |
מפקד 2022
| נחם | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 610 | 9,601,720 | 242728 | 873 מתוך 1,162746 מתוך 1,02745 מתוך 62 |
| תושבים לקמ״ר | 1,556 | – | 10123 | 1,042 מתוך 1,162908 מתוך 1,02760 מתוך 62 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 28 | 30 | 292423 | 779 מתוך 1,162745 מתוך 1,02744 מתוך 62 |
| בני 65 ומעלה | 12.1% | 12.4% | 615669 | 448 מתוך 1,151438 מתוך 1,01620 מתוך 62 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 17.3% | 25.8% | 191215 | 938 מתוך 1,159908 מתוך 1,02753 מתוך 62 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 8.7% | 25.3% | 151519 | 855 מתוך 1,012846 מתוך 1,00347 מתוך 58 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 107,900 | 104,300 | 362828 | 746 מתוך 1,160739 מתוך 1,02745 מתוך 62 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 84.5% | 69.8% | 322 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- אשתאול 1.7 ק״מ · מחסיה 2.1 ק״מ · תרום 2.8 ק״מ · צרעה 3.3 ק״מ · זנוח 3.8 ק״מ