נשר
סמל למ״ס 2500 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז חיפה · אוכלוסייה 22,910 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 52.8% (ארצי 37.8%), עלייה של 0.6 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | נשר | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 29.5% | 20.5% | 797691 | 252 מתוך 1,192248 מתוך 1,0389 מתוך 86 |
| ישר! | 20.0% | 16.1% | 463931 | 644 מתוך 1,192629 מתוך 1,03860 מתוך 86 |
| ישראל ביתנו | 15.2% | 5.9% | 9810098 | 22 מתוך 1,1926 מתוך 1,0383 מתוך 86 |
| ביחד | 13.1% | 9.3% | 595353 | 483 מתוך 1,192482 מתוך 1,03841 מתוך 86 |
| עוצמה יהודית | 4.9% | 5.7% | 585279 | 490 מתוך 1,192484 מתוך 1,03818 מתוך 86 |
| הדמוקרטים | 4.6% | 6.4% | 464138 | 645 מתוך 1,192613 מתוך 1,03854 מתוך 86 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.5% | 2.7% | 625668 | 443 מתוך 1,192443 מתוך 1,03826 מתוך 86 |
| ש״ס | 3.1% | 5.3% | 797789 | 240 מתוך 1,192235 מתוך 1,03810 מתוך 86 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.7% | 5.1% | 433567 | 654 מתוך 1,192649 מתוך 1,03827 מתוך 86 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.8% | 1.7% | 544873 | 509 מתוך 1,192504 מתוך 1,03820 מתוך 86 |
| הרשימה המשותפת | 0.8% | 8.8% | 829467 | 192 מתוך 1,19244 מתוך 1,03826 מתוך 86 |
| רע״ם | 0.2% | 5.9% | 556338 | 430 מתוך 1,192278 מתוך 1,03844 מתוך 86 |
| יהדות התורה | 0.2% | 5.5% | 635868 | 358 מתוך 1,192349 מתוך 1,03823 מתוך 86 |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.4% | 0.8% | 606753 | 372 מתוך 1,192262 מתוך 1,03834 מתוך 86 |
| גוש ביבי | 42.2% | 44.0% | 605481 | 482 מתוך 1,192474 מתוך 1,03817 מתוך 86 |
| גוש השינוי | 52.8% | 37.8% | 524636 | 576 מתוך 1,192558 מתוך 1,03855 מתוך 86 |
| המפלגות הערביות | 1.1% | 14.7% | 799167 | 231 מתוך 1,19280 מתוך 1,03827 מתוך 86 |
| לא התחייבו לגוש | 3.5% | 2.8% | 625668 | 446 מתוך 1,192445 מתוך 1,03826 מתוך 86 |
| אחוז הצבעה | 68.8% | 78.0% | 1084 | 1,077 מתוך 1,192950 מתוך 1,03883 מתוך 86 |
| קולות כשרים | 13,914 | 5,690,682 | 939485 | 82 מתוך 1,19263 מתוך 1,03814 מתוך 86 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 43.4% | 44.9% | 0.2% | 9.5% | 58.9% | 10,038 | קדימה 28.4% |
| 2009 | 59.9%▲16.5 | 37.0%▼7.9 | 0.3%▲0.1 | 0.5%▼9.0 | 62.2% | 10,927 | קדימה 27.3% |
| 2013 | 50.3%▼9.6 | 43.0%▲6.0 | 0.4%▲0.1 | 3.0%▲2.5 | 62.9% | 11,823 | הליכוד ביתנו 36.8% |
| 2015 | 52.5%▲2.1 | 34.1%▼8.9 | 0.9%▲0.4 | 12.3%▲9.2 | 67.3% | 12,829 | הליכוד 30.8% |
| אפר׳ 2019 | 58.3%▲5.8 | 35.4%▲1.3 | 0.3%▼0.6 | 5.4%▼6.8 | 64.4% | 12,522 | הליכוד 34.2% |
| ספט׳ 2019 | 42.8%▼15.4 | 38.0%▲2.6 | 0.3%▲0.1 | 18.4%▲13.0 | 63.7% | 12,431 | הליכוד 34.5% |
| 2020 | 47.0%▲4.1 | 52.2%▲14.2 | 0.5%▲0.2 | – | 64.0% | 12,579 | הליכוד 39.4% |
| 2021 | 44.3%▼2.6 | 53.5%▲1.3 | 0.3%▼0.3 | – | 60.1% | 11,823 | הליכוד 32.5% |
| 2022 | 45.3%▲1.0 | 52.3%▼1.3 | 0.6%▲0.3 | 0.0% | 62.2% | 12,112 | הליכוד 31.2% |
| 2026 | 42.2%▼3.1 | 52.8%▲0.6 | 1.1%▲0.5 | 3.5%▲3.5 | 68.8% | 13,914 | הליכוד 29.5% |
מפקד 2022
| נשר | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 22,910 | 9,601,720 | 939486 | 82 מתוך 1,16262 מתוך 1,02713 מתוך 86 |
| תושבים לקמ״ר | 6,719 | – | 889085 | 136 מתוך 1,162105 מתוך 1,02714 מתוך 86 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 38 | 30 | 888786 | 104 מתוך 1,162103 מתוך 1,02710 מתוך 86 |
| בני 65 ומעלה | 19.6% | 12.4% | 929186 | 90 מתוך 1,15189 מתוך 1,01613 מתוך 86 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 31.4% | 25.8% | 463941 | 622 מתוך 1,159619 מתוך 1,02751 מתוך 86 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 18.4% | 25.3% | 545446 | 463 מתוך 1,012456 מתוך 1,00336 מתוך 68 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 109,300 | 104,300 | 383040 | 720 מתוך 1,160714 מתוך 1,02752 מתוך 86 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 70.0% | 69.8% | 896 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.