נווה אור
סמל למ״ס 590 · יהודי · קיבוץ · מחוז הצפון · מועצה אזורית עמק המעיינות · אוכלוסייה 420 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 77.8% (ארצי 37.8%), ירידה של 2.0 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | נווה אור | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 34.6% | 16.1% | 726868 | 331 מתוך 1,192323 מתוך 1,038129 מתוך 408 |
| ביחד | 21.1% | 9.3% | 959496 | 57 מתוך 1,19257 מתוך 1,03815 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 15.8% | 6.4% | 666259 | 401 מתוך 1,192391 מתוך 1,038168 מתוך 408 |
| הליכוד | 7.9% | 20.5% | 403348 | 710 מתוך 1,192688 מתוך 1,038213 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 6.4% | 5.9% | 868680 | 167 מתוך 1,192139 מתוך 1,03881 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 6.0% | 2.7% | 929192 | 91 מתוך 1,19291 מתוך 1,03832 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.8% | 5.1% | 585266 | 496 מתוך 1,192492 מתוך 1,038136 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 3.0% | 5.7% | 463959 | 634 מתוך 1,192627 מתוך 1,038163 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.1% | 1.7% | 332438 | 767 מתוך 1,192757 מתוך 1,038241 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.4% | 5.9% | 718260 | 288 מתוך 1,192140 מתוך 1,038139 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 15.8% | 44.0% | 383050 | 740 מתוך 1,192726 מתוך 1,038202 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 77.8% | 37.8% | 716865 | 342 מתוך 1,192335 מתוך 1,038142 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.4% | 14.7% | 576546 | 453 מתוך 1,192300 מתוך 1,038199 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 6.0% | 2.8% | 929192 | 93 מתוך 1,19292 מתוך 1,03833 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 73.3% | 78.0% | 222230 | 921 מתוך 1,192810 מתוך 1,038282 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 266 | 5,690,682 | 161714 | 1,004 מתוך 1,192859 מתוך 1,038351 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 3.9% | 90.1% | 0.0% | 5.5% | 58.2% | 181 | העבודה-מימד 63.5% |
| 2009 | 10.4%▲6.6 | 82.5%▼7.6 | 0.5%▲0.5 | 0.9%▼4.6 | 67.0% | 211 | העבודה 46.0% |
| 2013 | 15.6%▲5.1 | 75.5%▼7.0 | 0.0%▼0.5 | 2.4%▲1.4 | 70.8% | 212 | העבודה 39.6% |
| 2015 | 12.4%▼3.1 | 77.9%▲2.4 | 0.5%▲0.5 | 9.2%▲6.9 | 67.5% | 217 | המחנה הציוני 62.2% |
| אפר׳ 2019 | 14.8%▲2.3 | 79.6%▲1.7 | 0.0%▼0.5 | 4.8%▼4.4 | 68.3% | 230 | כחול לבן 46.5% |
| ספט׳ 2019 | 12.4%▼2.3 | 82.0%▲2.4 | 0.0%±0.0 | 5.6%▲0.8 | 68.8% | 233 | כחול לבן 48.9% |
| 2020 | 14.1%▲1.7 | 85.5%▲3.5 | 0.0%±0.0 | – | 70.5% | 241 | כחול לבן 58.5% |
| 2021 | 13.0%▼1.1 | 83.5%▼1.9 | 0.0%±0.0 | – | 67.5% | 231 | יש עתיד 26.4% |
| 2022 | 15.8%▲2.8 | 79.8%▼3.7 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 66.4% | 228 | יש עתיד 39.0% |
| 2026 | 15.8%±0.0 | 77.8%▼2.0 | 0.4%▲0.4 | 6.0%▲6.0 | 73.3% | 266 | ישר! 34.6% |
מפקד 2022
| נווה אור | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 420 | 9,601,720 | 111211 | 1,035 מתוך 1,162905 מתוך 1,027362 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 1,895 | – | 242728 | 883 מתוך 1,162750 מתוך 1,027295 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 36 | 30 | 767472 | 196 מתוך 1,162193 מתוך 1,02788 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 17.5% | 12.4% | 878583 | 148 מתוך 1,151147 מתוך 1,01670 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 31.6% | 25.8% | 474053 | 616 מתוך 1,159613 מתוך 1,027192 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 5.6% | 25.3% | 889 | 933 מתוך 1,012924 מתוך 1,003293 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 129,500 | 104,300 | 635874 | 435 מתוך 1,160432 מתוך 1,027106 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 79.0% | 69.8% | 562 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- ירדנה 2.8 ק״מ · בית יוסף 3.3 ק״מ · גשר 3.5 ק״מ · אשדות יעקב (איחוד) 8.1 ק״מ · חמדיה 8.2 ק״מ