אשדות יעקב (איחוד)
סמל למ״ס 199 · יהודי · קיבוץ · מחוז הצפון · מועצה אזורית עמק הירדן · אוכלוסייה 950 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 78.8% (ארצי 37.8%), ירידה של 2.8 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | אשדות יעקב (איחוד) | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 39.5% | 16.1% | 868586 | 156 מתוך 1,192152 מתוך 1,03855 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 16.6% | 6.4% | 686461 | 377 מתוך 1,192368 מתוך 1,038160 מתוך 408 |
| ביחד | 16.5% | 9.3% | 777479 | 270 מתוך 1,192269 מתוך 1,03885 מתוך 408 |
| הליכוד | 9.6% | 20.5% | 464054 | 642 מתוך 1,192622 מתוך 1,038188 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 6.2% | 5.9% | 848578 | 178 מתוך 1,192150 מתוך 1,03886 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 5.1% | 2.7% | 858385 | 169 מתוך 1,192169 מתוך 1,03859 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 3.0% | 5.7% | 463959 | 634 מתוך 1,192627 מתוך 1,038163 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.6% | 1.7% | 494151 | 582 מתוך 1,192576 מתוך 1,038190 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 1.4% | 5.1% | 231232 | 902 מתוך 1,192893 מתוך 1,038273 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.2% | 5.3% | 383249 | 664 מתוך 1,192642 מתוך 1,038181 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.2% | 5.9% | 556344 | 430 מתוך 1,192278 מתוך 1,038198 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.2% | 0.8% | 364035 | 622 מתוך 1,192478 מתוך 1,038221 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 15.8% | 44.0% | 383050 | 740 מתוך 1,192726 מתוך 1,038202 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 78.8% | 37.8% | 736966 | 322 מתוך 1,192315 מתוך 1,038137 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.2% | 14.7% | 404629 | 615 מתוך 1,192462 מתוך 1,038256 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 5.1% | 2.8% | 858285 | 172 מתוך 1,192171 מתוך 1,03860 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 77.0% | 78.0% | 404053 | 706 מתוך 1,192614 מתוך 1,038187 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 565 | 5,690,682 | 556159 | 538 מתוך 1,192405 מתוך 1,038167 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 7.5% | 80.5% | 0.0% | 12.0% | 67.3% | 292 | העבודה-מימד 45.5% |
| 2009 | 14.4%▲6.8 | 84.4%▲3.9 | 0.0%±0.0 | 0.6%▼11.4 | 69.4% | 320 | העבודה 41.2% |
| 2013 | 14.1%▼0.3 | 80.4%▼4.0 | 0.0%±0.0 | 1.9%▲1.2 | 69.1% | 377 | העבודה 40.3% |
| 2015 | 15.8%▲1.8 | 77.7%▼2.7 | 0.2%▲0.2 | 6.2%▲4.4 | 74.0% | 448 | המחנה הציוני 58.3% |
| אפר׳ 2019 | 15.4%▼0.4 | 78.4%▲0.8 | 0.0%▼0.2 | 5.5%▼0.7 | 74.8% | 487 | כחול לבן 50.7% |
| ספט׳ 2019 | 15.3%▼0.1 | 80.9%▲2.4 | 0.0%±0.0 | 3.4%▼2.2 | 73.6% | 476 | כחול לבן 53.8% |
| 2020 | 16.1%▲0.8 | 82.8%▲1.9 | 0.2%▲0.2 | – | 71.6% | 471 | כחול לבן 61.8% |
| 2021 | 18.1%▲1.9 | 79.5%▼3.3 | 0.0%▼0.2 | – | 71.9% | 487 | יש עתיד 25.5% |
| 2022 | 16.8%▼1.3 | 81.5%▲2.0 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 69.8% | 476 | יש עתיד 37.6% |
| 2026 | 15.8%▼1.1 | 78.8%▼2.8 | 0.2%▲0.2 | 5.1%▲5.1 | 77.0% | 565 | ישר! 39.5% |
מפקד 2022
| אשדות יעקב (איחוד) | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 950 | 9,601,720 | 525758 | 552 מתוך 1,162432 מתוך 1,027168 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 2,809 | – | 576360 | 505 מתוך 1,162380 מתוך 1,027162 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 30 | 30 | 373134 | 678 מתוך 1,162658 מתוך 1,027255 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 9.8% | 12.4% | 453942 | 625 מתוך 1,151608 מתוך 1,016235 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 33.0% | 25.8% | 504457 | 580 מתוך 1,159577 מתוך 1,027174 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 34.3% | 25.3% | 888890 | 124 מתוך 1,012123 מתוך 1,00332 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 118,400 | 104,300 | 494361 | 589 מתוך 1,160585 מתוך 1,027161 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 84.5% | 69.8% | 321 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- אשדות יעקב (מאוחד) 0.5 ק״מ · מנחמיה 2.5 ק״מ · אפיקים 2.6 ק״מ · מסדה 3.3 ק״מ · בית זרע 3.5 ק״מ