פצאל
סמל למ״ס 3615 · יהודי · מושב · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית ערבות הירדן · אוכלוסייה 490 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 53.0% (ארצי 44.0%), ירידה של 0.1 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | פצאל | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 28.6% | 16.1% | 575196 | 519 מתוך 1,192509 מתוך 1,0386 מתוך 127 |
| הליכוד | 26.3% | 20.5% | 767282 | 291 מתוך 1,192287 מתוך 1,03824 מתוך 127 |
| הציונות הדתית וזהות | 15.2% | 5.1% | 858326 | 178 מתוך 1,192177 מתוך 1,03894 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 6.0% | 5.7% | 635823 | 438 מתוך 1,192434 מתוך 1,03898 מתוך 127 |
| ביחד | 6.0% | 9.3% | 362766 | 760 מתוך 1,192757 מתוך 1,03844 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 5.5% | 2.7% | 888786 | 131 מתוך 1,192131 מתוך 1,03819 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 5.5% | 1.7% | 919069 | 107 מתוך 1,192105 מתוך 1,03840 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 4.6% | 5.9% | 636181 | 427 מתוך 1,192398 מתוך 1,03825 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 1.4% | 6.4% | 272573 | 860 מתוך 1,192774 מתוך 1,03832 מתוך 127 |
| ש״ס | 0.0% | 5.3% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.9% | 0.8% | 899283 | 105 מתוך 1,19270 מתוך 1,03822 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 53.0% | 44.0% | 656112 | 412 מתוך 1,192408 מתוך 1,038112 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 40.6% | 37.8% | 453987 | 655 מתוך 1,192633 מתוך 1,03817 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 5.5% | 2.8% | 888684 | 135 מתוך 1,192134 מתוך 1,03820 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 75.2% | 78.0% | 313117 | 818 מתוך 1,192716 מתוך 1,038105 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 217 | 5,690,682 | 91020 | 1,079 מתוך 1,192930 מתוך 1,038102 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 29.5% | 53.4% | 0.0% | 17.1% | 67.3% | 146 | קדימה 40.4% |
| 2009 | 52.7%▲23.3 | 45.9%▼7.5 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼17.1 | 65.5% | 146 | הליכוד 33.6% |
| 2013 | 51.0%▼1.8 | 41.4%▼4.5 | 0.0%±0.0 | 1.3%▲1.3 | 70.1% | 157 | הליכוד ביתנו 35.0% |
| 2015 | 55.1%▲4.2 | 34.7%▼6.7 | 0.0%±0.0 | 10.2%▲9.0 | 78.2% | 176 | הליכוד 33.0% |
| אפר׳ 2019 | 53.3%▼1.8 | 35.4%▲0.7 | 0.0%±0.0 | 10.8%▲0.5 | 84.8% | 195 | הליכוד 36.9% |
| ספט׳ 2019 | 53.3%±0.0 | 40.5%▲5.1 | 0.0%±0.0 | 5.6%▼5.1 | 81.9% | 195 | הליכוד 36.9% |
| 2020 | 55.4%▲2.0 | 44.1%▲3.6 | 0.0%±0.0 | – | 78.2% | 186 | הליכוד 43.5% |
| 2021 | 46.8%▼8.6 | 51.6%▲7.5 | 0.0%±0.0 | – | 76.6% | 186 | הליכוד 24.7% |
| 2022 | 53.1%▲6.3 | 44.5%▼7.1 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 77.7% | 209 | הליכוד 34.9% |
| 2026 | 53.0%▼0.1 | 40.6%▼3.9 | 0.0%±0.0 | 5.5%▲5.5 | 75.2% | 217 | ישר! 28.6% |
מפקד 2022
| פצאל | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 490 | 9,601,720 | 151720 | 970 מתוך 1,162841 מתוך 1,02798 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 1,336 | – | 563 | 1,105 מתוך 1,162970 מתוך 1,027119 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 32 | 30 | 494393 | 534 מתוך 1,162519 מתוך 1,0278 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 14.1% | 12.4% | 716796 | 324 מתוך 1,151319 מתוך 1,0166 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 26.2% | 25.8% | 352723 | 747 מתוך 1,159741 מתוך 1,02794 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 17.5% | 25.3% | 505028 | 500 מתוך 1,012492 מתוך 1,00388 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 130,700 | 104,300 | 645978 | 418 מתוך 1,160415 מתוך 1,02728 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 61.0% | 69.8% | 1,019 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- תומר 2.8 ק״מ · יפית 3.7 ק״מ · מעלה אפרים 4.7 ק״מ · גלגל 5.0 ק״מ · נתיב הגדוד 6.2 ק״מ