שמעה
סמל למ״ס 3784 · יהודי · יישוב קהילתי · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית הר חברון · אוכלוסייה 910 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 80.5% (ארצי 44.0%), ירידה של 7.3 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | שמעה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 31.7% | 20.5% | 817990 | 225 מתוך 1,192222 מתוך 1,03814 מתוך 127 |
| הציונות הדתית וזהות | 21.8% | 5.1% | 878533 | 157 מתוך 1,192156 מתוך 1,03884 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 18.8% | 5.7% | 969591 | 52 מתוך 1,19251 מתוך 1,03812 מתוך 127 |
| ישר! | 7.5% | 16.1% | 282067 | 855 מתוך 1,192825 מתוך 1,03843 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 4.8% | 0.2% | 999996 | 13 מתוך 1,19212 מתוך 1,0386 מתוך 127 |
| ביחד | 3.8% | 9.3% | 291956 | 846 מתוך 1,192836 מתוך 1,03856 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.4% | 2.7% | 595363 | 458 מתוך 1,192458 מתוך 1,03847 מתוך 127 |
| ישראל ביתנו | 2.7% | 5.9% | 393267 | 724 מתוך 1,192693 מתוך 1,03842 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.4% | 1.7% | 696432 | 354 מתוך 1,192351 מתוך 1,03886 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 2.0% | 6.4% | 322983 | 796 מתוך 1,192728 מתוך 1,03823 מתוך 127 |
| ש״ס | 1.0% | 5.3% | 646052 | 411 מתוך 1,192400 מתוך 1,03853 מתוך 127 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 80.5% | 44.0% | 827936 | 217 מתוך 1,192216 מתוך 1,03881 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 16.0% | 37.8% | 282165 | 856 מתוך 1,192817 מתוך 1,03844 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 3.4% | 2.8% | 595363 | 460 מתוך 1,192459 מתוך 1,03847 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 76.0% | 78.0% | 353525 | 770 מתוך 1,192672 מתוך 1,03896 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 293 | 5,690,682 | 182026 | 971 מתוך 1,192827 מתוך 1,03894 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 37.3% | 49.2% | 0.8% | 11.9% | 67.2% | 126 | קדימה 33.3% |
| 2009 | 66.4%▲29.1 | 32.8%▼16.4 | 0.8%±0.0 | 0.0%▼11.9 | 63.6% | 131 | הליכוד 29.8% |
| 2013 | 71.0%▲4.6 | 23.9%▼8.9 | 0.0%▼0.8 | 5.1%▲5.1 | 58.9% | 138 | הליכוד ביתנו 34.8% |
| 2015 | 78.2%▲7.2 | 13.3%▼10.6 | 0.0%±0.0 | 8.5%▲3.5 | 70.4% | 211 | הבית היהודי 33.6% |
| אפר׳ 2019 | 80.6%▲2.4 | 8.2%▼5.1 | 0.0%±0.0 | 10.3%▲1.8 | 75.3% | 319 | איחוד מפלגות הימין 36.7% |
| ספט׳ 2019 | 84.5%▲3.9 | 10.8%▲2.6 | 0.0%±0.0 | 4.7%▼5.6 | 74.5% | 316 | ימינה 44.6% |
| 2020 | 89.0%▲4.5 | 9.5%▼1.3 | 0.3%▲0.3 | – | 74.0% | 327 | ימינה 40.7% |
| 2021 | 85.6%▼3.4 | 12.0%▲2.5 | 0.0%▼0.3 | – | 73.4% | 333 | הציונות הדתית 41.7% |
| 2022 | 87.8%▲2.2 | 11.1%▼0.9 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 76.3% | 369 | הציונות הדתית 58.8% |
| 2026 | 80.5%▼7.3 | 16.0%▲4.9 | 0.0%±0.0 | 3.4%▲3.4 | 76.0% | 293 | הליכוד 31.7% |
מפקד 2022
| שמעה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 910 | 9,601,720 | 485438 | 583 מתוך 1,162461 מתוך 1,02777 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 6,072 | – | 868861 | 166 מתוך 1,162123 מתוך 1,02748 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 16 | 30 | 4418 | 1,106 מתוך 1,162975 מתוך 1,02790 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 1.6% | 12.4% | 4417 | 1,108 מתוך 1,151976 מתוך 1,01697 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 39.5% | 25.8% | 686463 | 372 מתוך 1,159370 מתוך 1,02746 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 16.5% | 25.3% | 464723 | 541 מתוך 1,012532 מתוך 1,00393 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 111,100 | 104,300 | 413447 | 687 מתוך 1,160681 מתוך 1,02766 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 86.1% | 69.8% | 253 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- עשהאל 3.3 ק״מ · טנא 5.5 ק״מ · עתניאל 5.9 ק״מ · מחנה יתיר 6.3 ק״מ · שני 6.5 ק״מ