יערה
סמל למ״ס 795 · יהודי · מושב · מחוז הצפון · מועצה אזורית מעלה יוסף · אוכלוסייה 810 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 67.7% (ארצי 44.0%), ירידה של 11.3 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | יערה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 40.6% | 20.5% | 878586 | 152 מתוך 1,192151 מתוך 1,03858 מתוך 408 |
| ישר! | 13.9% | 16.1% | 383134 | 737 מתוך 1,192718 מתוך 1,038268 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 11.0% | 5.7% | 807786 | 235 מתוך 1,192234 מתוך 1,03858 מתוך 408 |
| ש״ס | 10.6% | 5.3% | 959596 | 57 מתוך 1,19256 מתוך 1,03816 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 6.8% | 6.4% | 504544 | 591 מתוך 1,192568 מתוך 1,038228 מתוך 408 |
| ביחד | 3.6% | 9.3% | 281829 | 858 מתוך 1,192847 מתוך 1,038288 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 3.6% | 5.9% | 494444 | 590 מתוך 1,192559 מתוך 1,038223 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.2% | 5.1% | 514458 | 576 מתוך 1,192572 מתוך 1,038167 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.0% | 2.7% | 514455 | 560 מתוך 1,192558 מתוך 1,038177 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.6% | 1.7% | 494151 | 582 מתוך 1,192576 מתוך 1,038190 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 1.2% | 8.8% | 869778 | 167 מתוך 1,19224 מתוך 1,03890 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.8% | 5.5% | 878692 | 135 מתוך 1,192131 מתוך 1,03828 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.2% | 5.9% | 556344 | 430 מתוך 1,192278 מתוך 1,038198 מתוך 408 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 67.7% | 44.0% | 747082 | 310 מתוך 1,192308 מתוך 1,03874 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 27.9% | 37.8% | 373033 | 751 מתוך 1,192723 מתוך 1,038272 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 1.4% | 14.7% | 829475 | 205 מתוך 1,19256 מתוך 1,03898 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 3.0% | 2.8% | 504354 | 564 מתוך 1,192561 מתוך 1,038178 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 75.6% | 78.0% | 333346 | 792 מתוך 1,192693 מתוך 1,038219 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 502 | 5,690,682 | 475251 | 635 מתוך 1,192500 מתוך 1,038200 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 45.3% | 51.5% | 0.4% | 1.9% | 71.5% | 258 | ש״ס 32.9% |
| 2009 | 67.9%▲22.6 | 31.4%▼20.1 | 0.0%▼0.4 | 0.3%▼1.6 | 80.9% | 315 | ש״ס 46.0% |
| 2013 | 78.7%▲10.7 | 19.8%▼11.6 | 0.6%▲0.6 | 0.6%▲0.3 | 73.8% | 328 | ש״ס 45.1% |
| 2015 | 70.4%▼8.3 | 18.8%▼1.0 | 2.9%▲2.3 | 7.9%▲7.3 | 79.4% | 378 | הליכוד 32.0% |
| אפר׳ 2019 | 74.8%▲4.4 | 19.8%▲1.0 | 0.2%▼2.7 | 3.8%▼4.2 | 73.2% | 400 | הליכוד 42.8% |
| ספט׳ 2019 | 74.1%▼0.6 | 21.8%▲2.1 | 0.3%±0.0 | 3.6%▼0.2 | 70.9% | 394 | הליכוד 42.9% |
| 2020 | 73.8%▼0.3 | 24.4%▲2.6 | 1.2%▲1.0 | – | 72.4% | 401 | הליכוד 46.9% |
| 2021 | 77.4%▲3.6 | 20.7%▼3.7 | 0.3%▼1.0 | – | 67.7% | 376 | הליכוד 50.5% |
| 2022 | 79.1%▲1.7 | 18.6%▼2.1 | 0.5%▲0.3 | 0.0% | 65.8% | 387 | הליכוד 50.6% |
| 2026 | 67.7%▼11.3 | 27.9%▲9.3 | 1.4%▲0.9 | 3.0%▲3.0 | 75.6% | 502 | הליכוד 40.6% |
מפקד 2022
| יערה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 810 | 9,601,720 | 414546 | 677 מתוך 1,162554 מתוך 1,027214 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 2,140 | – | 353937 | 756 מתוך 1,162624 מתוך 1,027256 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 33 | 30 | 545049 | 443 מתוך 1,162433 מתוך 1,027182 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 13.6% | 12.4% | 686464 | 361 מתוך 1,151354 מתוך 1,016143 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 13.8% | 25.8% | 12617 | 1,020 מתוך 1,159962 מתוך 1,027336 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 4.2% | 25.3% | 556 | 963 מתוך 1,012954 מתוך 1,003304 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 101,200 | 104,300 | 281938 | 837 מתוך 1,160827 מתוך 1,027253 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 71.8% | 69.8% | 834 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- עבדון 2.2 ק״מ · אדמית 2.5 ק״מ · חניתה 2.5 ק״מ · מצובה 2.7 ק״מ · אילון 3.0 ק״מ