מצובה
סמל למ״ס 325 · יהודי · קיבוץ · מחוז הצפון · מועצה אזורית מטה אשר · אוכלוסייה 1,180 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 67.0% (ארצי 37.8%), ירידה של 4.7 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | מצובה | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 33.8% | 16.1% | 696665 | 359 מתוך 1,192351 מתוך 1,038138 מתוך 408 |
| הליכוד | 16.8% | 20.5% | 635870 | 447 מתוך 1,192437 מתוך 1,038125 מתוך 408 |
| ביחד | 15.3% | 9.3% | 716773 | 333 מתוך 1,192332 מתוך 1,038109 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 12.9% | 6.4% | 625755 | 454 מתוך 1,192442 מתוך 1,038181 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 5.3% | 2.7% | 868486 | 153 מתוך 1,192153 מתוך 1,03854 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 5.0% | 5.9% | 706861 | 346 מתוך 1,192317 מתוך 1,038155 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 4.4% | 5.7% | 565070 | 519 מתוך 1,192513 מתוך 1,038123 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 3.0% | 1.7% | 787582 | 252 מתוך 1,192249 מתוך 1,03869 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.7% | 5.1% | 433550 | 654 מתוך 1,192649 מתוך 1,038196 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.5% | 5.3% | 534867 | 519 מתוך 1,192505 מתוך 1,038126 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.2% | 8.8% | 556347 | 411 מתוך 1,192258 מתוך 1,038180 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.2% | 0.8% | 364035 | 622 מתוך 1,192478 מתוך 1,038221 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 27.4% | 44.0% | 504463 | 596 מתוך 1,192585 מתוך 1,038149 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 67.0% | 37.8% | 605552 | 476 מתוך 1,192463 מתוך 1,038195 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.2% | 14.7% | 404629 | 615 מתוך 1,192462 מתוך 1,038256 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 5.3% | 2.8% | 868486 | 157 מתוך 1,192156 מתוך 1,03856 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 67.5% | 78.0% | 8712 | 1,094 מתוך 1,192966 מתוך 1,038358 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 660 | 5,690,682 | 637067 | 441 מתוך 1,192313 מתוך 1,038137 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 1.9% | 86.8% | 0.0% | 10.9% | 60.5% | 258 | העבודה-מימד 57.4% |
| 2009 | 10.4%▲8.4 | 82.2%▼4.6 | 0.0%±0.0 | 3.9%▼7.0 | 64.1% | 309 | קדימה 38.8% |
| 2013 | 17.7%▲7.4 | 73.8%▼8.5 | 0.0%±0.0 | 3.5%▼0.3 | 66.9% | 480 | העבודה 33.8% |
| 2015 | 21.3%▲3.6 | 69.9%▼3.9 | 0.0%±0.0 | 7.0%▲3.4 | 72.1% | 558 | המחנה הציוני 45.3% |
| אפר׳ 2019 | 22.0%▲0.6 | 72.0%▲2.1 | 0.2%▲0.2 | 5.7%▼1.3 | 74.8% | 615 | כחול לבן 55.9% |
| ספט׳ 2019 | 20.0%▼2.0 | 74.1%▲2.1 | 0.2%±0.0 | 5.0%▼0.7 | 69.5% | 580 | כחול לבן 53.8% |
| 2020 | 27.3%▲7.3 | 71.7%▼2.5 | 0.7%▲0.5 | – | 68.2% | 575 | כחול לבן 58.4% |
| 2021 | 23.4%▼3.9 | 73.8%▲2.1 | 0.0%▼0.7 | – | 66.5% | 568 | יש עתיד 29.9% |
| 2022 | 25.5%▲2.1 | 71.6%▼2.1 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 67.6% | 596 | יש עתיד 38.4% |
| 2026 | 27.4%▲1.9 | 67.0%▼4.7 | 0.2%▲0.2 | 5.3%▲5.3 | 67.5% | 660 | ישר! 33.8% |
מפקד 2022
| מצובה | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,180 | 9,601,720 | 637068 | 423 מתוך 1,162304 מתוך 1,027129 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 3,457 | – | 677372 | 387 מתוך 1,162276 מתוך 1,027115 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 30 | 30 | 373134 | 678 מתוך 1,162658 מתוך 1,027255 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 7.8% | 12.4% | 302328 | 798 מתוך 1,151771 מתוך 1,016292 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 37.3% | 25.8% | 615668 | 448 מתוך 1,159446 מתוך 1,027132 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 8.1% | 25.3% | 131316 | 878 מתוך 1,012869 מתוך 1,003270 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 159,800 | 104,300 | 878591 | 153 מתוך 1,160153 מתוך 1,02736 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 85.2% | 69.8% | 292 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- שלומי 1.7 ק״מ · בצת 2.2 ק״מ · עבדון 2.7 ק״מ · יערה 2.7 ק״מ · חניתה 3.3 ק״מ