ישרש
סמל למ״ס 828 · יהודי · מושב · מחוז המרכז · מועצה אזורית גזר · אוכלוסייה 1,080 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 63.5% (ארצי 44.0%), ירידה של 5.2 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | ישרש | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 42.2% | 20.5% | 888692 | 143 מתוך 1,192142 מתוך 1,03819 מתוך 233 |
| ישר! | 19.0% | 16.1% | 453825 | 654 מתוך 1,192639 מתוך 1,038173 מתוך 233 |
| עוצמה יהודית | 10.6% | 5.7% | 797688 | 248 מתוך 1,192247 מתוך 1,03827 מתוך 233 |
| ביחד | 9.1% | 9.3% | 453821 | 649 מתוך 1,192647 מתוך 1,038185 מתוך 233 |
| ש״ס | 5.7% | 5.3% | 888790 | 140 מתוך 1,192137 מתוך 1,03823 מתוך 233 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 3.6% | 2.7% | 635757 | 418 מתוך 1,192418 מתוך 1,03894 מתוך 233 |
| ישראל ביתנו | 2.6% | 5.9% | 383120 | 733 מתוך 1,192702 מתוך 1,038184 מתוך 233 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.4% | 5.1% | 383043 | 719 מתוך 1,192711 מתוך 1,038127 מתוך 233 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 2.4% | 1.7% | 696478 | 354 מתוך 1,192351 מתוך 1,03849 מתוך 233 |
| הדמוקרטים | 2.2% | 6.4% | 343119 | 774 מתוך 1,192711 מתוך 1,038189 מתוך 233 |
| יהדות התורה | 0.2% | 5.5% | 635856 | 358 מתוך 1,192349 מתוך 1,03878 מתוך 233 |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.0% | 0.8% | ––– | ––– |
| גוש ביבי | 63.5% | 44.0% | 716783 | 344 מתוך 1,192342 מתוך 1,03840 מתוך 233 |
| גוש השינוי | 32.9% | 37.8% | 413422 | 708 מתוך 1,192684 מתוך 1,038182 מתוך 233 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 3.6% | 2.8% | 635757 | 425 מתוך 1,192424 מתוך 1,03895 מתוך 233 |
| אחוז הצבעה | 79.3% | 78.0% | 596035 | 477 מתוך 1,192401 מתוך 1,038145 מתוך 233 |
| קולות כשרים | 583 | 5,690,682 | 576344 | 517 מתוך 1,192387 מתוך 1,038131 מתוך 233 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 33.6% | 53.0% | 0.3% | 12.7% | 64.8% | 330 | קדימה 32.1% |
| 2009 | 58.4%▲24.8 | 39.8%▼13.2 | 0.0%▼0.3 | 0.5%▼12.2 | 69.5% | 397 | הליכוד 36.8% |
| 2013 | 55.4%▼3.0 | 40.3%▲0.5 | 0.0%±0.0 | 3.4%▲2.9 | 71.5% | 444 | הליכוד ביתנו 34.0% |
| 2015 | 52.8%▼2.6 | 26.4%▼13.9 | 0.0%±0.0 | 20.9%▲17.5 | 77.2% | 508 | הליכוד 38.0% |
| אפר׳ 2019 | 62.6%▲9.9 | 28.2%▲1.8 | 0.0%±0.0 | 8.8%▼12.0 | 77.8% | 554 | הליכוד 47.7% |
| ספט׳ 2019 | 45.2%▼17.5 | 27.1%▼1.1 | 0.0%±0.0 | 27.6%▲18.8 | 75.2% | 547 | הליכוד 32.7% |
| 2020 | 65.6%▲20.4 | 33.8%▲6.8 | 0.0%±0.0 | – | 71.5% | 520 | הליכוד 53.7% |
| 2021 | 67.9%▲2.3 | 28.8%▼5.0 | 0.0%±0.0 | – | 76.4% | 545 | הליכוד 49.5% |
| 2022 | 68.7%▲0.8 | 29.7%▲0.9 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 77.1% | 559 | הליכוד 47.4% |
| 2026 | 63.5%▼5.2 | 32.9%▲3.2 | 0.0%±0.0 | 3.6%▲3.6 | 79.3% | 583 | הליכוד 42.2% |
מפקד 2022
| ישרש | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 1,080 | 9,601,720 | 586548 | 472 מתוך 1,162352 מתוך 1,027116 מתוך 229 |
| תושבים לקמ״ר | 1,802 | – | 202321 | 926 מתוך 1,162793 מתוך 1,027180 מתוך 229 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 31 | 30 | 423623 | 598 מתוך 1,162582 מתוך 1,027158 מתוך 229 |
| בני 65 ומעלה | 7.5% | 12.4% | 282112 | 819 מתוך 1,151790 מתוך 1,016200 מתוך 229 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 25.2% | 25.8% | 342620 | 769 מתוך 1,159763 מתוך 1,027183 מתוך 229 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 11.8% | 25.3% | 272724 | 738 מתוך 1,012729 מתוך 1,003166 מתוך 221 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 126,500 | 104,300 | 595435 | 473 מתוך 1,160470 מתוך 1,027148 מתוך 229 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 75.8% | 69.8% | 694 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- רמלה 2.2 ק״מ · נצר סרני 2.5 ק״מ · מצליח 2.6 ק״מ · סתרייה 2.8 ק״מ · באר יעקב 3.1 ק״מ