יבנאל
סמל למ״ס 46 · יהודי · יישוב קהילתי · מחוז הצפון · אוכלוסייה 4,560 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 78.5% (ארצי 44.0%), ירידה של 1.1 נקודות מאז 2022; ש״ס הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | יבנאל | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ש״ס | 41.2% | 5.3% | 100100100 | 3 מתוך 1,1923 מתוך 1,0381 מתוך 408 |
| הליכוד | 17.5% | 20.5% | 645971 | 428 מתוך 1,192419 מתוך 1,038119 מתוך 408 |
| ישר! | 10.5% | 16.1% | 342629 | 790 מתוך 1,192768 מתוך 1,038289 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 10.3% | 5.7% | 787584 | 257 מתוך 1,192256 מתוך 1,03864 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 5.0% | 5.1% | 676377 | 386 מתוך 1,192382 מתוך 1,03893 מתוך 408 |
| ביחד | 3.2% | 9.3% | 261627 | 880 מתוך 1,192865 מתוך 1,038299 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 3.2% | 6.4% | 403632 | 714 מתוך 1,192666 מתוך 1,038275 מתוך 408 |
| יהדות התורה | 3.0% | 5.5% | 969598 | 50 מתוך 1,19247 מתוך 1,0389 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.3% | 2.7% | 383042 | 712 מתוך 1,192707 מתוך 1,038231 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 1.3% | 5.9% | 261823 | 877 מתוך 1,192842 מתוך 1,038310 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.2% | 1.7% | 362741 | 729 מתוך 1,192721 מתוך 1,038229 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 0.2% | 8.8% | 556347 | 411 מתוך 1,192258 מתוך 1,038180 מתוך 408 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.2% | 0.2% | 817991 | 178 מתוך 1,192176 מתוך 1,03828 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.1% | 5.9% | 485540 | 534 מתוך 1,192381 מתוך 1,038231 מתוך 408 |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.6% | 0.8% | 768176 | 216 מתוך 1,192147 מתוך 1,03872 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 78.5% | 44.0% | 807888 | 235 מתוך 1,192234 מתוך 1,03848 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 18.2% | 37.8% | 302325 | 831 מתוך 1,192796 מתוך 1,038307 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 0.4% | 14.7% | 576546 | 453 מתוך 1,192300 מתוך 1,038199 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 2.4% | 2.8% | 403242 | 699 מתוך 1,192691 מתוך 1,038228 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 75.2% | 78.0% | 313143 | 818 מתוך 1,192716 מתוך 1,038231 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 2,160 | 5,690,682 | 838984 | 209 מתוך 1,192120 מתוך 1,03867 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 57.2% | 33.7% | 0.1% | 7.9% | 68.0% | 1,247 | ש״ס 34.1% |
| 2009 | 69.0%▲11.8 | 28.3%▼5.4 | 0.2%▲0.1 | 0.7%▼7.1 | 68.1% | 1,363 | ש״ס 35.5% |
| 2013 | 70.5%▲1.5 | 24.7%▼3.6 | 0.2%±0.0 | 3.5%▲2.8 | 73.0% | 1,625 | ש״ס 43.4% |
| 2015 | 73.1%▲2.6 | 18.6%▼6.0 | 0.2%▼0.1 | 7.8%▲4.3 | 75.7% | 1,771 | ש״ס 37.9% |
| אפר׳ 2019 | 71.6%▼1.5 | 21.9%▲3.2 | 0.2%±0.0 | 6.2%▼1.6 | 67.3% | 1,675 | ש״ס 32.6% |
| ספט׳ 2019 | 75.8%▲4.2 | 21.4%▼0.5 | 0.2%±0.0 | 1.8%▼4.4 | 71.6% | 1,782 | ש״ס 41.6% |
| 2020 | 78.8%▲3.0 | 20.9%▼0.5 | 0.2%±0.0 | – | 69.4% | 1,727 | ש״ס 43.7% |
| 2021 | 76.8%▼2.0 | 21.0%▲0.1 | 0.1%▼0.1 | – | 65.8% | 1,683 | ש״ס 43.9% |
| 2022 | 79.5%▲2.8 | 18.4%▼2.6 | 0.4%▲0.3 | 0.0% | 70.0% | 1,872 | ש״ס 44.4% |
| 2026 | 78.5%▼1.1 | 18.2%▼0.2 | 0.4%▼0.1 | 2.4%▲2.4 | 75.2% | 2,160 | ש״ס 41.2% |
מפקד 2022
| יבנאל | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 4,560 | 9,601,720 | 838985 | 196 מתוך 1,162114 מתוך 1,02763 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 2,110 | – | 343836 | 773 מתוך 1,162641 מתוך 1,027263 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חרדי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 24 | 30 | 17169 | 942 מתוך 1,162851 מתוך 1,027367 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 11.5% | 12.4% | 565252 | 495 מתוך 1,151483 מתוך 1,016194 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 15.2% | 25.8% | 15821 | 988 מתוך 1,159945 מתוך 1,027322 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 24.0% | 25.3% | 717174 | 295 מתוך 1,012289 מתוך 1,00382 מתוך 322 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 84,100 | 104,300 | 12516 | 1,023 מתוך 1,160972 מתוך 1,027341 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 73.9% | 69.8% | 760 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- שרונה 4.0 ק״מ · אלומות 4.0 ק״מ · הזורעים 4.2 ק״מ · פורייה - כפר עבודה 4.2 ק״מ · פורייה עילית 4.7 ק״מ