ירכא
סמל למ״ס 502 · דרוזים וצ'רקסים · יישוב דרוזי · מחוז הצפון · אוכלוסייה 16,190 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 60.6% (ארצי 37.8%), עלייה של 7.1 נקודות מאז 2022; הליכוד הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | ירכא | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הליכוד | 31.9% | 20.5% | 819483 | 224 מתוך 1,1922 מתוך 1971 מתוך 408 |
| ישר! | 30.0% | 16.1% | 596153 | 487 מתוך 1,1928 מתוך 19191 מתוך 408 |
| ישראל ביתנו | 25.1% | 5.9% | 995098 | 10 מתוך 1,19210 מתוך 1910 מתוך 408 |
| הרשימה המשותפת | 4.4% | 8.8% | 906183 | 122 מתוך 1,1928 מתוך 1972 מתוך 408 |
| הדמוקרטים | 3.8% | 6.4% | 431736 | 677 מתוך 1,19216 מתוך 19260 מתוך 408 |
| ביחד | 1.7% | 9.3% | 193919 | 955 מתוך 1,19211 מתוך 19324 מתוך 408 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.9% | 2.7% | 183921 | 960 מתוך 1,19211 מתוך 19321 מתוך 408 |
| רע״ם | 0.6% | 5.9% | 792870 | 226 מתוך 1,19213 מתוך 19115 מתוך 408 |
| עוצמה יהודית | 0.4% | 5.7% | 154421 | 994 מתוך 1,19210 מתוך 19312 מתוך 408 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.3% | 1.7% | 153319 | 992 מתוך 1,19210 מתוך 19322 מתוך 408 |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.3% | 0.0% | 987297 | 16 מתוך 1,1925 מתוך 1910 מתוך 408 |
| ש״ס | 0.1% | 5.3% | 325640 | 744 מתוך 1,1924 מתוך 19211 מתוך 408 |
| הציונות הדתית וזהות | 0.0% | 5.1% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.6% | 0.8% | 766776 | 216 מתוך 1,1925 מתוך 1972 מתוך 408 |
| גוש ביבי | 32.7% | 44.0% | 558968 | 540 מתוך 1,1923 מתוך 19133 מתוך 408 |
| גוש השינוי | 60.6% | 37.8% | 552848 | 532 מתוך 1,19214 מתוך 19212 מתוך 408 |
| המפלגות הערביות | 5.0% | 14.7% | 885681 | 148 מתוך 1,1929 מתוך 1977 מתוך 408 |
| לא התחייבו לגוש | 1.2% | 2.8% | 215024 | 926 מתוך 1,19210 מתוך 19308 מתוך 408 |
| אחוז הצבעה | 62.5% | 78.0% | 4616 | 1,144 מתוך 1,1928 מתוך 19384 מתוך 408 |
| קולות כשרים | 7,652 | 5,690,682 | 908392 | 120 מתוך 1,1924 מתוך 1933 מתוך 408 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 36.8% | 49.9% | 10.2% | 0.7% | 69.7% | 4,850 | ש״ס 28.4% |
| 2009 | 56.4%▲19.6 | 24.7%▼25.2 | 13.9%▲3.6 | 0.2%▼0.4 | 66.9% | 5,062 | ש״ס 26.6% |
| 2013 | 48.1%▼8.3 | 8.5%▼16.2 | 42.8%▲28.9 | 0.3%▲0.1 | 69.8% | 5,882 | חד״ש 39.2% |
| 2015 | 42.0%▼6.1 | 14.3%▲5.8 | 36.9%▼5.8 | 6.1%▲5.8 | 65.9% | 6,025 | הרשימה המשותפת 36.9% |
| אפר׳ 2019 | 57.4%▲15.4 | 36.6%▲22.3 | 3.5%▼33.4 | 1.6%▼4.5 | 68.3% | 7,074 | הליכוד 35.1% |
| ספט׳ 2019 | 36.1%▼21.3 | 45.0%▲8.4 | 6.0%▲2.5 | 12.3%▲10.7 | 51.3% | 4,273 | כחול לבן 39.2% |
| 2020 | 34.6%▼1.5 | 49.0%▲4.0 | 15.8%▲9.8 | – | 60.1% | 6,325 | כחול לבן 31.5% |
| 2021 | 42.3%▲7.8 | 48.2%▼0.8 | 8.8%▼6.9 | – | 51.0% | 5,522 | הליכוד 35.2% |
| 2022 | 35.5%▼6.9 | 53.4%▲5.2 | 9.6%▲0.8 | 0.1% | 51.1% | 5,722 | הליכוד 34.4% |
| 2026 | 32.7%▼2.8 | 60.6%▲7.1 | 5.0%▼4.7 | 1.2%▲1.1 | 62.5% | 7,652 | הליכוד 31.9% |
מפקד 2022
| ירכא | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 16,190 | 9,601,720 | 918994 | 104 מתוך 1,1623 מתוך 1924 מתוך 408 |
| תושבים לקמ״ר | 3,232 | – | 631768 | 425 מתוך 1,16216 מתוך 19133 מתוך 408 |
| הדת הגדולה ביותר | דרוזים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | מסורתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 28 | 30 | 291722 | 779 מתוך 1,16214 מתוך 19295 מתוך 408 |
| בני 65 ומעלה | 6.5% | 12.4% | 233320 | 881 מתוך 1,15113 מתוך 19324 מתוך 408 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 14.1% | 25.8% | 122818 | 1,013 מתוך 1,15914 מתוך 19332 מתוך 407 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | – | 25.3% | ||
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 87,700 | 104,300 | 145021 | 993 מתוך 1,16010 מתוך 19320 מתוך 408 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 55.2% | 69.8% | 1,065 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.