יצהר
סמל למ״ס 3749 · יהודי · יישוב קהילתי · אזור יהודה ושומרון · מועצה אזורית שומרון · אוכלוסייה 2,130 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 99.2% (ארצי 44.0%), ירידה של 0.8 נקודות מאז 2022; הציונות הדתית וזהות הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | יצהר | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| הציונות הדתית וזהות | 66.9% | 5.1% | 979676 | 39 מתוך 1,19239 מתוך 1,03831 מתוך 127 |
| עוצמה יהודית | 28.7% | 5.7% | 100100100 | 4 מתוך 1,1924 מתוך 1,0381 מתוך 127 |
| יהדות התורה | 1.6% | 5.5% | 949389 | 74 מתוך 1,19270 מתוך 1,03815 מתוך 127 |
| הליכוד | 1.1% | 20.5% | 1112 | 1,061 מתוך 1,1921,023 מתוך 1,038125 מתוך 127 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.6% | 0.2% | 919057 | 97 מתוך 1,19295 מתוך 1,03852 מתוך 127 |
| ש״ס | 0.3% | 5.3% | 443828 | 605 מתוך 1,192585 מתוך 1,03888 מתוך 127 |
| ביחד | 0.2% | 9.3% | 1028 | 1,061 מתוך 1,1921,014 מתוך 1,038116 מתוך 127 |
| ישר! | 0.1% | 16.1% | 317 | 1,131 מתוך 1,1921,020 מתוך 1,038115 מתוך 127 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 2.7% | 1025 | 1,048 מתוך 1,1921,014 מתוך 1,038117 מתוך 127 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 0.1% | 1.7% | 1342 | 1,029 מתוך 1,192999 מתוך 1,038123 מתוך 127 |
| הדמוקרטים | 0.0% | 6.4% | ––– | ––– |
| ישראל ביתנו | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| רע״ם | 0.0% | 5.9% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.3% | 0.8% | 485438 | 477 מתוך 1,192345 מתוך 1,03866 מתוך 127 |
| גוש ביבי | 99.2% | 44.0% | 999998 | 7 מתוך 1,1927 מתוך 1,0383 מתוך 127 |
| גוש השינוי | 0.3% | 37.8% | 102 | 1,175 מתוך 1,1921,030 מתוך 1,038124 מתוך 127 |
| המפלגות הערביות | 0.0% | 14.7% | ––– | ––– |
| לא התחייבו לגוש | 0.1% | 2.8% | 825 | 1,061 מתוך 1,1921,015 מתוך 1,038117 מתוך 127 |
| אחוז הצבעה | 81.2% | 78.0% | 767779 | 280 מתוך 1,192226 מתוך 1,03827 מתוך 127 |
| קולות כשרים | 899 | 5,690,682 | 748161 | 316 מתוך 1,192197 מתוך 1,03850 מתוך 127 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 99.6% | 0.0% | 0.4% | 0.0% | 77.9% | 232 | חזית יהודית לאומית (מתחת לאחוז החסימה) 61.2% |
| 2009 | 99.3%▼0.3 | 0.0%±0.0 | 0.0%▼0.4 | 0.0%±0.0 | 71.9% | 289 | האיחוד הלאומי 87.2% |
| 2013 | 99.0%▼0.3 | 0.0%±0.0 | 0.0%±0.0 | 1.0%▲1.0 | 78.2% | 390 | עוצמה לישראל (מתחת לאחוז החסימה) 71.5% |
| 2015 | 98.0%▼1.0 | 0.2%▲0.2 | 0.2%▲0.2 | 1.1%▲0.1 | 83.1% | 448 | יחד (מתחת לאחוז החסימה) 74.1% |
| אפר׳ 2019 | 93.7%▼4.3 | 0.2%±0.0 | 0.2%±0.0 | 5.8%▲4.7 | 81.6% | 536 | איחוד מפלגות הימין 86.4% |
| ספט׳ 2019 | 99.3%▲5.6 | 0.6%▲0.4 | 0.0%▼0.2 | 0.2%▼5.6 | 80.7% | 536 | עוצמה יהודית (מתחת לאחוז החסימה) 58.0% |
| 2020 | 99.2%±0.0 | 0.4%▼0.2 | 0.0%±0.0 | – | 77.3% | 528 | ימינה 35.2% |
| 2021 | 99.5%▲0.2 | 0.4%±0.0 | 0.0%±0.0 | – | 76.8% | 564 | הציונות הדתית 90.1% |
| 2022 | 100.0%▲0.5 | 0.0%▼0.4 | 0.0%±0.0 | 0.0% | 77.7% | 645 | הציונות הדתית 86.0% |
| 2026 | 99.2%▼0.8 | 0.3%▲0.3 | 0.0%±0.0 | 0.1%▲0.1 | 81.2% | 899 | הציונות הדתית וזהות 66.9% |
מפקד 2022
| יצהר | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 2,130 | 9,601,720 | 778564 | 266 מתוך 1,162160 מתוך 1,02745 מתוך 123 |
| תושבים לקמ״ר | 8,871 | – | 959691 | 57 מתוך 1,16245 מתוך 1,02712 מתוך 123 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | דתי | חילוני | ||
| גיל חציוני | 13 | 30 | 114 | 1,145 מתוך 1,1621,011 מתוך 1,027114 מתוך 123 |
| בני 65 ומעלה | 0.3% | 12.4% | 111 | 1,143 מתוך 1,1511,008 מתוך 1,016114 מתוך 116 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 20.3% | 25.8% | 251711 | 859 מתוך 1,159846 מתוך 1,027110 מתוך 123 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 24.2% | 25.3% | 717248 | 286 מתוך 1,012280 מתוך 1,00363 מתוך 121 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 59,500 | 104,300 | 100 | 1,149 מתוך 1,1601,022 מתוך 1,027123 מתוך 123 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 81.2% | 69.8% | 471 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- ברכה 3.8 ק״מ · כפר תפוח 5.6 ק״מ · איתמר 6.7 ק״מ · רחלים 7.5 ק״מ · אריאל 8.5 ק״מ