זיקים
סמל למ״ס 584 · יהודי · קיבוץ · מחוז הדרום · מועצה אזורית חוף אשקלון · אוכלוסייה 880 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש השינוי 72.1% (ארצי 37.8%), ירידה של 3.5 נקודות מאז 2022; ישר! הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | זיקים | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| ישר! | 30.4% | 16.1% | 605567 | 474 מתוך 1,192466 מתוך 1,03886 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 20.7% | 6.4% | 767380 | 282 מתוך 1,192277 מתוך 1,03853 מתוך 261 |
| ביחד | 16.5% | 9.3% | 777482 | 270 מתוך 1,192269 מתוך 1,03848 מתוך 261 |
| הליכוד | 13.7% | 20.5% | 575253 | 510 מתוך 1,192498 מתוך 1,038122 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 4.5% | 5.9% | 615967 | 440 מתוך 1,192411 מתוך 1,03883 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 4.3% | 2.7% | 757274 | 279 מתוך 1,192279 מתוך 1,03864 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 4.0% | 5.7% | 544744 | 547 מתוך 1,192541 מתוך 1,038144 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 3.8% | 5.1% | 585254 | 496 מתוך 1,192492 מתוך 1,038120 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.2% | 1.7% | 362735 | 729 מתוך 1,192721 מתוך 1,038162 מתוך 261 |
| ש״ס | 0.5% | 5.3% | 534852 | 519 מתוך 1,192505 מתוך 1,038122 מתוך 261 |
| רע״ם | 0.2% | 5.9% | 556355 | 430 מתוך 1,192278 מתוך 1,038103 מתוך 261 |
| יהדות התורה | 0.0% | 5.5% | ––– | ––– |
| הרשימה המשותפת | 0.0% | 8.8% | ––– | ––– |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.2% | ––– | ––– |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.2% | 0.8% | 364041 | 622 מתוך 1,192478 מתוך 1,038132 מתוך 261 |
| גוש ביבי | 23.2% | 44.0% | 464042 | 639 מתוך 1,192628 מתוך 1,038151 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 72.1% | 37.8% | 666272 | 409 מתוך 1,192399 מתוך 1,03873 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 0.2% | 14.7% | 404645 | 615 מתוך 1,192462 מתוך 1,038127 מתוך 261 |
| לא התחייבו לגוש | 4.3% | 2.8% | 757174 | 281 מתוך 1,192280 מתוך 1,03864 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 70.3% | 78.0% | 131117 | 1,040 מתוך 1,192918 מתוך 1,038218 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 599 | 5,690,682 | 586471 | 501 מתוך 1,192371 מתוך 1,03877 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 2.9% | 91.8% | 1.0% | 3.9% | 55.5% | 207 | מרצ-יחד 50.2% |
| 2009 | 6.5%▲3.6 | 89.4%▼2.4 | 0.8%▼0.2 | 1.2%▼2.6 | 59.0% | 245 | קדימה 46.9% |
| 2013 | 11.6%▲5.1 | 84.7%▼4.7 | 0.8%±0.0 | 1.7%▲0.5 | 64.7% | 353 | מרצ 34.0% |
| 2015 | 14.8%▲3.2 | 80.6%▼4.1 | 0.5%▼0.3 | 4.1%▲2.4 | 65.9% | 386 | המחנה הציוני 42.7% |
| אפר׳ 2019 | 16.6%▲1.8 | 77.6%▼3.0 | 0.4%▼0.1 | 5.1%▲0.9 | 70.8% | 495 | כחול לבן 47.1% |
| ספט׳ 2019 | 16.9%▲0.4 | 78.5%▲0.9 | 0.4%±0.0 | 4.2%▼0.9 | 66.6% | 478 | כחול לבן 42.7% |
| 2020 | 19.8%▲2.9 | 79.5%▲1.1 | 0.6%▲0.2 | – | 68.6% | 489 | כחול לבן 50.9% |
| 2021 | 19.3%▼0.6 | 78.4%▼1.1 | 0.6%±0.0 | – | 70.5% | 519 | מרצ 22.7% |
| 2022 | 20.8%▲1.6 | 75.6%▼2.8 | 1.2%▲0.6 | 0.0% | 67.9% | 509 | יש עתיד 31.0% |
| 2026 | 23.2%▲2.4 | 72.1%▼3.5 | 0.2%▼1.0 | 4.3%▲4.3 | 70.3% | 599 | ישר! 30.4% |
מפקד 2022
| זיקים | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 880 | 9,601,720 | 475260 | 615 מתוך 1,162492 מתוך 1,02794 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 2,439 | – | 465160 | 629 מתוך 1,162499 מתוך 1,02797 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 33 | 30 | 545065 | 443 מתוך 1,162433 מתוך 1,02764 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 11.5% | 12.4% | 565261 | 495 מתוך 1,151483 מתוך 1,01690 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 40.5% | 25.8% | 716877 | 332 מתוך 1,159330 מתוך 1,02756 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 10.1% | 25.3% | 202133 | 803 מתוך 1,012794 מתוך 1,003140 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 158,800 | 104,300 | 868487 | 164 מתוך 1,160164 מתוך 1,02732 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 96.1% | 69.8% | 39 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- היישובים הקרובים
- כרמייה 2.0 ק״מ · יד מרדכי 4.2 ק״מ · נתיב העשרה 4.5 ק״מ · מבקיעים 5.4 ק״מ · ארז 6.9 ק״מ