ערד
סמל למ״ס 2560 · יהודי · יישוב עירוני · מחוז הדרום · אוכלוסייה 27,590 (מפקד 2022) · הצגה במפה
2026: גוש ביבי 56.7% (ארצי 44.0%), עלייה של 0.5 נקודות מאז 2022; יהדות התורה הובילה.
בחירות 2026
| רשימה | ערד | ישראל | אחוזון | דירוג |
|---|---|---|---|---|
| יהדות התורה | 33.0% | 5.5% | 999899 | 18 מתוך 1,19218 מתוך 1,0383 מתוך 261 |
| ישראל ביתנו | 15.9% | 5.9% | 98100100 | 21 מתוך 1,1925 מתוך 1,0382 מתוך 261 |
| הליכוד | 14.0% | 20.5% | 585354 | 502 מתוך 1,192491 מתוך 1,038121 מתוך 261 |
| ישר! | 12.6% | 16.1% | 372942 | 752 מתוך 1,192732 מתוך 1,038151 מתוך 261 |
| ביחד | 6.6% | 9.3% | 382945 | 736 מתוך 1,192733 מתוך 1,038143 מתוך 261 |
| עוצמה יהודית | 4.5% | 5.7% | 575147 | 516 מתוך 1,192510 מתוך 1,038137 מתוך 261 |
| הדמוקרטים | 2.9% | 6.4% | 383448 | 733 מתוך 1,192679 מתוך 1,038136 מתוך 261 |
| הציונות הדתית וזהות | 2.6% | 5.1% | 413340 | 677 מתוך 1,192671 מתוך 1,038153 מתוך 261 |
| רע״ם | 2.3% | 5.9% | 889983 | 146 מתוך 1,19211 מתוך 1,03842 מתוך 261 |
| המילואימניקים מתחת לאחוז החסימה | 2.0% | 2.7% | 332432 | 782 מתוך 1,192774 מתוך 1,038173 מתוך 261 |
| עמך ישראל מתחת לאחוז החסימה | 1.1% | 1.7% | 332433 | 767 מתוך 1,192757 מתוך 1,038171 מתוך 261 |
| ש״ס | 0.8% | 5.3% | 595456 | 462 מתוך 1,192450 מתוך 1,038114 מתוך 261 |
| נעם מתחת לאחוז החסימה | 0.7% | 0.2% | 929190 | 88 מתוך 1,19286 מתוך 1,03825 מתוך 261 |
| הרשימה המשותפת | 0.5% | 8.8% | 768775 | 256 מתוך 1,192107 מתוך 1,03862 מתוך 261 |
| ישראל תחילה מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| הקהל מתחת לאחוז החסימה | 0.0% | 0.0% | ––– | ––– |
| רשימות אחרות | 0.5% | 0.8% | 697570 | 286 מתוך 1,192197 מתוך 1,03865 מתוך 261 |
| גוש ביבי | 56.7% | 44.0% | 686364 | 387 מתוך 1,192384 מתוך 1,03895 מתוך 261 |
| גוש השינוי | 38.0% | 37.8% | 443852 | 665 מתוך 1,192643 מתוך 1,038126 מתוך 261 |
| המפלגות הערביות | 2.8% | 14.7% | 869883 | 171 מתוך 1,19224 מתוך 1,03843 מתוך 261 |
| לא התחייבו לגוש | 2.0% | 2.8% | 322431 | 789 מתוך 1,192776 מתוך 1,038174 מתוך 261 |
| אחוז הצבעה | 65.8% | 78.0% | 6510 | 1,117 מתוך 1,192985 מתוך 1,038236 מתוך 261 |
| קולות כשרים | 14,806 | 5,690,682 | 949496 | 78 מתוך 1,19260 מתוך 1,03811 מתוך 261 |
אחוז מהקולות הכשרים. הדירוג והאחוזון סופרים כל יישוב עם 100 קולות כשרים לפחות באופן שווה; אחוזון = שיעור היישובים עם ערך נמוך יותר. אחוז ההצבעה לא כולל מעטפות כפולות (חיילים, בתי חולים, בתי סוהר, דיפלומטים), שאי אפשר לשייך ליישוב. רשימות גדולות שלא עברו את אחוז החסימה מוצגות בשמן ונספרות בגוש שלהן; הקטנות נכללות ב"רשימות אחרות".
כל הבחירות
| בחירות | מחנה נתניהו | המחנה שמולו | מפלגות ערביות | לא התחייבו לגוש | אחוז הצבעה | קולות כשרים | הרשימה המובילה |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006 | 48.2% | 41.5% | 0.3% | 8.2% | 54.2% | 10,465 | ישראל ביתנו 28.0% |
| 2009 | 63.6%▲15.4 | 32.4%▼9.1 | 0.6%▲0.3 | 1.0%▼7.2 | 54.1% | 10,739 | ישראל ביתנו 32.3% |
| 2013 | 57.1%▼6.5 | 34.3%▲1.9 | 0.7%▲0.1 | 3.4%▲2.3 | 56.0% | 11,368 | הליכוד ביתנו 33.5% |
| 2015 | 60.0%▲2.9 | 30.4%▼3.9 | 0.8%▲0.1 | 8.4%▲5.0 | 60.3% | 12,297 | הליכוד 22.5% |
| אפר׳ 2019 | 65.0%▲5.0 | 29.2%▼1.2 | 0.6%▼0.2 | 4.3%▼4.1 | 60.7% | 12,925 | כחול לבן 24.3% |
| ספט׳ 2019 | 48.0%▼16.9 | 28.4%▼0.8 | 1.0%▲0.4 | 22.0%▲17.7 | 59.7% | 12,738 | יהדות התורה 23.7% |
| 2020 | 51.3%▲3.2 | 46.8%▲18.4 | 1.3%▲0.3 | – | 59.4% | 12,682 | יהדות התורה 24.4% |
| 2021 | 50.6%▼0.7 | 46.8%▼0.1 | 0.9%▼0.4 | – | 56.9% | 12,186 | יהדות התורה 26.2% |
| 2022 | 56.3%▲5.7 | 40.9%▼5.9 | 1.2%▲0.2 | 0.0% | 57.0% | 12,319 | יהדות התורה 30.8% |
| 2026 | 56.7%▲0.5 | 38.0%▼2.9 | 2.8%▲1.6 | 2.0%▲2.0 | 65.8% | 14,806 | יהדות התורה 33.0% |
מפקד 2022
| ערד | ישראל | אחוזון | דירוג | |
|---|---|---|---|---|
| אוכלוסייה (מפקד 2022) | 27,590 | 9,601,720 | 949596 | 67 מתוך 1,16252 מתוך 1,02711 מתוך 241 |
| תושבים לקמ״ר | 3,639 | – | 697582 | 357 מתוך 1,162257 מתוך 1,02743 מתוך 241 |
| הדת הגדולה ביותר | יהודים | יהודים | ||
| רוב משקי הבית | חילוני | חילוני | ||
| גיל חציוני | 28 | 30 | 292432 | 779 מתוך 1,162745 מתוך 1,027157 מתוך 241 |
| בני 65 ומעלה | 14.7% | 12.4% | 757281 | 276 מתוך 1,151272 מתוך 1,01645 מתוך 237 |
| השכלה אקדמית (בני 15 ומעלה) | 17.1% | 25.8% | 181121 | 943 מתוך 1,159912 מתוך 1,027188 מתוך 239 |
| עלו מ-2002 ואילך (יהודים ואחרים) | 21.0% | 25.3% | 636370 | 372 מתוך 1,012366 מתוך 1,00363 מתוך 209 |
| הכנסה חציונית שנתית של שכירים (ש״ח) | 84,700 | 104,300 | 12610 | 1,019 מתוך 1,160968 מתוך 1,027215 מתוך 239 |
הלמ״ס, מפקד 2022 (נתונים נבחרים לפי יישוב). הדירוג על אותם יישובים כמו למעלה.
בתוך היישוב
| ערך | חציון / ישראל | דירוג | |
|---|---|---|---|
| מצביעים לתושב בן 20 ומעלה, 2022 | 72.1% | 69.8% | 825 מתוך 1,142 |
מצביעים לתושב בן 20 ומעלה: המצביעים בקלפיות היישוב ב-2022 חלקי התושבים בני 20 ומעלה במפקד 2022. בניגוד לאחוז ההצבעה הוא לא תלוי בפנקס הבוחרים (שכולל יורדים) אבל סופר גם תושבים שאינם בעלי זכות בחירה; ללא מעטפות כפולות.
קישורים
- שכונות (5)
- גבים · רובע חלמיש · רובע טללים · רננים · שקד
- אזורים סטטיסטיים (6)
- היישובים הקרובים
- קבועה (שבט) 4.9 ק״מ · קודייראת א-צאנע (שבט) 10.1 ק״מ · נצאצרה (שבט) 11.2 ק״מ · כסיפה 12.0 ק״מ · דריג'את 14.0 ק״מ